Žurnalų archyvas

„Dizaino dienos“ M. Žilinsko dailės galerijoje pakvies į kelionę pasroviui

22 lapkričio, 2022, Organizatorių inf. | Naujienos

Lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis M. Žilinsko dailės galerijoje vyksiantis renginys „Dizaino Dienos“ šiemet pristatys ne tik madų šou, bet ir meninių instaliacijų parodą.

26-ąjį kartą grįžtančios „Dizaino Dienos“ – tai Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto studentų atstovybės „InDi“ organizuojamas renginys, skirtas padėti mados inžinerijos studentams bei kitiems jauniesiems dizaineriams išbandyti savo jėgas ir rasti vietą Lietuvos mados industrijoje. 

Organizatorių nuotr.

„Mada kaip vandens tėkmė – kurį laiką ji juda viena kryptimi, po akimirkos – jau kita. Tik irdamasis toliau tu gali pajausti kūrybos laisvę, atskleisti savo talentus ir palikti žymę šioje nerimastingoje gyvenimo upėje“, – sako renginio koordinatorė Saulė Žemaitytė. „Šiose „Dizaino Dienose“ tikiuosi pamatyti ne tik įkvepiančių ir susimąstyti verčiančių darbų, bet ir lygiai tokių pačių žiūrovų, tokių, kurie per gyvenimą buriuoja ir kartais sustoja pagalvoti ar tinkama linkme plaukia“, – prideda mergina. 

Šių metų renginio tema yra tekėjimas pasroviui. Įvairios katastrofos, pasaulinės aplinkybės keičia ateities planus ir nusistovėjusią tvarką, todėl šiais metais renginio pagrindinė idėja – skatinti dalyvius pasitikėti savimi ir leistis į kelionę gyvenimo upės vingiais, taip įrodant savo kompetencijas ir inovatyvumą mados podiume. 

Jauniesiems dizaineriams „Dizaino Dienos“ prasidėjo jau lapkričio 19 d., kuomet prekybos ir laisvalaikio centre MEGA vykusioje atrankoje jie išsirinko modelius, kurie ant podiumo pasipuoš jų kurtomis kolekcijomis. Idėją dizaineriams realizuoti padės profesionalūs makiažo ir šukuosenų meistrai. 

Dizaineriai renginyje bus vertinami už jų inovatyvumą, drąsą bei kolekcijos techninį išpildymą. Šiais metais komisiją sudarys stilistė Viltė Kinderavičiūtė, menininkė, mados dizainerė ir gyvenimo stiliaus ženklo „Bajoras“ įkūrėja Katrina Knizikevičiūtė-Bajoras, EQUA atstovė Žydrūnė Sasnauskaitė ir KTU dėstytoja dr. Virginija Daukantienė.

Nugalėtojas bus apdovanotas tradicine auksine adata bei rėmėjų įsteigtais prizais.

Pagrindinis „Dizaino dienų“ renginys M. Žilinsko dailės galerijoje – gruodžio 2 d. vakarą, bilietais į madų šou prekiaujama čia. Parodą nuo lapkričio 30 d. galima lankyti nemokamai.