Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 2–4 dienoms

31 kovo, 2024, Maršrutai, Naujienos

ANTRADIENIS, 04 02

Filmas „Kaupikai“ (Hoard), 17:50
„Romuva“, Laisvės al. 54

Septynmetė Marija ir jos mama gyvena savo susikurtame pasaulyje, prigrūstame įvairių daiktų, dėžių ir blizgių niekučių. Vieną naktį jų magiškas pasaulis sugriūva ir po dešimtmečio Mariją sutinkame gyvenančią su globėja. Namuose trumpam apsistoja buvęs globotinis Maiklas ir ši pažintis merginai atveria praeities traumas. Padedama jauno vyro Marija savo ilgesį ir įsisenėjusį gedulą išreiškia per keistus, fetišistinius žaidimus. Režisierė: Luna Carmoon.

Su bilietais.

Knygos „Juostos kilimuose“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Dianos Tomkuvienės ir Astos Vandytės knygoje, skirtoje tiek specialistams, tiek plačiajai visuomenei, pristatomi bene visi Lietuvoje žinomi juostų kilimai, saugomi muziejuose ir privačiai. Aprašomos jų sukūrimo ir „gyvenimo“ istorijos. Norintiems išsiausti juostų knyga pasitarnaus kaip vadovas, nes ji gausiai iliustruota juostų nuotraukomis, raštų brėžiniais, taip pat vaizdžiai pateikiama juostų audimo metodika. Knygoje yra QR kodas, kurį nuskenavus telefone galima peržiūrėti audimo pamokų įrašus.

Renginyje dalyvaus knygos autorės, tautinio kostiumo tyrinėtojos bei kūrėjos Diana Tomkuvienė ir Asta Vandytė. Renginį ves Ąžuolyno bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centre dirbanti etnologė dr. Asta Venskienė.

Nemokamai.

„Pamatyk kine“: „Žaislų istorija“ (Toy Story), 18:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Jau beveik 30 metų džiuginanti „Žaislų istorijos“ saga prasidėjo 1995-aisiais. Šis filmas yra istorinis ne vien dėl stulbinančios populiariosios sėkmės ir milijonų paliestų vaikų širdžių iš viso pasaulio – jis taip pat yra pirmasis vien kompiuterine grafika sukurtas „Disney“ animacinis kūrinys. Pirmoji „Žaislų istorija“ supažindina mus su žaislais, kurie atgyja aplink nesant žmonėms. Kai berniukas Andy iš mamos gauna naują žaislą – astronautą Bazą – , tai sukelia pavydą mėgstamiausiam berniuko „draugui“ kaubojui Vudžiui. Pastarasis nusprendžia atsikratyti įkyraus naujoko, tačiau įvykių seka susidėlioja taip, kad abu veikėjai pasiklysta. Vudžiui ir Bazui tenka susivienyti, kad galėtų kartu sugrįžti pas Andy.

Su bilietais.

TREČIADIENIS, 04 03

Z. Toliušio knygos „Atsiminimai ir apybraižos. Gyvenimo kelio pradžia (1889–1921)“ pristatymas, 17:30Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų namai, K. Petrausko g. 31

Zigmas Toliušis paliko ryškų pėdsaką XX a. pirmosios pusės Lietuvos istorijoje, šios asmenybės biografija išsamiai neištyrinėta. Leidinyje pristatomas ankstyvasis jo gyvenimo laikotarpis. Renginyje dalyvaus knygos sudarytojai Irmina Abramovienė ir dr. Tomaszas Błaszczakas, knygos recenzentas dr. Gediminas Kasparavičius, istorikas dr. Juozas Skirius bei Zigmo Toliušio anūkas Viktoras Uogintas.

Nemokamai.

Vidmanto Bartulio 70-mečio minėjimo koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kompozitoriaus brolio, violončelininko Sauliaus Bartulio suburta muzikų grupė kviečia prisiminti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą, kompozitorių Vidmantą Bartulį ir paminėti 70-ąsias jo gimimo metines. Šiame, V. Bartulio jubiliejui paminėti skirtame koncerte skambės meilės ir paslapties kupini, atlikėjų pamilti ir klausytojų vertinami, nuoširdūs ir išradingi, gilūs ir kupini polėkio kūriniai.

Su bilietais.

Renginys „Tauragės SLAM UP: toli savo menus varinėjam“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pernai išleido kūrybos žurnalą „Slemas su ragais Nr. 2“. „Toli savo menus varinėjam!“ Su tokiu šūkiu, turinčiu aliuzijas į Tauragės, kaip Lietuvos pasienio miesto verslišką tapatybę, jis atvežamas į Kauną.

Nemokamai.

Dainiaus Trumpio parodos „2/1“ ir Dalios Truskaitės parodos „Akimirka“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

D. Trumpio paroda susideda iš dviejų dalių / tai dvi kolekcijos, kurios papildo viena kitą, tačiau yra skirtingos. Antrajame aukšte – gyvenimiškos buities ir paprastumo inspiruoti meno kūriniai. Šiuo atveju, buitis yra trancendentiškai išaukštinta kaip įkvėpėja, sufleruotoja ir pozuotoja. Ji atsiskleidžia visu savo mistišku realumu – per medžiagiškumą, kvapą, atspindžius, garsus. Trečiame aukšte – eksperimentais paremta kolekcija, kuri savo estetika skiriasi nuo antrame aukšte eksponuojamų kūrinių, tačiau bendra nuotaika išlieka. Visa tai kurta to paties žmogaus tik išgyvenančio skirtingas gyvenimiškas patirtis.

Dalia Truskaitė parodoje lankytojams pristato naujausią savo kūrinį, stiklo instaliaciją sukurtą specialiai galerijos erdvei, atspindinčią akimirkos laikinumą. „Šmėstelėjantis praeinančio pasaulio atspindys stikle trumpam atsispindintis praeinančiuose mumyse. Paliekantis tuščius stiklus laukti, kad vėl akimirksniui juose šmėsteltų kieno nors kito kita akimirka. Akimirka tarp dviejų nebūčių.“

Nemokamai.

KETVIRTADIENIS, 04 04

Projekto „Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“ parodos atidarymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šiandien laimės ieškojimas peraugo į ezoterinių praktikų ir farmacijos eksperimentų industriją, o laimės manifestacijos ritualai atliekami korporaciniuose renginiuose apie sveiką sielą. Taigi laimės akivaizdoje mes visada galvojame apie liūdesį: visaip jį neigiame, ieškome būdų jo išvengti. O kas jei laimės industrija iš tiesų yra tiesioginis liūdesio pramonės atspindys? Atsakydami į klausimą, Kauno menininkų namai pristato parodų, edukacijos ir performatyvių renginių programą, tyrinėjančią įvairiapusę liūdesio prigimtį.

Pirmojoje programos parodoje – mįslingas menininkės Zoe Williams (UK/FR) pasaulis. Čia ribos tarp troškimo ir nevilties išsitrina, o parodą užvaldęs liūdnasis mitas apie Erotą leidžia mėgautis nenuspėjamo gyvenimo virpesiais ir sapnišku intymumu. Atidarymo metu performanso menininkai/ės Sasha Wilde (UK/LT) užburs savo garsine kelione, vokalinės raganystės ritualu, įkvėpto ir asmeninės patirties, ir popmuzikos skambesio.

Nemokamai.

„Literatūros savaitės“ klubo 8-as susitikimas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Į šį knygų klubą, tokį pirmąjį šalyje, drauge renkasi skaitytojai ir literatūros profesionalai. Susitikime bus aptariami neseniai išleisti Johno Maxwello Coetzee, Manto Adomėno irs Alvydo Šlepiko romanai. Šįkart diskutuos „Literatūros savaitės“ klubo nariai: MLLM kultūrinės veiklos organizatorė, literatūros apžvalgininkė Agnė Cesiulė, rašytojas Laurynas Katkus, žurnalistas, 15min knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas ir visi renginio dalyviai.

Nemokamai.

Spektaklis „Baseinas. Be vandens“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tai kultinio britų dramaturgo M. Ravenhill kūrinys. Spektaklis kelia klausimą, ar jaunas žmogus išties geba prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir už kuriamus tarpusavio santykius? Kiek tiesos nepasakome vieni kitiems ir kaip naudinga tą tiesą pasakyti, ją išgirsti bei kas nutinka, kai kas nors nutylima?
Kūrinio veikėjai – nesėkmingi menininkai, kurie naudojasi kitos menininkės sėkme. Kartais kurdami nejučiomis pradedame kopijuoti kitų darbus – ar visada elgiamės pagal vertybinį mechanizmą, kurį teigiame turį?.. Pjesė režisieriaus Jono Kuprevičiaus interpretacijoje prabyla apie XXI a. jauną žmogų ir nagrinėja kolektyvinės kaltės ir pavydo temas.

Su bilietais.

Kūrėjų archyvo nuotr.

Filmas „Nežinomais takais“ (Sur les chemins noirs), 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Pjeras Girardas (akt. Jean Dujardin) yra garsus rašytojas ir keliautojas, gyvenantis Prancūzijoje. Po vienos įsimintinos nakties įvykusio nelaimingo atsitikimo, jį ištinka koma. Pabudęs Pjeras, nors dar visai silpnas, pasiryžta pėsčiomis keliauti nežinomais Prancūzijos takais. Kelyje jis ne tik gėrisi nuostabiais šalies kraštovaizdžiais, bet ir pamažu pradeda pažinti savo vidų, kuriame, tarp tamsos, slepiasi ir didelė vidinė stiprybė. Režisierius: Denis Imbert.

Su bilietais.