Kauno miesto kamerinio teatro ir „Kaunas 2022“ projektas PRODIUSAI COLAB kartu su tarptautiniu scenos menų festivaliu „ConTempo“ kviečia į prodiuserių diskusiją rugpjūčio 18 d. 14 val. Kauno miesto kamerinio teatro kieme.
„Prodiuseris – pakankamai naujas reiškinys Lietuvoje. Jis – tarsi nematomas žmogus, tyliai dirbantis, tačiau labai reikalingas mediatorius tarp artisto ir žiūrovo bei pagrindinis idėjos įgyvendintojas. Norint sukurti geros kokybės renginį, ar tai būtų spektaklis, koncertas, performansas, ar gatvės teatras, scenos menų prodiuseris yra labai reikalingas. Lietuva jau tikrai yra pasiekusi tokį lygį, kada apie tai gali ir turi kalbėti, nes čia gimsta vis daugiau nepriklausomų organizacijų, kurios pačios organizuoja ir įgyvendina savo pasirodymus, teikia paraiškas, organizuoja gastroles. Pastebimas prodiuserių trūkumas, kadangi patiems menininkams būti prodiuseriais ir tuo pat metu kurti yra žymiai sudėtingiau“ – mintimis apie renginio temos aktualumą dalijasi viena iš diskusijos organizatorių, jaunoji scenos menų prodiuserė Gabrielė Janilionytė.
Paklausus apie pagrindinius diskusijos tikslus G. Janilionytė tvirtina: „Sieksime paskatinti žmones kartu išsiaiškinti, ką vertingo galime pasiimti iš užsienio prodiuserių praktikos, iš kur šie semiasi žinių ir tobulėja, bei kur galėtų augti pati Lietuva ir PRODIUSAI COLAB programa. Ši diskusija galėtų būti vieta jauniems žmonėms atrasti, pamatyti ir suprasti. Suteiksime erdvės klausimams ir atviriems atsakymams.“
Diskusijos moderatorius Edgaras Klivis – Vytauto Didžiojo universiteto Teatrologijos katedros vedėjas ir Nacionalinio Kauno Dramos teatro Meno vadovas. Dalyviai: „SIgnal“ prodiuserė Di Robson, Alessandro Sciarroni vadybininkė Lisa Gilardino, teatro festivalio „NAMAS NR. X“ prodiuserė Paulina Nešukaitytė bei jaunosios PRODIUSAI COLAB prodiuserės Martyna Žukaitė ir Ugnė Žukauskaitė. Diskusija vyks anglų kalba.
PRODIUSAI COLAB – tai bendra „Kaunas 2022“ ir Kauno miesto kamerinio teatro iniciatyva scenos menų prodiuseriams ugdyti. Pasibaigus teorinei daliai, šiais metais šešios jaunosios prodiuserės pristato asmeninius projektus, kurie tapo „Kaunas 2022“ programos dalimi. Teatro, cirko, šokio ir muzikos projektus programos dalyvėms realizuoti padeda mentoriai, kuriais tapo garsūs Lietuvos scenos menų prodiuseriai. „Tai puiki terpė, kai neturi nei patirties, nei ryšių, nes ši programa skirta žaliems, tik bepradedantiems prodiuseriams, kurie gauna ne tik teorinių žinių, bet yra iš karto įtraukiami į praktinę dalį, prodiusavimą kartu su mentoriumi. Ši unikali programa padeda pradėti kelią nuo nulio, jį išbandyti ir suprasti, ar tai tave traukia“, – teigia jaunoji prodiuserė.
Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ užima svarbią dalį šioje diskusijoje. „Tai tinkama vieta ir erdvė kalbėtis ne tik artistams, bet ir prodiuseriams. Tokių festivalių, kuriuose galėtumėme kalbėtis apie scenos menus, prodiusavimą, kaip Lietuva, ypač Kaunas po 2022 metų galėtų augti – nedaug“, – mano Gabrielė. Jaunoji prodiuserė viliasi, kad tokios ir panašios diskusijos padės auginti prodiuserių kartą, žiūrovą, atvirą žvilgsnį į scenos menus, bendradarbiavimą su vietos ir užsienio organizacijomis, o svarbiausia – kels kultūros Lietuvoje kokybę. „Norisi tikėti, kad prodiuseris prisideda prie atviro, plataus, įvairiaspalvio žvilgsnio į kultūrą, ypač scenos menus ir didina Lietuvos žinomumą.“