Žurnalų archyvas

Į kino teatrus vienam vakarui grįžta „Žaislų istorija“ (pamatys ir kauniečiai)

25 kovo, 2024, KINFO.LT inf. | Naujienos

„Žaislų istorija“ (Toy Story) – pirmasis pilnametražis filmas, sukurtas naudojant tik kompiuteriu generuojamus vaizdus (CGI), kas tapo svarbiu etapu animacinių filmų istorijoje. Jame pasakojama istorija apie draugystę, ištikimybę ir baimę būti pakeistam ar pamirštam. Balandžio 2 d., kartu su kino klubu „Pamatyk kine“, žiūrėdami „Žaislų istoriją“ „Forum Cinemas“ kino teatruose, žiūrovai turės galimybę prisiminti šiuolaikinės animacijos eros pradžią. 

1995 m.  sukurtoje „Žaislų istorijoje“ pristatomi tokie ikoniški personažai kaip kaubojus Vudis, kosmoso reindžerio figūrėlė Bazas Šviesmetis ir daugybė kitų žaislų, kurių kiekvienas pasižymi unikaliais bruožais. Šiuos personažus pamilo ištisos gerbėjų kartos. Tomas Hanksas ir Timas Allenas įgarsino pagrindinius personažus, suteikdami jiems gilumo, charizmos bei sustiprindami emocinį poveikį.

„Žaislų istorijos“ kūrimas procesas neapsiėjo be iššūkių. Ankstesnėse scenarijaus versijose kaubojus Vudis buvo vaizduojamas kaip daug priešiškesnis personažas, todėl jį reikėjo smarkiai perrašyti, kad jis taptų mielu kaubojumi, kurį matome galutinėje versijoje.

Šis animacinis filmas tapo novatoriško „Pixar Animation Studios“ ir „Walt Disney Pictures“ bendradarbiavimo rezultatu. Tuo metu „Pixar“ buvo palyginti nedidelė animacijos studija, tačiau „Žaislų istorija“ ją pavertė animacijos industrijos lyderiu. Jis padarė įtaką daugybei kitų animacinių filmų tiek technologijų, tiek pasakojimo požiūriu. 

Daugiau nei du dešimtmečius trukusi keturių pagrindinių dalių (išleistų 1995, 1999, 2010 ir 2019 m.) franšizė pasakoja istorijas apie grupę žaislų, kurie atgyja, kai žmonės jų nemato. Žaislų istorija“ visame pasaulyje uždirbo daugiau nei 300 milijonus JAV dolerių ir buvo nominuota trims „Oskarams“: už geriausią originalų scenarijų, geriausią garso takelį ir geriausią originalią dainą. 

Seansas Kauno „Forum Cinemas“ balandžio 2 d. prasidės 18:30 val. Bilietai jau parduodami.