Žurnalų archyvas

„Dizaino Dienos“ – tikrumo paieškos ir paroda Kauno centriniame pašte 

17 lapkričio, 2023, Organizatorių inf. | Naujienos

„Dizaino Dienos“ šiais metais keliasi į Kauno centrinio pašto rūmus: lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis miestą sudrebins išskirtinių mados kolekcijų pristatymas bei meninių instaliacijų paroda su performansais. 

Jau 27-ąjį kartą vyksiančios „Dizaino Dienos“ – renginys, kurį organizuoja Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (KTU MIDF) studentų atstovybė „InDi“. Renginiu siekiama suteikti galimybę mados inžinerijos studentams bei kitiems jauniesiems dizaineriams atskleisti save bei būti pastebėtiems žengiant pirmuosius žingsnius Lietuvos mados industrijoje. 

Vis kitoje Kauno vietoje atgimstančių „Dizaino Dienų“ žavesys šiemet aplankys Kauno centrinio pašto rūmus, kur vyks meninių instaliacijų paroda. Ją vainikuos išskirtinių mados kolekcijų pristatymas.

Raginimas nustoti apsimetinėti socialiniuose tinkluose

„Dizaino Dienos 2023“ pasitinka intriguojančiu pavadinimu – „Kuris esu aš?“.  Po juo slepiama žinutė bei renginio tema – skirtumas tarp tikrojo žmogaus ir jo įvaizdžio, kuriamo socialinėse platformose. 

„Manau, jog šiandien viena didžiausių visuomenės problemų yra netikrumas. Populiaru yra tai, kas blizga ir yra tobula. Žmogaus dažnai nebetenkina veidrodyje matoma realybė – jis jaučiasi drąsus tik pasislėpęs už ekranų, kur gali mėgautis susikurta svajonių tapatybe“, – sako renginio koordinatorė Guoda Vilimavičiūtė. 

Studentė pastebi, jog pastaruoju metu mados pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama įvaizdžio internete kūrimui. Noras būti pripažintam bei sulaukti didesnio patiktukų skaičiaus uždaro žmogų į nesibaigiantį ratą, iš kurio sunku ištrūkti. Neretai tampama visuomenės skelbiamus standartus atkartojančiomis marionetėmis, kurias lyg už virvučių tampo įnoringi sekėjai.

„Tikiuosi šiais metais renginyje išvysti drąsius dizainerius, kurie kelia naujas idėjas bei jas išpildo atskleisdami save ir nepaisydami egzistuojančių populiarumo standartų”, – teigia G. Vilimavičiūtė. 

Dovana dalyviams – nemokama instaliacijų paroda

Jau antrus metus iš eilės „Dizaino Dienose“ bus galima išvysti menininkų sukurtas instaliacijas, kurios žiūrovus stebins savo unikalumu. Instaliacijas pristatys ne tik KTU studentai, bet ir kiti menininkai. 

„Praėjusiais metais pirmą kartą surengta paroda sulaukė didelio žmonių susidomėjimo, todėl šiais metais tęsime iniciatyvą, instaliacijų bus kur kas daugiau. Pirmąją renginio dieną parodos lankytojų taip pat lauks staigmena – meninis performansas“, – žada renginio koordinatorė.

Konkurso metu bus vertinamas ne tik mados kolekcijų techninis išpildymas, bet ir inovatyvus požiūris bei drąsios idėjos. Dizainerių pristatytas mados kolekcijas vertins kompetentinga komisija: stilistė ir influencerė Viltė Kinderevičiūtė, dizainerė bei kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė, stilistė Simona Senkauskaitė ir KTU mados inžinerijos dėstytojas, aprangos dizaino studijos „leKeckas“ įkūrėjas dr. Kęstutis Lekeckas.

Teisėjų išrinktas nugalėtoju dizaineris bus apdovanotas jau tradicija tapusia auksine adata bei rėmėjų įsteigtais prizais. Geriausios meninės instaliacijos kūrėjui taip pat bus skirti rėmėjų prizai. 

Renginys vyks lapkričio 30 – gruodžio 1 dienoms Kauno centrinio pašto rūmuose. Bilietus į dizainerių kolekcijų pristatymą galite rasti čia. Instaliacijų parodoje nuo lapkričio 30 dienos organizatoriai kviečia apsilankyti nemokamai.