Žurnalų archyvas

DĖMESIO! Naujas „Kaunas pilnas kultūros“!

2 birželio, 2021, Naujienos

Gyventi taip, kaip nori. Skamba paprastai, tiesa? Visgi kai kurių kauniečių istorijos tokios netikėtos, kad net sunku jas sutalpinti į vieną temą. Būtų naivu ir net kiek nekorektiška vadinti tai „egzotika“, kai viskas pasiekiama vienu rankos mostu, tereikia troškimo ar padrąsinimo. 

Bet klausantis herojų pasakojimų kirba mintis: o kodėl aš toks nuobodus? Kodėl aš nieko nekolekcionuoju? Kodėl neišvažiavau, kai galėjau tai padaryti? Kodėl nepakeliu galvos, gatvėje prasilenkdamas su žmogumi? Kodėl sėdžiu vienoje vietoje?

O apskritai linkime, kad pamažu laisvėjanti vasara taptų paspirtimi pagaliau pradėti ką nors nauja.

Aistrą gyvenimui jaučiantys žmonės neretai kalba šauktukais – arba į jų nuotykius šauktukais reaguoja kiti. Tokį vienijantį leitmotyvą numeriui galiausiai ir pasirinkome, nors variantų būta įvairių: nuo „Pasakų“ iki „Legendų“. Perskaitę visus rašinius greičiausiai sutiksite, kad galėtų būti ir daugiau. Arba, štai, Nacionalinės premijos laureatas Romualdas Požerskis galėtų tapti fotografijos numerio herojumi. Augustinas Gutauskas – sportiškojo, Simonas Mieliauskas – Šilainiams dedikuotojo. Suomės (aha, ne visi čia kauniečiai) „Sisus Sirkus“ cirko trupės narės tiktų kūno, scenos menų temas tyrinėjančiuose žurnaluose. Paslaptingasis Michailas – kolekcionierių, o Gytis Padegimas, na, tiesiog galėtų pasakoti ir pasakoti. Gal režisierius norėtų mūsų leidinyje turėti skiltį? Ar tinklalaidę? Mums patiktų. 

Tradiciškai herojais birželio žurnale „Kaunas pilnas kultūros“ tampa ir pastatai. Šįkart Paulius Tautvydas Laurinaitis pranoko pats save – jo siūlomas alternatyvių akcentų penketukas papuoštų bet kurį (ne)turistinį projektą. Linkime, kad taip ir nutiktų. Jei aplankysite bent vieną iš autoriaus išrinktų pastatų, nepamirškite įspūdžio instagrame pažymėti #kaunaspilnas. 

O apskritai linkime, kad pamažu laisvėjanti vasara taptų paspirtimi pagaliau pradėti ką nors nauja. Sau. Drąsiai. Su blizgučiais, o gal nespalvotai. Svarbiausia – nuoširdžiai. Tik taip tampama legendomis. Ar šauktukais.

Žurnalo ieškokite gerose ir atvirose Kauno ir Vilniaus (o gal ir kurortams metas?) vietose. Visada nemokamai.

Taip pat internete: issuu.com/kaunaspilnaskultros

Už viršelį dėkojame Rūtai Jankauskaitei.