Žurnalų archyvas

Čiurlionio gimtadieniui – komiksas „Kastuko istorijos“ (skelbiama šventės programa)

14 rugsėjo, 2023, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inf. | Naujienos

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, rugsėjo 22 d., penktadienį, vyks 148-ojo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienio šventė.

Renginio dalyvių laukia originalios teminės ekskursijos bei Dalios Bieliūnaitės sukurto komikso „Kastuko istorijos“ pristatymas. 

Programa

12.00 Ekskursija „Tėviškės takais ir slenksčiais“

Daugelis regėję ir net buvoję Čiurlionių namuose Druskininkuose, bet ar visi žino apie tai, kad Mikalojus gimė Varėnos krašte? Šioje ekskursijoje pradėsime kelionę nuo pačių pradžių. Vėliau, jau įžengę į kurortines valdas, girdėsime pirmuosius muzikos taktus ir dalyvausime laivo medinuko statybose. Klausysimės istorijų apie kylančią audrą, plaukdami pasakų link. Ir galiausiai! Užkopsime į dangišką kalvą, kurios viršūnėje atsivers saulėtai magiškas Nemuno slėnis – Raigardas.

15.00 Ekskursija „Bangų perlai kaip sonata“

Teminės ekskursijos metu susipažinsite su M. K. Čiurlionio mylimąja, sužadėtine S. Kymantaite-Čiurlioniene ir pasinersite į Čiurlionio kūrybos procesą, įkvėptą meilės, Baltijos jūros bangų skalaujančių krantų ir daugybės emocijų. Visi kartu kelsimės į 1908 metų vasarą, praleistą Palangoje, aptarsime M. K. Čiurlionio gyvenimą su Sofija, bandysime pajusti „Jūros sonatos“ skambesį ir atrasti paslėptus vandenyno miestus bei pasakojimus.

17.00 Komikso „Kastuko istorijos“ pristatymas.

Komikso „Kastuko istorijos” pristatymo metu autorė Dalia Bieliūnaitė pasakos knygelėje aprašytas istorijas apie menininko vaikystę ir santykius su šeimos nariais. Šie pasakojimai yra paremti M. K. Čiurlionio sesers atsiminimais, kuriuose menininkas baido žuvis nuo žvejojančio tėčio meškerės, moko brolius ir seseris, kaip kovoti dėl vietos prie pianino, kartu su jais keliauja į Afriką ir kitos istorijos.

Komikso pristatymas vyks Čiurlionio galerijos muzikos salėje, o muziejaus parduotuvėje bus galima įsigyti komiksą ir gauti autorės autografą. 

Į ekskursijas būtina išankstinė registracija tel. +370 671 513 43 (darbo dienomis 09.00–16.30 val.)

Ekskursijos su muziejaus lankytojo bilietu.

Knygos pristatymas nemokamas.