Liepos 22 d. vakarą Kauno marių pašonėje esančių Girionių gamta taps „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto rengiamo žemės ir meno festivalio „Land Art kodas – Kai žemė klauso“ kūrybos, atradimų erdve. Festivalio lankytojai bus kviečiami tyrinėti natūraliuosius garsus.
Kūrėjai ir muzika
„Šių metų festivalyje tyrinėsime gamtos akustiką“, – rašoma pranešime spaudai. Bendruomenės, vietos menininkės Onos Žilinskienės, garso režisierės Saulė Kavacuk ir dainuojančių dubenų muziką kuriančios Irenos Bartkuvienės performanse „Žemė girdi“ dalyviai tyrinės, kaip natūralūs garsai veikia žmogų ir kuo jie skiriasi nuo nuolatinio dirbtinių garsų fono, lydinčio mūsų kasdienybę.
Į unikalią garsų kelionę pakvies vienas žinomiausių Lietuvos perkusininkų Gediminas Mačiulskis, kurio pasirodymai garsėja gebėjimu įtraukti publiką ir paversti ritmą bendru patyrimu.

Vakaro pabaigoje festivalį užlies gyvos muzikos ritmai. Girionyse pirmą kartą pasirodys „Orkesta Mendoza“ iš Meksikos. Jų muzikoje verda tikras lotyniškų ritmų katilas: susilieja Meksikos mambo, psichodelinė cumbia, ranchera, merengė, rumba, soul, džiazo improvizacijos ir indie roko energija. Skirtingų kultūrų įkvėpti muzikantai kuria savitą, temperamentingą ir iš karto atpažįstamą skambesį.
„Orkesta Mendoza“ – JAV mieste Tuksone gyvenančio prodiuserio, kompozitoriaus ir multiinstrumentalisto Sergio Mendoza projektas, pelnęs pripažinimą tarptautinėje alternatyvios lotynų muzikos scenoje. Grupė koncertavo prestižiniuose festivaliuose įvairiose pasaulio šalyse, o jų pasirodymai išsiskiria ne tik profesionalumu, bet ir užburiančia energija.
Kūrybinės patirtys visai šeimai
Festivalio programa kvies ne tik stebėti, bet ir aktyviai dalyvauti – kartu su vietos menininkais lankytojai tyrinės garsus, kurs, eksperimentuos ir atras gamtą per įvairias kūrybines veiklas. Jų lauks interaktyvus natūralių garsų labirintas, šieno laidynės, meno eksperimentas „Spalvų paveikslas“, Triukšmo palapinė, lietaus lazdų dirbtuvės, gamtos karolių kūrimas bei žolynų kilimo instaliacija.
Festivalis „Land Art kodas – Kai žemė klauso“ kviečia bent trumpam atsitraukti nuo skubėjimo, ekranų ir kasdienio triukšmo. Tai galimybė patirti, kaip menas, gamta ir muzika susilieja į vieną visumą, o paprasčiausi gamtos garsai tampa įkvėpimo šaltiniu. Organizatoriai kviečia šeimas, draugus, gamtos mylėtojus ir visus, ieškančius prasmingų vasaros patirčių, susitikti liepos 22 d., nuo 18 val., Girionyse (Kauno rajone), šalia Liepų alėjos, kur vienam vakarui gamta taps kūrybos, muzikos ir bendrystės erdve.
