English
Žurnalų archyvas

„Kaunas pilnas kultūros“ metus išlydėti kviečia žaidimų ritmu

5 gruodžio, 2021, KPK redakcija | Naujienos

Galbūt ir yra manančių, kad žaidimai – vaikų reikalas. Bet tokių vis mažiau – na, norisi tuo tikėti žvelgiant ne tik į vis svarbesniu kasdienio gyvenimo atributu tampantį mobilųjį telefoną (o jame tikrai turite bent vieną žaidimą), bet ir populiarumą vėl susigrąžinančias gyvas pramogas – nuo stalo žaidimų iki pabėgimo kambarių. 

Kalbant apie pastaruosius, Kaunas unikalus tuo, kad šią pramogą rasite net bibliotekoje. Taip, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje veikia Šerloko Holmso tema įrengtas pabėgimo kambarys. Žaliakalnyje, modernistinės architektūros name esančioje bibliotekoje, yra ir pirmoji Lietuvoje Žaisloteka, šį gruodį mininti trečiąjį gimtadienį. Įsimintiniausia 2018 m. kultūros iniciatyva išrinkta Žaisloteka gyvavimą pradėjo nuo 150 žaislų ir stalo žaidimų kolekcijos. Dabar eksponatų, kuriuos tikrai galima liesti, jau triskart daugiau. Jaunos šeimos spėjo pamėgti šią vietą, bet vis dažniau Žaislotekos paslaugomis naudojasi ir jaunesnio bei vyresnio amžiaus kauniečiai.

Nes žaisti – tai gyventi, tik šiek tiek smagiau ir įdomiau. Ypač su artimaisiais ir draugais – gyvas bendravimas, baigiantis antriesiems pandemijos metams, atrodo lyg didelė dovana. Žinoma, šiame numeryje technologijų pažangos neignoruosime. Juk net Istorinė LR Prezidentūra kviečia orientacinį žaidimą žaisti pasitelkus išmanųjį telefoną, o be interneto ryšio neatrasite ir unikalių Kulautuvos kurorto istorijų.

Verčiant paskutinio šiemet „Kauno pilno kultūros“ puslapius kviečiame pažvelgti į muziejuose saugomus lietuviškų žaidimų istoriją liudijančius eksponatus. Taip pat pažindinamės su čia ir dabar pačius tikriausius stalo žaidimus, įdomius visam pasauliui, kuriančiu kauniečiu. Ir mūsų mieste veikiančia kompanija, kurios tarptautiniu mastu pristatomi kompiuteriniai žaidimai turi ne vieną kaunietišką akcentą. 

Netgi pasikalbėsime apie tai, ar „Fluxus“ judėjimas – viso labo žaidimas, ar visgi menas. O pradėti siūlome nuo pasiaiškinimo, kas gi yra vis tvirčiau ne tik versle, bet ir kultūroje įsigalėjantis žaidybinimas, arba geimifikacija. Kodėl mums taip patinka žaisti? Gal priežastį tiesiog pamiršome? Šventės – pats geriausias metas prisiminti. 

Nemokamo žurnalo ieškokite kultūrai draugiškose vietose Kaune ir Vilniuje. Arba internete: https://issuu.com/kaunaspilnaskultros

Viršelį sukūrė Žilvinas Jagėla.