Žurnalų archyvas

Maršrutas balandžio 15–18 dienoms

15 balandžio, 2024, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 04 15

Parodos „Belieka tik laukti“ atidarymas, 15:00
VDA KF Bibliotekos fojė, Muitinės g. 2

Šioje parodoje aštuonios jaunosios kūrėjos unikaliu žvilgsniu bando apmąstyti šiuos klausimus ir žvelgia į tai, ką reiškia laukti. Tai ieškojimai įgavę formas tekstilėje. Parodos kuratorė: Doc. Loreta Švaikauskienė. Parodos dalyvės: Unė Labutytė, Ieva Penčilaitė, Ieva Keraišytė, Marija Šlapikaitė, Beatričė Milkevičiūtė, Ineta Ignatavičiūtė, Elzė Jankauskaitė, Ana Tamulytė.

Nemokamai.

Šokio spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“, 18:00
„Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kaune baigiant eksponuoti pasaulinio garso menininko Luke’o Jerram’o instaliaciją „Gaia“, spektaklį prie šio Žemės planetą vaizduojančio meno kūrinio surengs šokio teatras „Aura“. Kaip ir beveik mėnesį eksponuojama meninė instaliacija, kviečianti atkreipti dėmesį į planetos sveikatą ir ekologiją, spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“ (aut. Bea Debrabant) kalba apie medžius ir žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems. 

Nemokamai.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Filmas „Back to Black“, 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Ikoniškiausios – ir labai pasiilgtos – XXI amžiaus muzikos pasaulio superžvaigždės Amy Winehouse gyvenimas ir muzika: atraskite kūrėjos kelionę iš paauglystės į pilnametystę ir vieno perkamiausių mūsų laikų albumų kūrimo istoriją. Ryškus, gyvybingas Kamdeno gatvių, kurias ji vadino namais, paveikslas ir kova su pasauline šlove – naujausia kino juosta pagerbia Amy artistiškumą, sąmojį ir sąžiningumą, taip pat bando suprasti jos demonus. Rež. Sam Taylor-Johnson.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 04 16

Spektaklis „Vėjo prigimtis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ar turėčiau siekti savo svajonių, o gal įgyvendinti tėvų suformuotus idealus? Kaip sakė filosofas Kahilas Gibranas, tėvai tėra lankai, per kuriuos vaikai lyg strėlės paleidžiami į pasaulį. Tačiau kaip neretai nutinka, tėvai bando vaikus padaryti panašius į save, iškelia lūkesčius virš jų galimybių juos pasiekti. Ir tuomet atseka neišvengiamas gėdos jausmas, kurį patiriame todėl, kad per daug stengėmės. Spektaklyje persipina daug vis dar aktualių šeimos santykių klausimų: apie užspaustas ir nerodomas emocijas, nemokėjimą ar negalėjimą pasišnekėti, nepritarimą atžalų pasirinktam gyvenimo keliui, apie aplinkinių nuomonės svarbą. Rež. Gildas Aleksa.

Su bilietais.

Teatro archyvo nuotr.

Justino Stonkaus parodos „Garažų vyrai“ atidarymas, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

„Fotografuodamas garažų kultūros sluoksnius tyrinėju šiuolaikinį vyriškumą, jo ritualus bei praktikas. Tai yra esminė lokacija, leidžianti analizuoti šiuolaikinio miestietiško vyriškumo performansą“, – rašo menininkas, parodoje pristatysiantis  portretus, įkūnijančius šiuolaikinės Lietuvos garažų kultūros sluoksnius.

Nemokamai.

Filmas „Velnio nuotaka“, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

„Velnio nuotaka“ (1974 m.) yra vienas populiariausių ir savičiausių lietuvių filmų, kurio pagrindinis leitmotyvas – amžina gėrio ir blogio kova. Režisieriui Arūnui Žebriūnui pavyko surasti originalią formą, padėjusią ekranizuoti nacionalinės literatūros legendą – Kazio Borutos romaną „Baltaragio malūnas“. Kino juostoje pasirinktas miuziklo žanras apjungia mitologinės sakmės poetiką ir kasdienišką pasakojimą apie meilę, tarpusavio santykius, tikras ir netikras vertybes.

Nemokamai.

TREČIADIENIS, 04 17

Susitikimas su Aleksandru Macijausku, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Renginys lydi iki gegužės 5 d. eksponuojamą A. Macijausko parodą „Gyventi”. Pokalbį su fotomenininku moderuos dr. Tomas Pabedinskas.

Nemokamai.

Galerijos archyvo nuotr.

Susitikimas su rašytoju Antanu Šileika ir naujausio romano „Nebaigti reikalai“ pristatymas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

„Kviečiame į susitikimą su Kanados lietuvių rašytoju, kritiku Antanu Šileika. Renginyje pristatysime naujausią autoriaus romaną „Nebaigti reikalai“ (Baltos lankos, 2024), leisimės į šiandien vėl aktualias pokario temas, kontroversiškų asmenybių įkvėptus veikėjus bei literatūros galią perpasakojant Lietuvos istoriją. Diskusijoje su autoriumi dalyvaus istorikas dr. Kastytis Antanaitis, pokalbį moderuos literatūrologė prof. dr. Dalia Kuizinienė“, – informuoja muziejus.

Nemokamai.

Ciklo  „Volt & Vibe“ koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į renginių ciklą, buriantį kompozitorius, bei atlikėjus iš įvairių šalių, akademijos studentus, dėstytojus ir svečius realizuoti savo elektrifikuotas garsines idėjas. Ciklas savo esme švenčia muzikos alchemiją, fantazijos sonifikaciją ir laisvę eksperimentuoti.

Pirmasis vakaro atlikėjas Domantas Pūras savo kūriniuose taiko post-minimalistinės / new simplicity struktūras ir ilgos trukmės garsovaizdžio evoliucijas. Ignas Šoliūnas savo kūryboje daugiausia naudoja analoginius elektroninės muzikos instrumentus tokius kaip sintezatoriai, eurorack moduliniai sintezatoriai, bei magnetinių juostų grotuvai

Nemokamai.

KETVIRTADIENIS, 04 18

Ekskursija „Ko mus moko Antanas Samuolis?“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 56

Paroda „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“ skirta vienam žymiausių Lietuvos XX a. pradžios menininkų Antanui Samuoliui, kurio kūryba padarė neįtikėtinai didelę įtaką kelioms kūrėjų kartoms ir vis tebėra menininkų inspiracijos šaltinis. Šios išskirtinės ekskursijos vedėjas tapytojas Arvydas Šaltenis provokuos susirinkusiuosius pasikalbėti apie Samuolį bei jo kūrybą, taip pat jis lankytojams yra parengęs keletą siurprizų.

Su muziejaus bilietu. Į ekskursiją būtina registracija tel. +370 684 843 88 (darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.)

Spektaklis KIM JURI, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Aktoriaus Povilo Budrio spektaklis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurtas pagal pirmą kartą Lietuvos teatre pristatomą Pietų Korėjos rašytojo Hailji romaną „Parodymai“. Šį romaną galima pavadinti sąmonės prigimties detektyvu, vaizduojančiu keistą pasaulį, kuriame iliuzijos persipina su realybe. Spektaklio scenografas – Dainius Liškevičius, kompozitorius – Andrius Mamontovas.

Su bilietais.

Justės Gadliauskaitės nuotr.

Renginys „ne.Menas #1: Kaip dizainas atsispindi stalo žaidimuose ir analoginėje spaudoje?“, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Naujai susikūręs dviejų dizaino mylėtojų projektas „ne.Menas“ kviečia į diskusijas ir susitikimus, skirtus nagrinėti ribą, kur susikerta kūrybiškumas, funkcija ir forma. Ribą tarp meno ir ne meno. Svečiai – stalo žaidimų kūrėjas Tomas Miliauskas ir „Hands on Press“ įkūrėjos Gabrielė Gudaitytė ir Inga Navickaitė-Drąsutė.

Nemokamai.

Koncertas „Giedriui Kuprevičiui – 80“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šiemet iškilų 80 metų jubiliejų pasitinka vienas produktyviausių ir žinomiausių Lietuvos kompozitorių, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gedrius Kuprevičius Šis kūrėjas – itin įvairiapusė asmenybė: kompozitorius, pedagogas, eseistas ir polemistas, o didžioji jo gyvenimo ir veiklos dalis yra susijusi su Kaunu. Jubiliejinio vakaro metru Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras, diriguojami Roberto Šerveniko, atliks du kūrinius – chorinę kantatą su instrumentinio ansamblio pritarimu „Katakombų mišios“ ir septynių dalių simfoniją „Iš plokščiojo pasaulio“.

Su bilietais.

Petunijos koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Užburiančios vokalinės bei gitarines melodijos, eksperimentai derinant skirtingus muzikos žanrus yra tai, kas išskiria Petuniją Lietuvos muzikos padangėje. „Pavasaris – tai proga švęsti meilę, muziką ir gyvenimą. Nuoširdžiai tikiuosi, kad šie koncertai taps išskirtiniu muzikiniu susitikimu. Džiugina mintis, kad Vilniuje ir Kaune pasimatysime su tais, kurie su manimi jau kurį laiką, ir tais, kurie tik neseniai atrado mano kūrybą“, – kviečia atlikėja.Su bilietais.