Žurnalų archyvas

Dokumentikos „Bilietas. The Ticket“ premjera Kauno sporto halėje: legendiniai krepšininkai, ašaros ir ovacijos

18 spalio, 2023, Platintijų inf. | Naujienos

Antradienio vakarą Kauno sporto halė prisipildė krepšinio gerbėjais ir šio sporto žvaigždėmis. Čia buvo pristatytas Edmundo Jakilaičio prodiusuotas dokumentinis filmas „Bilietas. The Ticket“, kurio režisierius – Vytautas Dambrauskas. 

Premjeroje dalyvavo žinomi sporto pasaulio veidai: krepšininkai Rimas Kurtinaitis, Valdemaras Chomičius, Arūnas Visockas, Paulius Jankūnas, fizinio pasirengimo treneris Aleksandras Kosauskas, lenktynininkas Benediktas Vanagas, žurnalistas Vidas Mačiulis ir kiti.

Kauno sporto halė vienam vakarui virto kino teatru – didžiuliame ekrane žiūrovai galėjo pamatyti filmą, o kiek vėliau ir Eurolygos rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Real“ komandų. 

Paprastai žmogus gyveni, darai, ką reikia ir, atvirai pasakius, jei ne filmas, tai nežinočiau, kad mes tiek gerų dalykų padarę.

Pristatydamas dokumentiką „Bilietas. The Ticket“ E. Jakilaitis kalbėjo: „Filmas yra ne tik apie krepšinį, bet ir apie visuomenės, tautos gyvenimą. Filmas yra apie žmones tam tikrame laikotarpyje, kaip jie prisitaiko prie aplinkybių ir tas aplinkybes pakeičia.“ 

Platintojų nuotr.

Halės atmosfera padėjo grįžti laiku ir prisiminti emocijas, kurias jautė krepšinio gerbėjai, stebėję rungtynes prieš kelis dešimtmečius. Premjeros žiūrovų veiduose buvo galima pamatyti ašaras, šypsenas, filmo metu ovacijos ir plojimai lydėjo įspūdingiausias akimirkas. 

Tai, kad dokumentika nepaliko abejingų patvirtina ir jos herojai, kuriuos po premjeros E. Jakilaitis pakvietė į diskusiją. Ant scenos užlipęs V. Chomičius prisipažino, kad bent jau pirmoje eilėje ašarų nesulaikė daugelis. 

R. Kurtinaitis atviravo: „Paprastai žmogus gyveni, darai, ką reikia ir, atvirai pasakius, jei ne filmas, tai nežinočiau, kad mes tiek gerų dalykų padarę. Tai buvo didis kelias į nepriklausomybę.“ 

A. Kosauskas dėkojo kūrybinei komandai ir filmo autoriams bei teigė, kad „Bilietas. The Ticket“ jį grąžino trečdalį amžiaus atgal: „Mano balse tikrai virpulys. Halė kitokia, bet vis tiek miela širdžiai“. 

A. Visockas, kartu su dukra stebėjęs premjerą, džiaugėsi, kad žiūrint filmą galėjo nusikelti laiku atgal: „Dabar bus lengviau dukrai suprasti, kaip gyvenome prieš kelis dešimtmečius.“

Krepšininkai aikštelėje, verslininkai laisvalaikiu ir laisvės dvasios nešėjai Lietuvoje – tokia 1979–1989 metų Kauno „Žalgirio“ komanda. Istorinės kovos prieš raudonąją armiją, kurių pamiršti negali jas stebėję ir apie kurias turi išmokti naujoji krepšinio fanų karta. A. Sabonis, R. Kurtinaitis, V. Chomičius, G. Krapikas, S. Jovaiša, V. Garastas ir kiti legendiniai krepšinio veidai prisimena sunkias treniruotes, tautiečių palaikymą ir ne visada legalius nuotykius už geležinės sienos.

Dokumentika „Bilietas. The Ticket“ kino teatruose, visoje Lietuvoje, bus rodoma nuo šio penktadienio – spalio 20 d.