Žurnalų archyvas

„Fluxus festivalis“ jau šeštadienį: kostiumai, instrukcijos ir performansas sliekams

9 rugsėjo, 2022, „Kaunas 2022“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Tūkstančiai spalvingais kostiumais pasipuošusių žmonių, po kaukėmis paslėptos šypsenos ir nutrūktgalviškas kopimas į kalną – kūlversčiais, karutyje ar atbulomis… Tai – ne filmo ištrauka ar užuomina apie Venecijos karnavalą – jau rugsėjo 10 d. į Kauną sugrįžta vienas mylimiausių Europos kultūros sostinės programos „Fluxus Labas!“ renginių, netikėtumų kasmet pažeriantis „Fluxus festivalis“. Skaičiuojant paskutines akimirkas iki didžiausio ir masiškiausio renginio visoje festivalio gyvavimo istorijoje – apie tai, ko tikėtis ir kam ruoštis.

„Fluxus festivalis“ – vienas laukiamiausių metų renginių, kviečiantis ne tik stebėti fluxus judėjimo įkvėptus pasirodymus, dalyvauti kultūrinių renginių programoje, bet ir kopti į Parodos kalną pasidabinus netikėčiausiais kostiumais. Šiais metais festivalio tema – iš kasdienybės ištrūkti raginančios „Instrukcijos“.

G. Jovaišos nuotr.

Festivalio idėja gimė 2018 m.  – tuomet renginyje dalyvavo apie 500 žmonių. Originalus sumanymas mieste atrado savo vietą – jau kitąmet dalyvių skaičius išaugo trigubai, o šiemet jų tikimasi dar daugiau. Per kelerius festivalio gyvavimo metus buvo galima išvysti visko – nuo kojūkininkų, žonglierių ir orkestrų pasirodymų iki netikėčiausiais kostiumais – kosmonautų, milžinų, mėgstamų filmų herojų – pasidabinusių kauniečių. Kaune gimusio menininko Jurgio Mačiūno idėjų įkvėptas renginys jau penktus metus neleidžia suabejoti, kad geriausias menas – pats gyvenimas.

„XX amžiaus pabaigoje susikūręs fluxus judėjimas visuomet buvo apie ironiją, paprastumą, žaidimą – būtent tokią nuotaiką bei atmosferą kuriame ir „Fluxus festivalyje“. Labai džiaugiuosi, kad renginys vyks Kaune – ten, kur ir gimė šių idėjų pradininkas Jurgis Mačiūnas. Šeštadienį kviesime būti čia ir dabar: pamiršti kasdienybę, švęsti mylimą miestą ir įsileisti netikėtumus, kurių renginio programoje bus tikrai daug“, – pasakoja „Fluxus festivalio“ organizatorė Simona Savickaitė.

Į „Fluxus festivalį“ – tik su kostiumu

Organizatoriai sparčiai artėjančiam festivaliui siūlo pradėti ruoštis jau dabar – dalyvauti specialiai renginiui skirtose kostiumų dirbtuvėse, kuriose bus galima susikurti originalius festivalio akcentus ar net pasipuošti nuo galvos iki kojų. Rugsėjo 9 d. dirbtuvės vyks „Kaunas 2022 vasaros scenoje“, rugsėjo 10 d. – net keturiose lokacijose:  prie nuogo berniuko skulptūros, žaidimų aikštelėje šalia Soboro,  kavinėje „Kultūra“ bei  J. Mačiūno aikštėje.

G. Jovaišos nuotr.

Rugsėjo 10 d. festivalis pasieks kulminaciją – temstant, 20.61 val., spalvingas renginys pakvies į „Fluxus“ pradininko Jurgio Mačiūno skverą. Čia bus švenčiama festivalio pradžia, kurią atidarys Kauno bendruomenių kurti pasirodymai. Įkvėpę  fluxiškos atmosferos, 22 val., dalyviai kops į Parodos kalną, kurio viršūnėje lauks apdovanojimas – Fluxus performansų miestelis. Lietuvos bei užsienio menininkai kauniečiams ir miesto svečiams dovanos kolektyvinius išgyvenimus, improvizacijas, šokius, poetinės akcijas, ugnies skulptūras ir daugybę kitų siurprizų. Tądien bus galima pamatyti per 30 performansų, 7 šviesos instaliacijas ir beveik 400 pasirodančių Kauno miesto ir Kauno rajono bendruomenių narių. Pasirodymai žada stebinti, juokinti ir į pasaulį pažvelgti per žaidimą – pavyzdžiui, svečiai iš Lenkijos ruošia performansą, kurio metu atliks muziką sliekams, menininkas iš Ispanijos pakvies į muzikos dirbtuves, o festivalio erdvėje pabirusios fluxiškos instrukcijos padės ištrūkti iš kasdienybės.

Organizatoriai primena, kad rugsėjo 10 d. 20-23 val. eismas Parodos gatve bus draudžiamas. Nurodytomis valandomis pravažiuoti galės tik viešasis transportas K. Donelaičio-Vytauto pr. gatvėmis.

Daugiau informacijos apie festivalį ir jo programą galima rasti čia.