„Kaunas 2022“ inicijuotas „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektas, pakvietęs atrasti kūrybiškąjį Kauno rajoną ir jo bendruomenes, nesibaigė su Europos kultūros sostinės metų finišu. Samyluose prigijęs žemės meno festivalis dar šią liepą pakvies bendruomenę ir svečius prisiliesti prie gamtos, kurti ir susilieti su Vakarų Afrikos muzika. prie projekto prisijungęs Taurakiemis ragins atrasti miesto identitetą video projekcijų apsuptyje ir dalyvauti muzikinėje kelionėje su Lotynų Amerikos karščiu alsuojančiu kolektyvu.
Suburs Land Art mylėtojus
Girionių gyventojai jau priprato prie Liepų alėjoje sukurtų Land Art, arba žemės meno, skulptūrų: jos tarsi įsiliejo į aplinką ir tapo jos dalimi. Tiesa, floristo Marijaus Gvildžio ir jo komandos sukurti objektai traukia ne tik vietos bendruomenės akį, bet ir vilioja šio meno gerbėjus stabtelėti gyvenvietėje prie pat Kauno marių ir ilgiau čia pasivaikščioti.
Finansuojant Kauno rajono savivaldybei, šiais metais Samylų kultūros centras tęsia pradėtą Land Art tradiciją ir jau ketvirtą kartą pakvies visus kurti kartu. Sekmadienį, liepos 30 d. kiekvienas galės eksperimentuoti ir improvizuoti žolės, medžio ir molio temomis. Bus sukurta galimybė išmokti prisijaukinti gamtos dovanas ir nustebinti save paprastumu bei organiškumu. Ne mažiau įdomus žada būti ir floristės, žemės meno skulptorės Jolantos Malijonienės performansas, kur čia ir dabar bus galima stebėti naujo Land Art objekto gimimą. Vakaro pabaigoje – visų drauge sukurtų darbų paroda, kurią pristatys Samylų kultūros centro kolektyvai. Svečiai iš Kanados, Malio pakvies į unikalų pasaulio muzikos skambesį.
Savo kūrybą dovanos nuostabaus, galingo balso atlikėja Djely Tapa kartu su gyvo garso grupe. Garsios Malio Griotų genties palikuonė Djely Tapa – tarsi karštas Afrikos vėjas maišo Sahelio, bliuzo ir elektro atmosferas. Sodriame, galingame Djely Tapa balse skleidžiasi jos moteriškumas ir afrikietiškumas. Malyje praleidusi vaikystę, vėliau baigusi inžinerijos mokslus Kanadoje, Djely Tapa galiausiai žengė savo motinos, garsios dainininkės, pėdomis. „Afrikos paveldas veda mane į ateitį“ – sakė ji kalbėdama apie savo albumą „Barokan“, kuris 2020 m. JUNO apdovanojimuose pelnė geriausio pasaulio muzikos albumo nominaciją.
Taurakiemis atgis video projekcijose
„Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto tęstinumas šiais metais neaplenks ir Taurakiemio seniūnijos. Kitaip nei Samylams, Taurakiemiui tai pirmas tokio pobūdžio renginys, todėl bendruomenė drauge su fotomenininku Andriumi Šarkausku, nusprendė pirmaisiais projekto metais ieškoti savo krašto identiteto fiksuodami gražiausius seniūnijos vaizdus nuotraukose. Taurakiemio seniūnijos identiteto taip pat padėjo ieškoti video projekcijų menininkas Arvydas Stimaitis. Todėl atvykusius į renginį ne tik pasitiks fotografijų paroda bet ir nustebins video projekcijos ant pastato sienos.
Taurakiemio identiteto paieškas vainikuos charizmatiškieji „Orkesta Mendoza“. Tai stipraus garso, entuziastingo vokalo ir šventinio vakarėlio nuotaika pasižyminti grupė. Grupės lyderis Sergio Mendoza užaugo abiejose JAV ir Meksikos sienos pusėse. Jo muzikoje verda galybė žanrų: mambo, psichodelinė cumbia, ranchera, merengue boogaloo ir rokenrolas. Grupė grojo daugybėje festivalių visame pasaulyje, albumas „¡Vamos A Guarachar!“ pripažintas geriausiu Lotynų Amerikos muzikos leidiniu, jie net 2 kartus pasirodė pasaulio muzikos renginyje WOMEX. Pamatyti šią grupę Lietuvoje – didžiulė privilegija, o Kauno rajono gyventojai, kauniečiai ir visi kiti tą galimybę turės jau šį antradienį, liepos 25 d. 20 val. Piliuonos lauko estradoje.