Žurnalų archyvas

Dialogai apie žydų kultūros paveldą – paveikslų galerijoje

27 rugpjūčio, 2021, Organizatorių inf. | Naujienos

Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, rugsėjo 4 d., šeštadienį, 14 val. vyks Europos žydų kultūros paveldo dienai skirta popietė.

RAKIA KLEZMER ORKESTAR archyvo nuotr.


Šių metų šventės potemė – dialogas. „Tobula tema šiek tiek pavargusiam, šiek tiek pasimetusiam pasauliui atsigauti. Bendraukime, kalbėkime ir girdėkime vieni kitus – bendrystė ir artimo meilė gali išsklaidyti visas tamsumas, o pasitikėjimas gali atkurti darną pasaulyje“, – rašoma pranešime spaudai.

Pirmasis dialogas susitikime bus su menininku Jokūbu Jacovskiu (g. 1959 m. ), kuris yra vienas profesionaliausių Lietuvos knygos meno kūrėjų. Autorius taip pat kuria estampus, ekslibrisus, emblemas, teatrinius ir parodų  plakatus, formuoja meno albumus, o taip pat yra leidyklos „INTERSE“ direktorius ir savarankiškai inicijuoja knygų leidybą. Jo apipavidalintos knygos pelnė daugybę premijų ir diplomų Lietuvos ir Baltijos šalių knygos meno konkursuose. Gyvai susipažinsime su menininku ir jo kūryba vaizdo projekcijose.

Antrasis dialogas bus melodingas ir nuotaikingas – koncertuos „RAKIA KLEZMER ORKESTAR“ – be galo linksmi vyrukai. Klezmeris – tai tradicinė aškenazių centrinės ir rytų Europos žydų pasaulietinė muzika, kurioje skamba šokio ritmai, ritualinės melodijos ir virtuozinės improvizacijos. Ji buvo atliekama vestuvėse bei kituose renginiuose. Ši muzikinė grupė ne tik groja balkanišką, čigonišką muziką, bet ir ant išnykimo ribos esančią litvakų klezmer muziką. Šiuo metu grupė važinėja po visą Lietuvą ir ieško žmonių, kurie išgyveno karą ir galėtų bent šiek tiek  pagelbėti gaivinant autentišką litvakišką klezmerį. 

Trečiasis dialogas bus aktyvus, visus vienijantis ir įtraukiantis, meniškas, skirtas ir mažam ir dideliam bei brandžiam. Galėsite susikurti kurti savą nepakartojamą autorinę knygelę. Kūrybine erdve ir priemonėmis bus pasirūpinta. 

Renginį ves edukatorė tapytoja Eglė Velaniškytė.

Įėjimas su muziejaus bilietu. Galimybių pasas nėra būtinas, bet būsite pakviesti laikytis saugaus bendravimo normų.