Žurnalų archyvas

Keramika paauglių rankose: „Keramikos akademijos“ lankytojų paroda 

4 kovo, 2024, „Keramikos akademijos“ inf. | Naujienos

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinyje (Kovo 11-osios g. 24) studijos „Keramikos akademija“ rengiama paroda „Mano žemė“ kovo 4-27 dienomis kviečia pažvelgti į jaunųjų kūrėjų pasaulį ir jų išraiškos formas.

Tai jau antra „Keramikos akademijos“ inicijuojama paroda iš lankytojų darbų, tačiau šį kartą studija pristato būtent jaunimo – paauglių – kūrybą. Dauguma jaunuolių sukurtų darbų atsigręžia į pasaulio grožį, jo paslaptingumą, tad gamtos tematika atsirado tarsi savaime.

Plakate panaudota Mildos Urbanavičienės nuotr.

Parodos rengimo priežastis, kaip teigia studijos vadovė ir įkūrėja Kristina Alšauskienė, yra tobulėjantys mokiniai. „Matau, kad darbai jau šaukia, kai nori būti parodyti. Tada suprantu – reikia kažką daryti. Ir padarom. O lankytojams, tiek jauniesiems, tiek ir vyresniesiems, parodos yra didžiulis paskatinimas, kūrybinės pusės palaikymas. Ypač jaunų žmonių saviraiškai kuriama didžiulė vertė, nes jų gyvenime yra labai daug priešpriešų ir, kai tu palaikai jų kūrybinį balansą, tuomet jie visą laiką jaučiasi kaip namie“ – mąsto studijos įkūrėja.

Žavėjimosi šiais jaunais suaugusiaisiais neslepianti K. Alšauskienė patikina, kad jie savo kūrybiškumu ir gebėjimais nenusileidžia suaugusiesiems, o kai kuriais atvejais yra net visa galva aukščiau. „Paaugliai yra nauja, labai įdomi ir savita žmonių kategorija, kurią savo studijoje bandome išskirti – štai dar viena priežastis dėl ko šiemet nusprendėme rodyti būtent paauglių darbus“ – pasakoja K. Alšauskienė.

Merginos Samanta Jurgutytė ir Gabija Liutkevičiūtė – vienos iš parodos darbų autorių – meilę menams pradėjo ugdyti dar ankstyvoje vaikystėje: darželyje, būreliuose, dailės mokykloje. Gabija pasakoja, kad atitolus nuo keramikos ir skulptūros, pritrūko darbo su tekstūromis. O parodoje vyraujančios gamtos, ypatingai jūros, tematika – plati ir suteikia daug įkvėpimo, tad nenuostabu – jų kūryboje tai ryškiai atsispindi. Mokinės sutaria, jog visgi pritrūkus idėjų, spontaniškos, nors ir neužtikrintos idėjos, dažnai keliančios iššūkius, galiausiai tampa vienais iš geriausių darbų.

Parodoje eksponuojami kūriniai daugiausiai dekoratyvinio pobūdžio. Jaunoji akademijos lankytoja Samanta pastebi: „Daug kas į keramikos studiją ateina lipdyti buityje naudojamus daiktus, bet aš niekad to nepamilau… Galbūt dėl to, kad pati dar neturiu buities, kurioje galėčiau juos panaudoti, o skulptūra man suteikia daugiau laisvės, tampa šiokia tokia terapija.“ 

Ir tikrai, „Keramikos akademija“ jau daugiau nei dešimtmetį Kaune kuria naujų draugų ratus, bendruomenę, kurioje ne tik profesionaliai moko keramikos meno, pasitelkia molį ir kitas menines priemones stresui malšinti, bet ir puoselėja bendravimą, gerąsias mūsų savybes. Taip pamažu studija auga ir kuria didesnius projektus kaip ši lankytojų kūrybos paroda, į kurios uždarymo renginį kviečia atvykti kovo 27 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinyje.