Žurnalų archyvas

„Kino pavasaris“ savaitgalį kviečia patirti kino istoriją su „Lumière!“

4 kovo, 2023, „Akropolio“ inf. | Naujienos

Jau šį savaitgalį, kovo 4-5 d., prekybos centras Kauno „Akropolis“ kartu su didžiausiu kino festivaliu Lietuvoje „Kino pavasaris“ visus lankytojus kviečia į specialius nemokamus kino seansus, kviečiančius prisiminti kino istoriją.

lankytojai turės progą nemokamai išvysti ankstesnių metų festivalyje kino gerbėjus sužavėjusį filmą „Lumière!“. Šis kūrinys susideda net iš 114 brolių Auguste‘o ir Louiso Lumière’ų sukurtų trumpų filmų. Du inžinieriai broliai daugiau nei prieš 120 metų pristatė kinematografą ir taip įsiamžino į istoriją, pasauliui įteikdami nepakartojamą dovaną – kino patirtį.

Tarp režisieriaus Thierry Frémaux atrinktų, jo manymu, geriausių filmų žiūrovai pamatys ir garsųjį brolių kūrinį „Traukinio atvykimas į stotį“, kurį supančios legendos pasakoja, kad pirmąkart jį pamatę žiūrovai puolė slėptis po kėdėmis ar net alpo iš išgąsčio. Šių kino pradininkų filmus į vieną vietą surinkęs režisierius šmaikščiai komentuoja ekrane judančius vaizdus.

Kadras iš filmo „Traukinio atvykimas į stotį“

Tiek mažuosius, tiek suaugusius žiūrovus užbursiantis filmas su lietuvišku Ryčio Zemkausko įgarsinimu bus rodomas šeštadienį ir sekmadienį visą dieną, nuo 10 val. ryto iki 21 val. vakaro.

„Vasario mėnesį prekybos centro lankytojus kvietėme į išankstinį ir aklą pasimatymą su vienu iš šių metų „Kino pavasario“ programos filmų, kuris sulaukė nemažai kino gerbėjų dėmesio. Tad toliau tęsdami gražią partnerystę su festivaliu, šį savaitgalį visus raginame ateiti į nemokamus kino seansus. Su kino istorija supažindinantis ir akiratį praplečiantis festivalio filmas leis mažiems ir dideliems turiningai praleisti savaitgalį“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Nemokami kino seansai Kauno „Akropolyje“ vyks kovo 4-5 d. kartu su „Kino pavasariu“ įrengtoje poilsio ir pramogų erdvėje, įsikūrusioje trečiajame prekybos centro aukšte, šalia 3A išėjimo.

„Kino pavasaris“ šiemet vyks kovo 16–26 dienomis.