Žurnalų archyvas

Kaune – Antanui Mončiui dedikuotas vakaras

15 rugsėjo, 2022, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inf. | Naujienos

Leidykla „Aukso žuvys“ kartu su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečia į Jean‘o-Christophe’o Mončio knygos „Mano Tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį“ pristatymą.

Renginyje dalyvaus autorius Jean‘as-Christophe‘as Mončys (tiesiogiai iš Paryžiaus), menotyrininkė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė dr. Rasa Žukienė, moderuos knygos redaktorė Caroline Paliulis.

Leidyklos nuotr.


„Mano tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį“ – intymūs jos autoriaus A. Mončio sūnaus Jean‘o-Christophe’o atsiminimai, sustabdytos jo tėvo gyvenimo akimirkos, mintys apie įtraukiantį kūrybos procesą, jo filosofija, įvairios istorijos, išeivijos dailininkų bei intelektualų ratas ir stiprus Lietuvos ilgesys. Memuarai iliustruoti A. Mončio piešiniais, skulptūromis ir archyvinėmis nuotraukomis.

Po susitikimo bus rodomas Lino Mikutos filmas „Mončys. Žemaitis iš Paryžiaus”. „Kas buvo jis – Antanas Mončys? Lietuvis. Žemaitis. Emigrantas. Paryžietis. Sūnus. Tėvas. Vyras. Brolis. Skulptorius. Vaikas, kurio pamatyta mažytė verpimo ratelio grandinėlė tapo simboliu, kuris apibrėžė nelengvą gyvenimo kelią nuo mažo Lietuvos kaimelio iki Paryžiaus meno salonų, nuo Baltijos jūros balto smėlio iki Atlanto vandenyno pakrantės uolų. Menininkas, kuris sugebėjo sujungti archajišką lietuvišką pasaulėjautą su moderniausiu Vakarų Europos menu. Reiškinys, kuriame galime iš naujo suvokti save, kaip unikalią kultūrą, globaliuose pasaulio kontekstuose“, – rašoma filmo anotacijoje. Festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja Aistė Račaitytė pastebi: „Per vos daugiau nei valandą Linas Mikuta žiūrovus kviečia sutikti ypatingą Mončio asmenybę, atskleidžia jo gyvenimo posūkius, supažindina su bendrakeleiviais, suartina su menininko kūryba bei pasaulėjauta. Tiesiog puikus dokumentinis portretas.“