Žurnalų archyvas

Lietuvos aviacijos muziejus skelbia kultūrinį sezoną #Herojai2023

25 balandžio, 2023, LAM inf. | Naujienos

2023 metai Lietuvos aviacijos muziejuje ypatingi. Nors dar vyksta rekonstrukcija, minint „Lituanicos“ skrydžio 90-metį, skelbiamas naujas renginių sezonas, kurio tema ir grotažymė yra #Herojai2023. 

Balandžio 26 d., trečiadienį, 13 val. Lietuvos aviacijos muziejuje, angare prie „Lituanicos“ orlaivio įvyks šio sezono pristatymas, kurio metu galėsite susipažinti su būsimais šių metų muziejaus renginiais, sudalyvauti muziejaus ekskursijoje ir išbandyti skrydžio simuliatorius.

Muziejaus lankytojų grupių šiemet laukia naujos teminės ekskursijos. Jaunųjų – interaktyvi pažintinė ekskursija – viktorina, naudojantis mobiliąją aplikacija, vyresniems – ekskursija „LAM lėktuvai – kino ekrano herojai“. Paskutiniais mėnesio sekmadieniais, ekskursijas po muziejaus lauko ekspozicijas, atnešdami savo žinias ir įžvalgas ves kviestiniai aviacijos žmonės.

„Lituanicos“ lakūnų garbei, muziejus kvies lankytojus į renginius Kauno mieste ir legendinių „Lituanicos“ lakūnų gimtinėse. Vyks net trys žygiai „Lituanicos“ herojams pagerbti ir pažinti: gegužės 13 d. „Stepono Dariaus takais. Judrėnai“, birželio 3 d. „Stasio Girėno takais. Vytogala“ ir „Stepono Dariaus takais. Kaunas“ (data bus paskelbta atskirai). Šie žygiai kvies pažinti žymiųjų lakūnų gyvenimo vietas susijusias įvykiais, nuotykiais, darbais, įkvėpimais, sunkumais, sėkmėmis. 

Europos muziejų naktį – gegužės 13 d., bendradarbiaudamas su Lenkijos institutu Vilniuje ir II Pasaulinio karo muziejumi (Gdanskas, Lenkija), Lietuvos aviacijos muziejus savo lauko ekspozicijoje pakvies į parodą „Air Men“ apie II Pasaulinio karo dalyvius – lenkų kilmės lakūnus, kovojusius sąjungininkų oro pajėgose.

Įvairių renginių suplanuota ne tik Lietuvos aviacijos muziejaus ekspozicijoje Kaune, bet ir Dariaus kaime (S. Dariaus gimtinė-muziejus, Klaipėdos rajonas), Vytogaloje (S.Girėno gimtinė-muziejus). Vyks  susitikimai ir pašnekesiai su išskirtinėmis aviacijos ar „Lituanicos“ skrydžio įkvėptomis asmenybėmis: lakūnu akrobatu Jurgiu Kairiu, keliautoju Aurimu Valujavičiumi (su valtimi, kurios pagalba įveikė Atlantą), sklandytojų trio – Algirdu Šimoliūnu, Ignu Bitinaičiu ir Sakalu Uždaviniu – planuojančiais žygį „Sklandytuvais per Europą: Lietuva-Portugalija“, šiuolaikinės fotografijos iš orlaivio pirmeiviu Mariumi Jovaiša ir kitais. Šie dalyviai į renginius atskris, orlaiviais – savo idėjų, meistriškumo, projektų realizavimo priemonėmis.

Muziejaus išleista Pijaus Poškaus knygos „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje“ pristatymai visus metus keliaus po Lietuvos miestus, vyks Gargžduose, Šilalėje, Telšiuose ir kitur. Muziejams, bibliotekoms pageidaujant susitikimo su knygos autoriumi, kviečiame kreiptis žemiau nurodytais kontaktais.

Žygiais, ekskursijomis, edukacijomis, parodomis, susitikimais su išskirtinėmis asmenybėmis, kitais renginiais Lietuvos aviacijos muziejus nori pasakyti, kad herojumi ne gimstama, o tampama. Tad nepamirškite dalyvauti, įsikvėpti ir nepamiršti įspūdžius fiksuoti ir dalintis socialiniuose tinkluose žymomis #herojai2023 ir #AviacijosMuziejus. 

Sekite naujienas, registruokitės į renginius:
www.Facebook.com/AviacijosMuziejus
www.lam.lt