Žurnalų archyvas

Maironio premija – poetei Ievai Rudžianskaitei

24 balandžio, 2024, Kauno m. savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus inf. | Naujienos

Poetė, literatūrologė ir filosofijos mokslų daktarė Ieva Rudžianskaitė išrinkta šių metų Maironio premijos laureate. Tokiam komisijos sprendimui pritarė šią savaitę posėdžiavusi Kauno miesto taryba. Prestižinis įvertinimas autorei skirtas už poezijos knygą „Tryliktasis mėnuo“.

Mildos Kiaušaitės nuotr.

Jau daugiau kaip dešimtmetį skaičiuojanti Maironio premija skiriama už geriausią naują poezijos knygą, pasirodžiusią per praėjusius kalendorinius metus. Ją gavęs rašytojas iki šių metų tapdavo ir tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu (nuo šiol Lietuvos rašytojų sąjugos sprendimu skiriamos dvi atskiros premijos, „Poezijos pavasario“ laureatu išrinktas Vytautas Kaziela, – papildyta gegužės 6 d.) Šis titulas drauge su 3 tūkst. eurų premija kūrėjui skiriami tik vieną kartą.

Kaunietei Ievai Rudžianskaitei Maironio premiją pelnė jau ketvirta jos išleista poezijos knyga „Tryliktasis mėnuo“. Poetės, literatūros kritikės ir filosofijos mokslų daktarės kūryba garbingus laurus nuskynė dėl eilių atvirumo, egzistencinių temų įvairovės, gilių filosofinių įžvalgų bei žmonių santykių ir emocijų apmąstymų.

Premija drauge su miesto padėka autorei bus įteikta 60-ojo tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ metu.

Šis apdovanojimas papildys solidžią I. Rudžianskaitės ligšiolinių įvertinimų kolekciją. Autorė jau yra pelniusi literatūrinę premiją už geriausią debiutą literatūros almanache „Varpai“, publikaciją „Poezija ir jos tikrovė“. Jai taip pat skirta Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija už poezijos knygą „Kita“ bei Antano Miškinio literatūrinė premija už eilėraščių knygą „Iš gervių“.

Šiemet I. Rudžianskaitė įvertinta ir kauniečių rašytojų inicijuota Vieno lito literatūros premija.

Maironio premijai šiemet buvo teikti dar 8 nominantai: Vilius Dinstmanas už poezijos knygą „Archangelas: esu tikras“, Diana Paklonskaitė už eilėraščių knygą „Gėlės kaip šunys“, Albinas Galinis už poezijos rinktinę „Saulėgrįža“, Jonas Liniauskas už poezijos knygą „Vėjo akys“, Alvydas Valenta už poezijos rinktinę „Amerikos atradimas arba vaizduotės šokis“, Vytautas Kaziela už eilėraščių knygą „Neatsimerk, Viešpatie“, Gediminas Kostkevičius už poezijos knygą „Ar pameni jaunystės svaigią puotą?“, Aldona Dudonytė-Širvinskienė už eilėraščių knygą „Vaško lašėjimas“.