Žurnalų archyvas

Kaune apsistojęs ukrainietis pristato eilėraščių rinkinį: lėšas už parduotas knygas skirs savo šaliai

11 gegužės, 2022, Kauno m. savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus inf. | Naujienos

„Aš ne poetas, aš – odesietis“, – trumpai apie save užsimena ukrainietis Romanas Kholenkovas, jau kuris laikas skaudančia širdimi stebintis įvykius tėvynėje. Ieškodamas galimybių padėti, vyriškis savo išgyvenimus sudėjo į pirmąją poezijos knygą „Uždarykite dangų“. Už ją gautas lėšas autorius skirs karo niokojamai gimtajai šaliai. Ketvirtadienio vakarą (gegužės 12 d.) jis kviečia į savo kūrybinio debiuto pristatymą Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje.

„Esu sukūręs dainų, parašęs muzikos, tačiau knygos ėmiausi sulig Ukrainoje nugriaudėjusiais pirmais sprogimais. Eilėraščių rinkinys „Uždarykite dangų“ – kreipimasis į viso pasaulio tautas su raginimu stabdyti karą. Kartu tai ir simbolinė padėka bei pagarbos ženklas lietuvių tautai. 

Karas – negailestingas mechanizmas, griaunantis viską savo kelyje. Tai nusikaltimas prieš žmoniją. Kažkas turi tam užkirsti kelią. Kiekvienas ukrainietis kovoja kaip gali. Kareivis yra stiprus mūšio lauke, rašytojas – tvirtas savo žodžiu. Knygos „Uždarykite dangų“ misija – suvienyti visų šalių tautas į taikų pasaulį, kuriame pagrindinė vertybė yra šeima, meilė ir atjauta“, – teigia R. Kholenkovas.

Pasak autoriaus, šis eilėraščių rinkinys yra labdaringas kūrinys – nuo kiekvienos parduotos knygos 20 proc. bus skirta Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir sužeistųjų gydymui. Kitą dalį lėšų jis planuoja paaukoti per Rusijos bombardavimus sugriautų maldos namų atstatymui gimtajame krašte: „Esu tikintis žmogus ir man tai labai svarbu.“

Šį ketvirtadienį 18 val. R. Kholenkovas kviečia į knygos pristatymo vakarą Kauno V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 57).

Pirmajame knygos tiraže dalis eilėraščių jau išversti į lietuvių kalbą, likusieji – rusų kalba. Kaune įsikūręs ukrainietis pasakoja užtrukęs vertėjų paieškose, tačiau džiaugiasi atradęs kūrybiškus pagalbininkus. Visą antrąjį knygos tiražą planuojama išleisti lietuviškai.

„Mano namas – netoli karinės bazės. Devintame aukšte nuo sprogimo išlėkė visi stiklai. Sunku tai paaiškinti žodžiais, kol nepamatai savo akimis. Kodėl apsistojau Kaune? Tai patriotiškas miestas, kaip ir Kyjivas, todėl pasirinkau būti čia. Ukrainiečiai nuoširdžiai dėkingi Lietuvos žmonėms, kad priglaudė mūsų atvykėlius, pasidalino duonos kąsniu, suteikė saugų prieglobstį ir toliau siunčia visapusišką paramą į mūsų šalį, prisideda prie jos gynybos.

Pastaruosius kelis mėnesius teko nemažai lankytis įvairiose institucijose – Kauno miesto savivaldybėje, Mokesčių inspekcijoje, Registrų centre, banke ir kitur. Čia pats patyriau, kaip supratingai ir paslaugiai žiūrite į mus, daug ko nežinančius ar nesuprantančius. Tiesiog gali jaustis kaip tikruose namuose“, – pasakoja R. Kholenkovas. 

Jo kūrinį „Uždarykite dangų“ galima įsigyti ir elektroniniu formatu – internete: www.kholenkov.com.