Žurnalų archyvas

„Kino pavasaris“ Kaune: specialus atidarymas vaikams, naktis meno galerijoje ir daug gero kino

4 kovo, 2024, „Kino pavasario“ inf. | Naujienos

29–ąjį kartą į kino sales kviečiantis „Kino pavasaris“ šiuos metus skiria kino poveikiui. „Tas pavasaris, kai po filmo nebevaidini“, „Tas pavasaris, kai viduje sujuda“, „Tas pavasaris, kai įtrauki save į programą“ – tokiomis frazėmis kviesdami asmeniniams mažiems ir dideliems pokyčiams, festivalio organizatoriai ragina kauniečius džiaugtis filmais, ypatingais renginiais ir nieko kito neplanuoti kovo 14–27 d. 

Šiemet „Kino pavasario“ programą Kaune bus galima pamatyti dviejuose kino teatruose – „Akropolyje“ esančiame „Forum Cinemas“ ir kino namuose „Romuva“. Pastarajame įsikurs ir festivalio informacijos centras.

Teodoro Biliūno nuotr.

„Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas džiaugiasi, jog festivalio dvasia kasmet vis labiau juntama ir Kaune. „Kino festivalis nėra vien tik filmų rodymas, tai – ir įvairūs susitikimai, specialios vietos, į kurias gali užsukti po seanso pasidalinti savo įspūdžiais, renginiai, parodos, susitikimai su lietuvių bei užsienio kūrėjais ar tiesiog pokalbiai prie kino salės po ką tik pamatyto gero filmo, – pasakoja jis. – Todėl labai džiaugiuosi, kad šiemet Kaune turėsime „Kino pavasario“ atidarymą vaikams, šventinį savaitgalį su birželį sugrįšiančiu festivaliu „Audra“, susitikimus su kūrėjais ir, žinoma, daug gerų filmų.“

Vos vienam vakarui už DJ pulto – „Kino pavasaris“

Pirmasis susipažinimas su šių metų festivaliu vyks jau kovo 7 d. – kultūros bare „Godo“ bus atidaroma laikinoji „Kino pavasario“ ambasada Kaune, kurioje viso festivalio metu bus galima ragauti specialiai „Kino pavasariui“ sukurtų gėrimų, aptarti matytus filmus ar lygintis asmeninių repertuarų ilgiais. 

„Už pulto – „Kino pavasaris“ renginio metu DJ vietas užims festivalio komandos nariai – vienas šių metų programos sudarytojų, kino poliglotas Karolis Žukas bei neblogai Kauno kino ir klubų sales pažįstantys Kęstutis Lingys (NKS) ir Daina D., taip pat skambės būsimų kino salių hitų garso takeliai, bus atidaryta festivalio filmų plakatų paroda.

Atidaryme vaikams – žaidimai, vaišės ir šurmulys

Džiugus klegesys, žaidimai, vaišės ir du animaciniai filmai „Barbora“ bei „Kanopos ir pačiūžos“ – kovo 16 d. kino namuose „Romuva“ pirmą kartą vyks specialiai vaikams skirta šventė – „Kino pavasario“ atidarymas vaikams, kurio pradžia – 11:45 val. 

Atidarymo dalyvius pasitiks studijos „Linksmasis lagaminas“ animatoriai ir jų kuriami personažai, įtrauksiantys dalyvius į nuotaikingą šurmulį. Čia lauks linksmybės, kūrybinės užduotys, šokiai, kvietimas ryškiai puoštis, lankstyti balionus, vaišintis „Habits Bakery“ kepiniais ar tiesiog žaisti. Daugiau informacijos apie filmus.

Kadras iš filmo „Kanopos ir pačiūžos“

„Kino pavasaris“ x „Audra“ – filmas „Ryuichi Sakamoto | Opusas“ ir gyvi pasirodymai

Birželį sugrįšiantis festivalis „Audra“ kovo 22–23 dienomis kviečia paragauti, ko tikėtis šiais metais. Apšilimo savaitgalį kovo 22 d. atidarys speciali su „Kino pavasariu“ rengiama naktis – M. Žilinsko galerijos kino salėje veikiančiame klube „Auditorija“ bus parodytas dokumentinis filmas „Ryuichi Sakamoto | Opusas“, kurį pristatys pianistas iš Žaliakalnio – Motiejus Bazaras. 

Po seanso kino salė persimainys į muzikos klubą: „Auditorijos“ scenoje vyks vieno įspūdingiausių šiuolaikinio džiazo ir elektronikos eksperimentatorių Bendik Giske bei su pianinu užaugusios, Snoop Dogg įkvėptos, prancūzų šokių muzikos provokatorės ir dainininkės Coucou Chloé gyvi pasirodymai. Daugiau apie renginį.

Geras kinas tik į gera: ką žiūrėti festivalyje?

Šiais metais festivalio programoje – itin daug filmų, įvertintų Kanų, Venecijos ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose, apdovanotų „Auksiniais gaubliais“, „BAFTA“ bei nominuotų „Oskarams“.

Teodoro Biliūno nuotr.

Vienas tituluočiausių – Kanų „Auksine palmės šakele“ įvertinta, 2 „Auksinius gaublius“ pelniusi ir 5 „Oskarams“ nominuota – režisierės Justine Triet drama „Kryčio anatomija“ (Anatomy of a Fall), Kanuose „Ypatingojo žvilgsnio“ apdovanojimą pelnęs debiutinis režisierės Molly Manning Walker filmas „How to Have Sex“ (How to Have Sex), „Oskarui“ nominuota, Venecijos kino festivalyje „Sidabriniu liūtu“ apdovanota italų kino meistro Matteo Garrone drama „Aš čia kapitonas“ (Io Capitano), už filmą „Drive My Car“ „Oskaru“ įvertinto režisieriaus Ryûsuke Hamaguchi naujoji drama „Blogis (ne)egzistuoja“ (Evil Does Not Exist).

Tikromis istorijomis paremtas, milžinišką ažiotažą Lenkijoje sukėlęs kino meistrės Agnieszkos Holland filmas „Žalia siena“ (Green Border) kelia žmoniškumo klausimą taip vadinamojoje „žalioje sienoje“, skiriančioje Baltarusiją ir Lenkiją, kur pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Afrikos patenka į geopolitinius pančius. O 2 „Auksinius gaublius“ pelniusi ir 5 „Oskarams“ nominuota amerikiečių režisieriaus Alexander Payne nuotykių komedija „Svajonių atostogos“ (The Holdovers) visus nukels į žmogiško ryšio ir šilumos kupinus nuotykius.

Kadras iš filmo „Aš čia kapitonas“
Kadras iš filmo „Blogis (ne)egzistuoja“
Kadras iš filmo „The Holdovers“

Daugiau informacijos apie festivalį ir jo renginius: www.kinopavasaris.lt. 29–asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 14–27 d. Festivalį palaiko didieji partneriai „ERGO“ ir „Telia Play“, iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė, „Kūrybiška Europa“ MEDIA ir Kauno miesto savivaldybė.