PENKTADIENIS, 04 11
Parodos „Kitoniški“ pristatymas ir susitikimas su autoriais, 16:00
Galaunių namai, Vydūno al. 2
Tautodailininko Raimondo Šalaševičiaus ir Živilės Adomavičienės kūrybinio dueto paroda „Kitoniški“ – tai dviejų kuriančių asmenybių dialogas, kuriame susipina tradicija ir modernumas, humoras ir nostalgija, kaimo pasaulio poetika ir autentiška saviraiška.
Nemokamai.

Parodos „Ulro žemės teritorijos“ atidarymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13
Paroda įkvėpta Česlovo Milošo esė knygos „Ulro žemė“, kurioje autorius apmąsto dvasinį žmogaus atotrūkį nuo metafizinės tėvynės. Lankytojai kviečiami žengti į simbolinį labirintą, kuriame susipina Milošo dialogas su Williamo Blake’o mistika, Emanuelio Swedenborgo vizijomis ir šiuolaikinėmis tinklo teorijomis.
Nemokamai.

Filmas „Sacrum ir profanum Pievėnuose“, 17:25 / 19:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Kartą metuose tylus ir atokus Pievėnų kaimas Žemaitijoje atgyja. Vietos gyventojai susivienija, kad atšvęstų Velykas pagal iš paskutiniųjų puoselėjamą, XIX a. menančią Nukryžiuotojo saugojimo tradiciją. Su švelniu humoru stebėdami vietinių pasirengimą šventei ir panardindami žiūrovus į Velykų nakties vyksmą, festivalyje „Kino pavasaris“ įvertinto filmo kūrėjai kelia klausimus apie šventumo ir kasdieniškumo santykį šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Rež. Giedrė Beinoriūtė.
Su bilietais.
Gintauto Mažeikio romano „Lilimų knyga“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2
Filosofo, kultūros teoretiko, antropologo Gintauto Mažeikio filosofinio psichedelinio romano „Lilimų knyga“ pristatyme dalyvaus knygos autorius ir antropologė Mykolė Lukošienė: „Kalbėsime apie knygą, kurioje, pasinėrę į paslaptingą paralelinę erdvę, matome pasaulio lygmenis, reiškiančius dvasines būsenas, sutinkame keisčiausių būtybių. Galime keliauti per šį tekstą kaip per sapną, kartu ir stebėdamiesi, ir atpažindami save.“
Nemokamai.

Labdaros aukcionas „Laisvės paukščiai“, 19:00
I. Kanto g. 25
Labdaros ir paramos fondas „Saugus prieglobstis LT“ su partneriais kviečia į meno kūrinių aukcioną. Surinktos lėšos tiesiogiai prisidės gelbstint Ukrainos karių gyvybes fronte, didžioji jų dalis bus skirta dronų gamybai. Tarp aukciono dalyvių – Anton Logov, Nikita Titov, Oleksiy Kustovsky, Andriy Yermolenko, Nata Didenko, Sergiy Lysyy, Jovita Varkulevičienė, Audronė Andrulevičienė ir kt.

Vakarėlis „Prisukamas Abrikosas: Pavasaris“, 22:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12
„Priglaus ne tik tave ir tavo bičiulius, bet ir tris muzikines scenas, daugiau nei dešimt atlikėjų bei naują šokių aikštelę“, – intriguoja 19 metų vykstančios vakarėlinės tradicijos puoselėtojai. Pagrindinis muzikinės programos akcentas – Métaraph.
Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 04 12
Parodos „Pusės amžiaus skrydis“ pristatymas, 13:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132
Apie tai, kaip lietuviškų sklandytuvų gamyklojedirbo ir kūrė garsiausi Lietuvos sklandytojai ir sklandytuvų konstruktoriai Balys Karvelis ir Bronius Oškinis, kaip patobulėjo sklandytuvų gamyba, su kokiais iššūkiais teko susitvarkyti sklandytuvų gamintojams ir kaip tokia maža šalis sugeba gaminti aukščiausius standartus atitinkančius sklandytuvus pasaulio čempionams, papasakos UAB „Sportinė aviacija ir Ko“ atstovas, dalyvaus ir fotografijų autorė Ona Krygerytė-Valkauskienė.
Nemokamai.

Dokumentinis filmas „Bilietas“ (The Ticket), 14:00
Krepšinio namai, Santakos g. 11
Tai įkvepianti istorija apie vieną garsiausių Lietuvos sporto ikonų. Tai filmas apie kovą, ryžtą ir kelionę į didžiausias pasaulio arenas. Sužinokite, kaip Sabonis tapo vienu geriausių visų laikų Europos krepšininkų, nepaisant iššūkių ir traumų.
Nemokamai, su registracija.

Šokio spektaklis-ekskursija „Pakopa po pakopos“, 15:00
Susitikimo vieta: Žemaičių g. 8A
Laukia performatyvus įvykis po tarpukario Žaliakalnį, kurį organizuoja šokio trupė „Ulna“. Jis tiesiogiai įtraukia šio nuostabaus rajono bendruomenės narius, jaunuosius ir profesionalius menininkus. Projektas ne tik supažindina su gyvąja Žaliakalnio gyventojų atmintimi ir istorija, bet ir įsuka į gausią simbolių ir legendų verpetą.
Su bilietais.

„Edson Ensemble“ koncertas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Amsterdame reziduojantis kamerinis džiazo ansamblis, kurį įkūrė ir jam vadovauja lietuvių džiazo fleitininkas Remigijus Kažukauskas, koncerte pristatys „Hydra“. Nors albumas atspindi džiazo tradicijas, jame girdimi fankas, bosanova, afrokubietiška muzika, impresionizmo, postminimalizmo stilius ir šiuolaikinė klasikinė muzika. Albumas ne tik perteikia džiazo tradicijas, bet ir leidžiasi į neatrastas teritorijas, skirtingų žanrų sintezę bei muzikinių galimybių tyrinėjimą.
Su bilietais.

„Romuvos kinoteka x Biblioteka“: filmas „Puikybė ir prietarai“ (Pride and Prejudice)
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54
Jane Austen klasika „Puikybė ir prietarai“ iki šių dienų išlieka vienu reikšmingiausių meilės ir visuomenės portretų literatūroje, o 2005 m. filmo adaptacija perteikia šios istorijos emocinį gilumą bei laikmečio dvasią. Seanso metu galėsite pasiklausyti knygų klubo „Vakaro skaitiniai“ narių diskusijos apie romano aktualumą, taip pat tapti bibliotekos skaitytojais ir čia pat pasiskolinti knygų.
Renginį drauge organizuoja šį balandį 85 veiklos metus mininti „Romuva“ ir 100-ąjį gimtadienį švenčianti Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.
Su bilietais.

Grupių „Laimę nešanti katė“ ir „In a Cloud“ koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Sakoma, kad juodai katei perbėgus kelią laukia nelaimė. Tačiau ne šį kartą. Kauno menininkų namų scenoje – kauniečių duetas „Laimę nešanti katė“. Jų muzika – tai improvizacija tarp sintetinio ir gyvo skambesio, kurioje nėra taisyklių, tik netikėti atradimai. Prie jų prisijungs hipnotizuojančiais ambient ir drone stiliaus garsais išsiskirianti grupė „In a Cloud“, kuri pasirodys su improvizatoriumi Arnu Mikalkėnu.
Nemokamai.

SEKMADIENIS, 04 13
Leonardo Kazoko paroda „Veidai ir vietos“, 10:00–17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64
Intymaus kamerinio peizažo atstovu tituluojamas L. Kazokas visuomenei pirmiausiai yra pažįstamas kaip tapytojas, kurio kūryboje, pasak tyrinėtojų, dera prancūziškas postimpresionizmas ir lietuviškas jausmingumas. Ši paroda skirta atskleisti itin svarbią bei produktyvią dailininko kūrybos sritį – portretus ir peizažus.
Su bilietais.

Tarptautinis Juozo Naujalio chorų festivalis: Šv. Mišios ir jungtinė chorų programa, 12:00
Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčia, Aleksoto g. 3
Penktadienį prasidedantį festivalį vainikuos sakralus koncertas, kuriame pasirodys Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras „Cantate Domino“. Vadovas Rolandas Daugėla (Lietuva) ir Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave Musica“. Vadovas Rolandas Daugėla (Lietuva).
Nemokamai.

Filmas „Marija Kalas“ (Maria), 12:45, 17:45, 20:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Režisieriaus Pablo Larraíno biografinėje juostoje M. Kalas įkūnija viena labiausiai kerinčių pastarųjų dešimtmečių aktorių – Angelina Jolie. Filmų „Žaklina“ ir „Spencer“ autorius operos dainininkės istoriją pasakoja retrospektyviniu būdu, žvelgdamas iš aštuntojo dešimtmečio Paryžiaus.
Su bilietais.

Filmas „Akiplėša“, 13:40
„Romuva“, Laisvės al. 54
Saulės Bliuvaitės „Akiplėša“ – tai filmas apie norą pritapti ir kainą, kurią sumokame, bandydami pasiekti tobulumą. Dvi į paauglystę žengiančios merginos svajoja ištrūkti iš nykaus industrinio rajono. Kristina, išgyvenanti santykių krizę su tėvu, nori tapti garsia manekene ir kuo greičiau palikti namus. Marija, pritapti siekianti miestelio naujokė, seka Kristinos pėdomis. Merginos dar nežino, ką joms pačioms reiškia grožis ir meilė, tad vadovaujasi kiemo draugų suvokimais ir atkartoja tai, kas priimtina jų aplinkoje.
Su bilietais.
Lietuvos teatrų pavasaris. Cezario grupės spektaklis „Anykščių šilelis“, 17:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79
Prie poemos prisiliesti panoręs aktorius Paulius Čižinauskas: „Kaip keista: „Šilelis“ verstas į dvi dešimtis pasaulio kalbų, tačiau lietuviškai įkandamas ne per lengviausiai. Todėl randasi noras jį išversti į dar vieną kalbą – scenos. Taigi kviečiu kompozitorę Ievą Baranauskaitę ir imamės „Šilelio“. Šis bandymas galbūt ne pirmas Lietuvos teatre, bet mums patiems smagus.“ Kūrėjai kviečia patirti poemos skambesį gyvai scenoje, kur ne vien lietuvišką, bet ir užsieninį „Šilelį“ lydi skaitmeninio pianino garsai.
Su bilietais.
