Žurnalų archyvas

Maironio premija – Liudvikui Jakimavičiui 

26 balandžio, 2022, Kauno m. savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus inf. | Naujienos

Kauno miesto savivaldybės įsteigta Maironio premija šiemet skirta rašytojui Liudvikui Jakimavičiui už poezijos knygą „Paliktos paletės“. Ji autoriui bus įteikta gegužę vyksiančiame tarptautiniame festivalyje „Poezijos pavasaris“. Antradienį tam vienbalsiai pritarė miesto taryba. 

Liudvikas Jakimavičius. Simono Švitros nuotr.

Maironio premija skiriama už geriausią poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Ją gavęs autorius tituluojamas tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu. Tokia nominacija ir premija kūrėjui teikiami tik vieną kartą.

Šiais metais įvertinimas dedikuotas ilgus metus kūrybine ir žurnalistine veikla užsiimančiam rašytojui Liudvikui Jakimavičiui už poezijos knygą „Paliktos paletės“. 

Dramaturgas yra pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą: premiją už pjesę „Gaisrininkų legendos“, Kultūros ministerijos premiją už aktualiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis, Lietuvos rašytojų sąjungos premiją už eilėraščių apysaką „Elio“, Juozo Tumo-Vaižganto premiją už knygą  „Vamzdis“ ir Vlado Šlaito premiją už eilėraščių knygą „Paliktos paletės“.

Pretendentus Maironio premijai siūlo Lietuvos rašytojų sąjunga. Taip pat pasiūlymus gali teikti ir Kaune veikiančios kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigos, menininkų asociacijos, leidyklos bei patys menininkai. 

Šiemet gautos ir svarstytos dar 4 paraiškos: Dainiui Gintalui už eilėraščių knygą „Vienos vasaros giesmė“, Vytautui Kazielai už poezijos knygą „Sapnų slidininkas“, Aušrai Kaziliūnaitei už poezijos knygą „Jūros nėra“ ir Aivarui Veikniui už poezijos knygą „Mamuto medžioklė“.

3 tūkst. eurų siekianti premija L. Jakimavičiui bus įteikta festivalyje „Poezijos pavasaris“, laureato vainikavimo iškilmėse.  Tarptautinis renginys vyks gegužės 15–29 d.