Žurnalų archyvas

E. Varkulevičius-Varkalis kviečia pakeliauti maršrutu „Kaunas-Berlynas-Niujorkas-Kaunas“

14 gruodžio, 2021, Organizatorių inf. | Naujienos

Ketvirtadienį, gruodžio 16 d. 18:00 val., galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks Eugenijaus Varkulevičiaus-Varkalio personalinės parodos „Kaunas-Berlynas-Niujorkas-Kaunas“ atidarymas. 

Eugenijus Varkulevičius. Kadras iš videodokumentikos

Kaune gimęs, šiuo metu čia ir gyvenantis bei kuriantis E. Varkulevičius-Varkalis po 1990 m. išvyko į Berlyną, o 1994–2005 m. gyveno Niujorke, kur dirbo rezidencijoje (Anthology Film Archives), filmavosi eksperimentiniuose filmuose, dalyvavo parodose, hepeninguose, festivaliuose, kūrė muziką Jono Meko, Juliaus Ziz filmams. Kartu su J. Meku ir Daliumi Naujokaičiu įkūrė grupę „Music on the 2nd street“. Iliustravo J. Meko knygas „Mano naktys“, „Žodžiai ir raidės“.

„E. Varkalis tapo savo paties tam tikros dienos ar tam tikros akimirkos nuotaikas, jausmus bei mintis, arba tai, kas kyla iš bendravimo su draugais bei aplinka, su kuria jam tenka vienaip ar kitaip susidurti. <…> Kai E. Varkalis nebūna su draugais arba negroja, jis užsidaro savo improvizacinėje studijoje ir pasineria į darbą. Paprastai jo darbų ciklus sudaro keturios, aštuonios ar daugiau drobių ar jų dalys. Jos prasideda nuo staigių spontaniškų improvizacijų, auga, vystosi ir kinta kol pasiekia viršūnę, ir tuomet ciklas užsidaro, o Varkalis laukia naujos savo jausmų ir nuotaikų bangos, kuri įkvėptų jį pradėti naują ciklą.

Aš Varkalyje įžvelgiu Tao/Zen filosofijos atspindžius tiek jo asmeniniame gyvenime, tiek jo mene. Jis sumažino savo kasdienius poreikius iki minimumo. Jis priėmė skurdą kaip savo gyvenimo būdą. Jo visiškai nedomina šlovė, sėkmė ar pinigai. Paprastai jis yra be galo laimingas galėdamas padovanoti savo darbus draugams ar tiesiog nepažįstamiems. Kaip menininkas, jis ištobulino savo gyvenimą bei meistriškumą iki tokio lygmens, kuriame jis gali sukurti tobulą darbą bet kurioje vietoje ir bet kokioje medžiagoje“, – yra kalbėjęs Jonas Mekas.

Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki 2022 m. sausio 14 dienos.

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.