Žurnalų archyvas

Kaunietiškas industrinis rokas skambėjo Dariaus ir Girėno stadione 

23 gegužės, 2023, Grupės inf. | Naujienos

Industrinio roko ir post punk žanrų atstovai „Akli“ pristato pasirodymą, pernai nufilmuotą Dariaus ir Girėno stadione Kaune. Tai pirmas kartas, kai rekonstruotame stadione gyvai suskambėjo gyva muzika.

Pusvalandžio trukmės sesija nufilmuota prieš pat oficialų stadiono atidarymą ir susideda iš jau gerai žinomų bei naujų dainų, kurias bus galima išgirsti trečiajame grupės albume.

Kadras iš klipo

„Norėjome, kad „live session“ nuskambėtų ir mūsų naujos, dar kūrybos procese esančios, dainos, kurias planavome užbaigti ir išleisti kartu su trečiuoju albumu. Siekėme perteikti gyvo koncerto nuotaiką, tad įraše galima išgirsti nemažai improvizacijų, nenuglūdinto skambesio“, – dainų pasirinkimą komentuoja grupės vokalistas ir dainų autorius Kristijonas Valančius. Interviu su juo publikavome žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ balandžio numeryje – ten muzikantas išdavė dar vieną savo „atviro oro“ svajonę. Pokalbį galite skaityti ir internete

Išskirtinė ir dar neišmėginta stadiono erdvė muzikinei sesijai pasirinkta neatsitiktinai. „Mintis nufilmuoti gyvą sesiją kilo praėjusių metų vasarą, kol stadionas dar nebuvo oficialiai atidarytas. Norėjome išnaudoti šią erdvę kiek kitokiam išstojimui, o ir Kaunas pasirinktas neatsitiktinai – tai mūsų namų miestas, – pasirinkimą detalizuoja „Akli“ bosistas Benas Kalinauskas.

Kadras iš klipo

Pirmieji Dariaus ir Girėno stadione pasirodę muzikantai kartu sėkmingai koncertuoja jau trejus metus ir yra išleidę du albumus „Taika“ bei „Refleksija“. Naujausią kūrybą „Akli“ pristatys dar šią vasarą pagrindiniuose Lietuvos miestuose.

Sesija nufilmuota bendradarbiaujant su rekonstrukciją vykdžiusia Kauno architektų studija „Archas“, filmavimą prodiusavo Sebastijonas Petkus, o įgyvendinti padėjo „Baltas MEDIA“.