Lietuvos nacionalinis muziejus šeštą kartą kviečia visoje Lietuvoje paminėti Europos archeologijos dienas. Šiais metais jas organizuoja beveik 40 institucijų visoje Lietuvoje.
Birželio 14–16 dienomis vyksiančios Europos archeologijos dienos yra archeologijos mokslą ir archeologinį paveldą pristatantis tarptautinis renginys, inicijuotas Prancūzijoje. Prie jų organizavimo kasmet yra kviečiamos prisijungti įvairios organizacijos ir įstaigos bei specialistai, dirbantys archeologinio paveldo tyrimų, išsaugojimo ir populiarinimo srityse.
Gausi programa kviečia apžiūrėti parodas, dalyvauti edukacijose, prisijungti prie ekskursijų, paklausyti paskaitų, dalyvauti piliakalnių tvarkymo akcijose ir žygiuose po įdomiausias archeologines vietoves. Nemokami renginiai numatyti visose Lietuvos apskrityse. Kas įdomaus Kaune?
Kauno miesto muziejus birželio 15 d. kvies susipažinti su archeologija, papasakos apie Kaune vykdytus archeologinius kasinėjimus, bus pristatomi muziejuje eksponuojami archeologiniai radiniai, o vėliau visi norintieji galės „pasimatuoti“ archeologo profesiją ir patys atrasti archeologinius objektus ir aprašyti savo radinius.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka Kalniečių parke prie skaityklos birželio 15 d. 11 val. kvies į dr. Rimvydo Laužiko edukaciją „Laukiniai augalai Lietuvos istorinėse vietovėse“.
Senovės Egipto studija „Dendera“ fabrike „Drobė“ birželio 15 d. kvies pajausti pirštais molį ir susipažinti su žvitriuoju senovės egiptiečių namų sergėtoju Besu (tai mokamas renginys).
Nuotykiai laukia ir Kauno rajone. Juk 2023 m. Vilkijoje, atliekant Kauno gatvės remonto darbus, buvusios bažnyčios šventoriaus vietoje buvo aptikta kapavietė, kurioje rasta beveik du šimtai senųjų vilkijiečių palaikų. Ką apie šiuos palaikus pasakoja antropologinių ir archeologinių tyrimų medžiaga, papasakos kasinėjimo darbus vykdęs archeologas Justinas Račas, birželio 15 d. pristatysiantis ir įdomiausius radinius.
Į kai kuriuos renginius būtina išankstinė registracija. Tiksli programa skelbiama svetainėje.
Europos archeologijos dienas Lietuvos nacionalinis muziejus organizuoja kartu su partneriais: Lietuvos archeologijos draugija, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu, Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu.