Žurnalų archyvas

Kaune – D. Kalashnikovos performansas „Kiek tai gali tęstis?“

15 rugpjūčio, 2022, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inf. | Naujienos

Mykolo Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, rugpjūčio 18 d., ketvirtadienį, 18 val. vyks menininkės iš Ukrainos Darios Kalashnikovos performansas „Kiek tai gali tęstis?“.

Iš Luhansko, Ukrainos, kilusi menininkė, politinė aktyvistė ir buvusi gimnastė Daria Kalashnikova sako namuose nebuvusi nuo 2014-ųjų, kai rusai užėmė jos gimtąjį regioną. Tuometinė okupacija buvo atsakas į „Euromaidano“ judėjimą, kurio viena iš įkūrėjų ir pagrindinių organizatorių buvo pati menininkė. Šiuo metu ji išgyvena antrąjį savo karą.

D. Kalashnikovos archyvo nuotr.

„2022 metų Ukrainos karo protrūkis mane pasitiko Kijeve – vasario 24-osios rytą miegojau savo bute. Pirmąsias tris karo dienas praleidau vienoje Kijevo slėptuvių, vėliau persikėliau į Ukrainos vakarus – Lucką. Po dviejų mėnesių gyvenimo Lucke pajutau, kad pasaulis pradeda priprasti prie karo Ukrainoje. Tai paskatino mane priimti dar vieną iššūkių keliantį sprendimą – persikelti į Europą ir per savo meną didinti žmonių sąmoningumą, supratimą apie karą ir jo baisumus”, – sako D. Kalashnikova.

Ne viename meno festivalyje kritikus ir žiūrovus sujaudinęs performansas „Kiek tai gali tęstis?“ Lietuvoje bus rodomas pirmąjį kartą. Performanso metu atlikėja jungia gimnastikos, šviesų bei garso elementus. Kartodama gimnastikos pratimą, ji, pasitelkusi sekinančią monotoniją, matuoja vykstančio karo trukmę ir pasakoja apie Ukrainos miestus, kurie šiuo metu yra dalinai arba visiškai sunaikinti. 

D. Kalashnikovos archyvo nuotr.

Be performanso meno, D. Kalashnikova taip pat rašo, užsiima tapyba ir yra baigusi režisūros mokslus.

Simboliška ir liūdna, rugpjūčio 24-oji – Ukrainos Nepriklausomybės diena, žymės ir daugybės aukų pareikalavusio karo su Rusija pusmetį. Kviečiame jus palaikyti Ukrainos kovą už laisvę.

Renginys nemokamas, tačiau jo metu terasoje „Laukas“ galėsite palikti auką Ukrainai.

Renginio organizatorius:

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Renginio partneriai:

Nacionalinis Kauno dramos teatras

Terasa „Laukas“