Žurnalų archyvas

„Kauno santakos“ kolektyvai kaitina orą

24 birželio, 2021, „Kauno santakos“ inf. | Naujienos

Karantino laikotarpiu džiuginę savo klausytojus ir sekėjus virtualiais pasirodymais, gegužę koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ kolektyvai su nauja energija sugrįžo į koncertines aikšteles sinergijoje su Lietuvos ir pasaulio kūrėjais.  

Kauno bigbendas. E. Virkečio nuotr.

„Meteorologai tvirtina, jog šylant klimatui turime prisitaikyti prie naujos karščio bangų realybės, kurią įgyvendina renginių maratoną pradėję orkestrai, rengiantys savo klausytojams nepavojingas muzikinio karščio bangas. Įsukę intensyvų kūrybinių ir koncertinių veiklų sūkurį, kviečia į skambančias atviras vasaros erdves bei sales,“ – sėkminga veikla džiaugiasi koncertinės įstaigos vadovas Vaidas Andriuškevičius. 

Meninių iššūkių nuolat ieškantis, 30-ąjį jubiliejų švenčiantis, Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis) birželį pradėjo kompozitoriaus Jono Jurkūno naujausio kūrinio „Golden Chains“ įrašais, tapsiančiais akcentu Lietuvos muzikos informacijos centro rengiamoje vinilinėje autorinėje kompozitoriaus plokštelėje. Naujasis opusas patikėtas pianistui Daumantui Kirilauskui, kuris kartu su Kauno bigbendu, diriguojant Vytautui Lukočiui, nėrė į garsais konceptualizuotą matematinių Markovo grandinių interpretaciją. Kūrinio sumanymą J. Jurkūnui pakuždėjo pianisto D. Kirilausko sapnas.

 „Viskas prasidėjo nuo to“, –  pasakoja J. Jurkūnas, – „kad kalbantis su Daumantu šis užsiminė, turėjęs tądien sapną, kad ašei turiu savo bigbendą ir parašiau jam kūrinį. Atsakiau, kad tai skamba kaip užsakymas. Kūrinį parašysiu, o bigbendą tikrai rasime!“. Hipsteriškai išradingam, naujas jungtis kuriančiam, J. Jurkūno autorinės plokštelės leidybos projektui vadovauja Sigita Ilgauskaitė, o garso įrašus atliko pasaulinio garso lietuvių duetas – triskart „Grammy“ apdovanojimams nominuoti Aleksandra ir Vilius Kerai. Naująjį vinilą su Kauno bigbendo ir Daumanto Kirilausko atliekamu kūriniu „Golden Chains“ planuojama pasitikti dar šiais metais.

Nuo birželio vidurio visi trys koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ kolektyvai – Kauno bigbendas, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“ –  jungėsi į naujo „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Kauno kantata“ kūrybines dirbtuves.

Opusą generuojantys kompozitorius Philip Miller iš Pietų Afrikos Respublikos bei menininkė Jenny Kagan iš Jungtinės Karalystės, pasitelkę turtingą lietuvių liaudies muzikos instrumentų arsenalą, pasiryžę išausti kaip pasaulis margą muzikos garsų kilimą. Jame – patys įvairiausi žodžiai, garsai, asmeninių istorijų tikrumas ir išgyvenimų atgarsiai. Grandiozinis projektas bendrai kūrybinei veiklai suburia Kauno miesto kolektyvus – chorus, orkestrus, ansamblius, solistus – tarp kurių visi „Kauno santakos“ kolektyvai. 

Kauno bigbendas. E. Virkečio nuotr.

Vos tik įrašę muzikinių iššūkių pilną kompoziciją J. Jurkūno vinilui, Kauno bigbendo muzikantai spėjo paruošti dar vieną solidžią programą. Lenkijoje, Torunėje, vykusiame muzikos ir meno festivalyje „Probaltica“ Kauno bigbendas skambės šiais metais pasaulį palikusios džiazo ikonos – Chick Corea – muzikiniu palikimu. Koncerte pinsis sambos, afroamerikietiški ir Kubos ritmai, balades čia pat keis svingas, o ausis atgaivins intelektualaus džiazo kokteiliai. „Central Park“, „La Fiesta“ – tai tik keli ryškūs blyksniai iš Kauno bigbendo parengtos Chick Corea programos atšvaitų. Birželio 24 d. jų pasiklausyti laimė teko lenkams o Lietuvoje ją bus galima išgirsti „Kaunas Jazz“ festivalio rėmuose liepos pabaigoje.