Žurnalų archyvas

Gimtajame Kaune parodą atidarys Rimas Čiurlionis

28 spalio, 2021, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inf. | Naujienos

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje lapkričio 4 d., ketvirtadienį, 17.00 val. atidaroma Rimo Čiurlionio paroda „Ir šešėliai pagarbina šviesą“, kurią pristatys pats autorius.

„Celebration Green“

Galima nustebti sužinojus, kad Čikagoje gyvenančio menininko Rimo Čiurlionio geometrinės abstrakcijos yra įkvėptos gamtos. Tačiau menininkas savo darbuose nesiekia atskleisti gamtos pasaulio organiškumo, o naudoja tam tikrus raštus, persmelkiančius visas gyvybės formas: radialus, fraktalus ir simetrijas.

Menu galime akimirksniu sustabdyti inertišką protą.

Nepaisant viso to, Čiurlionio paveikslai nėra iliustratyvūs, tiesą sakant, šie motyvai yra visiškai transformuojami ir tampa grynai formalistine kalba. Nukreipdamas žiūrovus nuo gamtos ar net kasdienybės asociacijų, Čiurlionis kuria dialogą, vykstantį vien stačiakampyje. O kūrinio ir žiūrovo santykyje atsiranda tarsi dviejų laukų susitikimas, galintis vienas kitą arba papildyti, arba sunaikinti.

„And Shadows Praise Light“

„Menu galime akimirksniu sustabdyti inertišką protą arba stipriau jį pajudinti ta kryptimi, prie kurios nesame įpratę, – sako menininkas. – Siekiu suvokti abstrakciją ir išreikšti ją bet kokia meno forma per vidinę patirtį. Kūrinys – tai mano minties ir siekio atspindys, kuris kasdien perrašomas ir kartojamas vis kitokia kokybe, kartais suvokiant, kad tai yra begalybė, kuri mane sujungia su visuma, kuri mane keičia ir kurią aš keičiu.“

Rimas Čiurlionis gimė Kaune. Baigęs mokslus Stepo Žuko technikume, vienuolika metų dirbo freskos restauravime Pažaislio vienuolyne. 1992 m. Čiurlionis atvyko į JAV ir apsigyveno Čikagoje. Dalyvavo personalinėse ir grupinėse parodose Europoje ir JAV. Jo darbai yra viešosiose ir privačiose kolekcijose, įskaitant Adamkaus prezidentinę biblioteką ir JAV ambasadą Vilniuje.

Paroda veiks: 2021 11 04 – 11 26

Į parodos atidarymą ateinančių lankytojų prašome turėti Galimybių pasus ir viso renginio metu dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes.