Žurnalų archyvas

Gruodžio „Kaunas pilnas kultūros“ – apie dovanas, svarbesnes nei įpakavimas

2 gruodžio, 2022, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Kokia stilinga, tvari, šiuolaikiška ir jauki bebūtų pakuotė, ji pirmoji keliauja į šiukšlių dėžę. Bus surūšiuota ar ne, jau kitas klausimas – žinoma, aktualus. Bet svarbesnis faktas visgi tas, kad, palyginti su tuo, kiek investuojama į išorinį sluoksnį, jo teikiamo džiaugsmo galiojimas begėdiškai trumpas.

Žinoma, tokius pamąstymus kelia jau prasidėjęs švenčių bumas. Kasmet vis labiau priprantame prie rinkodaros specialistų į abi puses ištempto švenčių kalendoriaus. Vieni pasiduoda žaidimui ir apsirūpina tik ekrane apžiūrėtomis dovanomis kelioms progoms į priekį. Kiti stiprina valią ir gręžiasi į rankų darbą, vietos produkciją ar kitus (bent morališkai) tvaresnius sprendimus. Bet kai net lietuviška pankroko muzikos įrašų leidykla Šiaurės Amerikoje paplitusios šventės (tiksliau, jos pagirių) proga skelbia juodą išpardavimą, sutikite, yra apie ką pamąstyti. Ypač kai tamsų lapkričio rytą, kai rašome šį tekstą, elektros neturi apie 40 proc. Ukrainos gyventojų.

Puiku būtų, jei tokie pamąstymai virstų šildančiomis diskusijomis prie švenčių stalo. Ne lyginantis, kiek kas kam ko nupirko (ar kiek pirkdami sutaupė) ir kurio dovana egzotiškesnė, bet gilinantis į tai, kas iš tiesų vertinga. Kada, jei ne baigiantis metams, kurie metė išbandymą po išbandymo, apie tai svarstyti? 

Iliustracija: Gie Vilkė

Šventinis žurnalo numeris nesiekia tapti pamokymų, kaip gyventi teisingiau, rinkiniu. Mes tikrai nežinome, kaip būti teisingiau. Bet, kaip ir kiekvieną mėnesį, pažinome keletą asmenybių (čia ir dabar esančių Kaune, taip pat – jame palikusių neištrinamą pėdsaką), kurios pasidalino mažomis, bet šviesiomis istorijomis apie dovanas. Nesavanaudiškomis, smagiomis, stebinančiomis istorijomis. Tokiomis, kurias visai norėtume patys rasti po egle. 

Viduje rasite pokalbius apie kraujo donorystę, rašytojų rankraščių svarbą, raguotas muziejų įkvėpusias dovanas, kalno dydžio sveikinimą Kaunui ir kitų skaitinių, kurių iki švenčių gal ir nepakaks, bet tikrai užteks mūsų rekomenduojamų renginių žurnalo kalendoriuje.

Žurnalo ieškokite visur Kaune ir kai kur Vilniuje arba skaitykite internete.