Žurnalų archyvas

Daugiau nei kinas – ketvirtadienį prasidedančiame „Kino pavasaryje“ laukia daugybė renginių

13 kovo, 2024, „Kino pavasario“ inf. | Naujienos

Daugiau nei 100 filmų repertuare ir daugiau nei 50 renginių įvairiose didžiųjų miestų vietose – jau šį ketvirtadienį, kovo 14 d., prasidedantis „Kino pavasaris“ kviečia ne tik žiūrėti „Oskarams“ nominuotus ir apdovanotus, svarbiausiuose pasaulio festivaliuose įvertintus filmus, bet ir dalyvauti specialiuose festivalio renginiuose. Kas laukia Kaune?

Pirmąkart – atidarymas vaikams 

Siekdami auginti kiną mylinčią naująją kartą, šiemet festivalio organizatoriai kovo 16 d. tėvelius ir jų atžalas pirmąkart kviečia į specialiai jiems skirtą šventę – „Kino pavasario“ atidarymą vaikams, tą pačią dieną vyksiantį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. 

Atidarymo dalyvius pasitiks animatoriai ir jų kuriami personažai, įtrauksiantys dalyvius į nuotaikingą šurmulį. Vaikų lauks du animaciniai filmai, kūrybinės užduotys, šokiai, žaidimai ir „Habits Bakery“ vaišės. Šis seansas sulaukė ypatingo populiarumo, bet jei negausite bilietų į įj, žinokite, kad kovo 16 d. vyks ir programa „Vaikams trumpai“, į kurią bilietų dar yra

Kadras iš filmo „Barbora“

„Ryuichi Sakamoto | Opusas“ – galerijoje

Birželį sugrįšiantis festivalis „Audra“ kovo 22–23 dienomis kviečia paragauti, ko tikėtis šiais metais. Apšilimo savaitgalį kovo 22 d. atidarys speciali su „Kino pavasariu“ rengiama naktis – M. Žilinsko galerijos kino salėje veikiančiame klube „Auditorija“ bus parodytas dokumentinis filmas „Ryuichi Sakamoto | Opusas“, kurį pristatys pianistas iš Žaliakalnio – Motiejus Bazaras. 

Po seanso kino salė persimainys į muzikos klubą: „Auditorijos“ scenoje vyks vieno įspūdingiausių šiuolaikinio džiazo ir elektronikos eksperimentatorių Bendik Giske bei su pianinu užaugusios, Snoop Dogg įkvėptos, prancūzų šokių muzikos provokatorės ir dainininkės Coucou Chloé gyvi pasirodymai. Daugiau apie renginį.

Kadras iš filmo „Ryuichi Sakamoto | Opusas“

Filmo „Kaimiečiai“ paveikslų paroda

Nesuskaičiuojamas darbo valandų kiekis ir dešimtys tūkstančių aliejiniais dažais nulietų kadrų – festivalio metu bus galima pasigrožėti lietuvių tapytais paveikslais, atgijusiais režisierių Hugh Welchmann ir DK Welchmann tapytame filme „Kaimiečiai“. Paveikslų autoriai: Aistė Kanapickaitė, Jolanta Spangevičiūtė, Gustė Mergiūnaitė, Gintarė Maskaliūnienė, Justina Zigmantaitė, Oskaras Dainovskis, Vilija Dabkevičienė. Paroda nuo kovo 24 d. bus eksponuojama kino namuose „Romuva“. 

Unikalaus „Kaimiečių“ kūrybinio proceso pradžia buvo įprasta – darbas kino aikštelėje ir filmavimas. Tačiau vėliau, kadras po kadro, 70 dailininkų iš Lenkijos, Ukrainos, Serbijos ir Lietuvos itin sudėtinga realistine maniera nutapė daugiau nei keliasdešimt tūkstančių filmo kadrų. Šis procesas truko daugiau nei dvejus metus, o menininkai prie projekto praleido virš 200 tūkst. valandų. 

Kadras iš filmo „Kaimiečiai“

Slaptas seansas 

​​Į filmą „užrištom akim”, sekant karštais aprašymo pėdsakais – smalsiausi žiūrovai šį „Kino pavasarį“ kviečiami pasitikėti organizatoriais ir leistis į slaptą nuotykį. Slaptas filmas – dar viena festivalio naujiena, kurioje lauks pasaulinio lygio aktorių kolektyvas, stulbinantis garso takelis, pavojingas keršto troškimas, siurrealizmo prieskoniai, kraują kaitinanti ir juo pažymėta kelionė. Koks filmo pavadinimas – paaiškės tik užgesus šviesoms kino salėje. Rengėjai išduoda, kad tai – išskirtinė galimybė filmą pamatyti pirmiesiems, nes visos Lietuvos kino teatrus jis pasieks tik rudenį. 

Tradicija ištvermingiausiems – trumpametražių filmų naktis

5 valandos trumpametražių filmų ir nenumaldomas noras kino teatre būti iki pat sutemų – kovo 23 d. festivalis kviečia tuos, kurių meilės kinui negali palaužti net miegas. O žiovulį išblaškyti padės ir tonizuojanti arbata bei „Kiro“ skanumynai. 

20–ties trumpų filmų maratonas įsuks į aštrių, komiškų ar net košmariškų pojūčių sūkurį. Didžiajame ekrane žiūrovai pamatys įelektrintus bučinius, nuostabius ir sapniškus pasaulius, magiško realizmo trupinius bei platų geografinį žemėlapį.

Daugiau apie festivalį ir jo renginius

29–asis Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 14–27 d. Festivalį palaiko didieji partneriai „ERGO“ ir „Telia Play“, iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė, „Kūrybiška Europa“ MEDIA.