English
Žurnalų archyvas

Gegužės „Kaunas pilnas kulturos“ – apie įvertinimus ir įvertintuosius. Plojimai!

5 gegužės, 2023, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Turbūt nė viename iš jau beveik šimto žurnalo numerių neskambėjo tiek sveikinimų! Nors kaskart surandame įdomiausių ir tikrai nusipelniusių būti pakalbintais Kauno herojų, šįkart nusprendėme atsiduoti ovacijoms. Juk apdovanojimai Lietuvoje veja apdovanojimus – jei ne organizacijos, tai miesto, o tuomet ir šalies, žiū, dar ir tarptautinis koks atskrieja. O gegužę dar ir Kauno miesto gimtadienis kasmet nutinka – argi ne puiki proga sveikinti mylimą miestą džiaugiantis jame kuriančių žmonių pergalėmis?

M. Balčiauskaitės nuotr.

Žinoma, jau vien norint pakalbinti visus „Fortūnų“ laureatus nepakaktų 64 puslapių. Tad prireikė pasitelkti ir burtų magiją, ir atsižvelgti į įvairovės principus, o kai ką ir ateičiai pasilikti. Redakcijoje sutarėme taip: išsirenkame po laureatą, du, tris, o daugiau užduočių vienas kitam neskiriame. Ko norisi paklausti gerai žinomo, ką tik už kūrybinę veiklą įvertinto žmogaus, to ir klausiame. Nebūtinai apie konkrečią statulėlę ar premiją, nors jos, neslėpkime, iš tiesų labai svarbios.

Kiek apdovanotųjų sąrašams įtakos turėjo praėję Europos kultūros sostinės metai, perskaičius visus pokalbius nesunku nuspręsti. Bene visuose straipsniuose viena ar kita forma šis titulas minimas, ne visuomet vien iš gerosios pusės. Tai irgi puiki proga pamąstyti, kiek tikras menininkas, nuoširdus kūrėjas turėtų skirti laiko šiuolaikiniams iššūkiams, trumpoms distancijoms, greitiems rezultatams, ir kiek – amžinosioms paieškoms, kurios nepriklauso nuo šūkių ir terminų. 

Tad versdami puslapius negailėkime plojimų gerbiamoms ir gerbiamiems Rebekai Bruder, Monikai Žaltauskaitei-Grašienei, Marijai Arutiunovai, Gabrielei Bukinei, Jonui Janulevičiui, Vladimirui Šerstabojevui, Gediminui Jankui, Monikai Balčiauskaitei, Mantui Pakelčiui, Žilvinui Širkai, Šarūnui Šimaičiui, Sauliui Bagaliūnui. Visi jie – įsimintini, daug nuveikę ir veikiantys toliau, kuriantys Kauną, o už ką apdovanoti, jei dar nežinote, sužinosite atsivertę „Kauną pilną kultūros“.

Nemokamo žurnalo ieškokite visur Kaune ir kai kur Vilniuje arba skaitykite internete.

Viršelio iliustracijos autorė – Agnė Žiūkaitė.