Žurnalų archyvas

Lietuvos aviacijos muziejus kviečia į naktinę kūrybos ir skrydžio sintezę

30 birželio, 2021, Lietuvos aviacijos muziejaus inf. | Naujienos

Liepos 3 d., šeštadienį, nuo 19 iki 24 val. Lietuvos aviacijos muziejuje Kaune, Veiverių g. 132, lankytojai kviečiami tapti tarptautinės kultūrinės iniciatyvos, Europos muziejų nakties, dalyviais.

Lietuvos aviacijos muziejus. Dominyko Liberio nuotr.

Aviacijos muziejuje, pasak direktoriaus Mindaugo Kavaliausko, šeštadienio vakarui numatyta kitokia kultūrinė programa nei įprasta. „Sutikę prisijungti prie naktinės muziejų programos, pasikvietėme menininkų, kad mūsų erdves išnaudotų savo kūrybai perteikti. Buvo netikėta, jog programoje pasirodysiantys šokėjai-akrobatai Džiugas Kunsmanas ir Adrian Carlo Bibiano, poetė, metų knygos laureatė Enrika Striogaitė pasirinko erdvę, kuri, dar iki muziejaus įkūrimo čia veikusiame Kauno civiliniame oro uoste buvo keleivių pasitikimo ir išlydėjimo zona. Žiūrime simboliškai – rekonstrukcijai besiruošiantis aviacijos muziejus su senuoju pastatu atsisveikins ten pat, kur dar sovietmečiu prieš skrydį mojuodavome artimiesiems.“

Programa

Nuo 19 val. improvizuoti LAM muziejininkų pasakojimai (ekskursijos) apie muziejaus lauko ekspozicijos eksponatus.
Nuo 20 val. LAM metraščio „Plieno sparnai 12” pristatymas ir trumpas vieno iš autorių – Pijaus Poškaus – pranešimas-paskaita „Kur Kaune gyveno aviatoriai?“
Nuo 20:30 val. šiuolaikinio šokio spektaklis su akrobatikos elementais „Where Do I Connect?”. Kūrėjai ir atlikėjai: Džiugas Kunsmanas ir Adrian Carlo Bibiano.

Fizikoje lytėjimas, kaip kontakto forma, neegzistuoja. Iš tiesų stovėdami ant grindų, jų neliečiame. Tarp grindų ir pėdos susidaro elektromagnetinis laukas, kuris neleidžia pilnai prisiliesti prie paviršiaus. Nepaistant to, mes vis tik galime jausti artimo žmogaus apkabinimus. Naudodamiesi skirtingomis judesio kalbomis, atlikėjai šia tema sieks sukurti neįprastą bet atvirą bendravimą tarp žiūrovų.

Džiugas Kunsmanas ir Adriano Bibiano. Dainiaus Putino nuotr.

Nuo 21.00 val. fotografo, kuriančio poeziją – Jono Petronio – kūrybos skaitymai.

Su mūzomis elgiuosi kaip tikras paleistuvis. Oficialiai esu „apsiženijęs“ su fotografija, bet nuo seno paflirtuoju su elektronine muzika, o likus porai metų iki kovidinės epochos, užmezgiau tarnybinį romaną su poezija. Mudu puikiai sutariame buitiniais klausimais, panašiai mąstome apie kasdienybę, žmones, papročius, masinę kultūrą, pasaulį apskritai. Mes stebime metų laikus, miestą, upes, antis ir babytę, spoksančią pro daugiabučio langą. Dažniausiai mums linksma, kartais – lengvai graudu, bet labai liūdna nebūna net tada, kai kalbamės apie mirtį.

Jonas Petronis. Asmeninio archyvo nuotr.

Nuo 21.30 val. poetės Enrikos Striogaitės, geriausios 2020 m. Metų knygos rinkimų poezijos kategorijoje autorės, kūrybos skaitymai. Bus galimybė tiesiogiai iš autorės įsigyti jos kūrybos knygą „Žmonės“ su autografu.

Eilėraščiai, pasakojantys apie žmones ir jų gyvenimus, dažniausiai paženklintus neišsipildymo, nenusisekusios meilės, ilgesio, bet gilius ir prasmingus…

Enrika Striogaitė. Asmeninio archyvo nuotr.


Nuo 22 val. UEFA Euro 2020 ketvirtfinalio stebėjimas. Per pertrauką – XX a. 7 deš. archyvinių video juostų iš Klaipėdos sklandymo klubo pirmininko Algimanto Skurdenio archyvo peržiūra.


Renginio programos metu skambės muziejininko Vadimo Gracovo (Apostol_Ray) kurta muzika.

Šeštadienio naktį veiks tik lauko ekspozicija, muziejaus lankymas nemokamas