Rugsėjo 13–25 d. 7-ąjį kartą Kaune vyksiantis jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“ stebins tiek jaunųjų Lietuvos menininkų, tiek gerai žinomų teatrų pristatomais kūriniais. Festivalyje gausi žanrų įvairovė, kurioje ką nors įdomaus sau atras kiekvienas žiūrovas: nuo stand-up komedijos, fizinio teatro ir teatrinių žaidimų iki šiuolaikinio cirko.
Kauno miesto kamerinio teatro inicijuotą festivalį antradienį, rugsėjo 13 d. atidarys „Meno ir mokslo laboratorijos“ spektaklis kino namuose „Romuva“. „Šokis objektui ir vaikui“ kalbės apie santykį su vaiko idėja bei neretai daugeliui žmonių savaime suprantamą ir būtiną gyvenimo etapą: „O tai kada tie vaikai?..“. Pirmąją festivalio dieną taip pat galima išvysti užsienio svečių pasirodymą – latvių režisieriaus Klāvo Kristapo Košino asmenine patirtimi paremtą spektaklį „Conclave“.
Jau tradicija tapo festivalio metu rengiamas eskizų konkursas, kurį laimėjus Kauno miesto kamerinis teatras suteikia progą jauniems menininkams įgyvendinti savo idėjas didžiojoje teatro scenoje. „Tokie spektakliai kaip „Kafka Insomnia“ (nominuotas Auksiniam scenos kryžiui už muziką), „bowel“ (apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi Jaunojo menininko kategorijoje) ir šokio spektaklis „Pakankamas atstumas“ gimė būtent iš šio konkurso“, – primena festivalio koordinatorė Indrė Brasevičiūtė.
2022 m. eskizuose vyriškumo sampratą šių dienų kontekste nagrinės Vaiva Ona Makūnaitė, remdamasi A. de Saint – Exupery knygos „Citadelė“ motyvais bei surinktomis jaunų vaikinų istorijomis, „Diagnozė: mirtinai nejuokinga“ leisis į komplikuotą ir chaotišką humoro pasaulį, „Požiūrio taškas“ kalbės apie įvairius, neretai komplikuotus, santykius su tėvais, o Balio Švedo psichologinė drama „Rašytojas ir gimdyvė“ nagrinės gimties ir mirtingumo temas.
Viso festivalio metu teatro rūsyje bus galima apsilankyti garso instaliacijoje „Jausmų sonifikacija“, kuri yra Kauno miesto kamerinio teatro ir „Kaunas 2022“ iniciatyvos PRODIUSAI COLAB programos dalis. Joje pasitelkiant abstrakčius garso takelius tyrinėjami jausmai, kuriuose persipina 80 tyrime dalyvavusių Kauno miesto ir Kauno rajono jaunuolių parinktos garsų asociacijos.
Festivalyje netrūks šokio spektaklių – rugsėjo 20 d. vyks Gintarės Šmigelskytės monospektaklis „Žana“ bei gatvės šokio spektaklis „Vyrsmas“ (Vilniaus miesto šokio teatras Low Air). Rugsėjo 24 d. nemokamai galėsite išvysti ir „Pakankamą atstumą“ (chor. A. Mozūraitis ir C. A. Bibiano).
Į Kauno miesto kamerinį teatrą atvyks talentingų kūrėjų iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos diplominiai darbai: „Baseinas. Be vandens“ (rež. Jonas Kuprevičius), „Bildungiada“ (rež. G. Aleksa) ir „Nepalaidoti mirusieji“ (rež. Justinas Vinciūnas), o rugsėjo 22 d. vyks visų pamėgtas STAND-UP V2.0 komedijos pasirodymas.
Rugsėjo 24–25 dienomis psichodraminis žaidimas „Anomalija OM“ pasiūlys nukeliauti į paslaptingą Hado karalystę, o KTU teatro studija „44“ pristatys šiuolaikinio dramaturgo Martino McDonagho pjesę „Nykieji vakarai“. Patyriminių vyksmų mylėtojus „S‘anatomia“ kvies atsipalaiduoti kosmologinės operos garsuose, kol Valstybinio jaunimo teatro spektaklis „Žmogus iš žuvies“ bandys išsiaiškinti laisvės prigimtį.
Festivalį uždarys šiuolaikinio cirko pasirodymai bei visiems atviros žongliravimo dirbtuvės, kuriose galima atrasti, ką šiais laikais reiškia būti cirko artistu.
„Festivalis ypatingas tuo, jog kalba ne tik apie jaunimo aktualijas, bet ir suteikia galimybę pradedantiesiems menininkams pristatyti jiems rūpimas temas ir patraukliais formas. Tai yra vienintelis IŠEITIES TAŠKAS jaunimui“, – juokauja Kauno miesto kamerinio teatro darbuotojos bei festivalio koordinatorės Indrė Brasevičiūtė ir Kristina Apanavičiūtė.
Festivalį organizuoja Kauno miesto kamerinis teatras, finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė. Rėmėjai: „Žali Žali skonių atradimai“, saldainių fabrikas „Rūta“.
Daugiau informacijos ir programa: www.iseitiestaskas.lt