Žurnalų archyvas

„Cirkuliacija“ kviečia į profesionalų dienas: seminarus, diskusijas, gilesnę pažintį su šiuolaikiniu cirku 

22 balandžio, 2024, Organizatorių inf. | Naujienos

Galimybė iš arti pažinti cirko lauką, susitikti su kūrėjais, susipažinti, atrasti partnerius, kurti bendradarbiavimu grįstus santykius – tokios galimybės siūlomos  Lietuvos kultūros lauko atstovams. Gegužės 30 – birželio 2 dienomis kultūros operatoriai kviečiami dalyvauti šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ profesionalų dienose. 

Renginiai skirti profesionalams, norintiems geriau pažinti cirko meną ir jo galimybes, į savo veiklą įtraukti daugiau cirko kūrėjų, pristatyti šiuolaikinio cirko spektaklius savo miestuose, festivaliuose, kituose renginiuose. 

Patirtys – iš JAV 

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ šiemet vyks Vilniuje, Naujojoje Vilnioje, Kaune, Lapėse (Kauno r.), Tauragėje, Elektrėnuose ir Šiauliuose. Prieš aštuonerius metus Kaune prasidėjusi „Cirkuliacija“ kasmet plečia ne tik savo geografiją, bet ir edukacinę programą. 

„Cirkuliacijos“ edukacija 2023 m. / D. Ališausko nuotr.

„Festivalio komanda nori matyti augantį cirko lauką Lietuvoje, todėl profesionalų dienos – labai svarbi „Cirkuliacijos“ dalis“, – sako festivalio organizatoriai. 

Profesionalų dienos – seminarų, pristatymų, diskusijų ir tinklaveikos galimybių programa. Šiemet jos centre  – Niujorke esančio šiuolaikinį cirką, šokį, teatrą vienijančio centro „PS21“ meno vadovės Elenos Siyanko seminaras itin svarbia tema, apie tvaraus finansavimo užtikrinimą. 

Kultūros lauke dirbančios organizacijos dažnai yra priklausomos nuo vieno ar kelių vietinių fondų ir jų finansavimo konkursų, tačiau siekiant tolygaus augimo svarbu užtikrinti finansavimo įvairovę. Ukrainiečių kilmės amerikietė E. Siyanko ves seminarą į „Cirkuliaciją“ atvykstantiems kultūros vadybininkams. 

Lektorė, remdamasi JAV finansavimo modelių pavyzdžiais, pristatys veiksmingas strategijas, kaip galima užtikrinti įvairesnį finansavimą, pajamų srautą ir taip sustiprinti kiekvienos organizacijos tvarumą. 

Jos seminaras vyks gegužės 31 d. Vilniuje, o jį lydės work-in-progress („Teatrono“ trupės būsimos premjeros eskizo) peržiūra bei jau festivalio tradicija tampantys pitch session – šiuolaikinio cirko projektų pristatymai. 

Būsimas „Teatrono“ spektaklis „Itch“. / D. Putino nuotr.

Siekiant kokybiško turinio svarbus bendradarbiavimas

Festivalis yra vieta, kurioje mezgasi pažintys, todėl birželio 1 d. kultūros atstovai kviečiami į antrą pristatymų sesiją, kuri skirta organizacijų bendradarbiavimui. 

Kaip teigia festivalio organizatoriai, bendradarbiavimas yra labai svarbus siekiant kokybiško turinio, o tą rodo ir „Cirkuliacijos“ patirtis. Profesionalų dienose bus suteikiama platforma organizacijoms, kurios galės prisistatyti, išsakyti savo poreikius, diskutuoti apie siekius ir galimybes. 

„Kalbantis atrandamos išeitys, naujos galimybės, o tvarus bendradarbiavimas svarbus tiek organizacijoms, tiek ir kultūros vartotojams“, – teigia „Cirkuliacijos“ organizatoriai.

Tą pačią dieną vyks ir aktualus pokalbis su „Cirkuliacijos“ svečiais – cirko trupe „Head Over Wheels“ (JK). Spektaklio „Anchored in Air“ kūrybinė komanda kalbės apie cirko kūnų įvairovę bei prieinamumo įrankius. Pokalbis „Cirko kūnų apibrėžimas iš naujo: prieinamumas, įtrauktis ir kūrybinė išraiška“ – apie cirką kaip apie pokyčių platformą, galinčią mesti iššūkį normoms ir apimti visą skirtingų patirčių spektrą, apie gyvybingesnę meno ir kultūros aplinką. 

Diskusija ir dviejų dienų seminaras 

Profesionalų dienos vyks gegužės 30 – birželio 2 d. , o greta  renginių taip pat bus galimybė išvysti spektaklius, dalyvauti ekskursijoje bei pokalbiuose su Lietuvos ir užsienio šiuolaikinio cirko kūrėjais. Ši programa skirta tiek vietos, tiek ir užsienio kultūros operatoriams. 

Profesionalų dienos bus tik pirmoji festivalio edukacinė dalis. Įsibėgėjant „Cirkuliacijai“  svečiai ir lankytojai turės daugiau galimybių susitikti. Po spektaklio „Suddenly: and other ways to change“ pasaulinės premjeros Kauno miesto kameriniame teatre vyks diskusija. Jos tema susijusi su šių metų festivalio – biografijos. 

Apie moteriškumą ir motinystę cirke su cirko menininkėmis Dora Komeda ir Kerttu Pussinen kalbėsis Marija Baranauskaitė-Liberman. Marija – viena geriausiai žinomų šiuolaikinio cirko ir klounados atstovių iš Lietuvos, kuriai taip pat aktualūs moters ir mamos vaidmenys. 

Dora Komenda. „Konstrukt“.

Festivalyje pristatomų spektaklių autorės pasidalins savo įžvalgomis, kaip jų karjerą ir kūrybines praktikas pakeitė įvairūs gyvenimo etapai. 

Visus, norinčius tęsti gilesnę pažintį su šiuolaikiniu cirku, organizatoriai kviečia į dviejų dienų seminarą „Kaip perskaityti šiuolaikinio cirko spektaklį“, kurį ves į Kauną atvykstantis cirko istorikas, sociologas, dramaturgas ir tikrasis cirkologas Jean-Michel Guy. 

Seminaras vyks birželio 7–8 dienomis Kaune. Dalyviai gilinsis į į šiuolaikinio cirko specifiką, daug dėmesio skiriant cirko dramaturgijai. Seminaras atviras norintiems tyrinėti šiuolaikinį cirką tiek iš smalsumo, tiek ir profesionaliai. 

***

Norinčius dalyvauti  E. Siyanko seminare „Finansavimo strategijų įvairovė: tvaresnių verslo modelių kūrimas siekiant užtikrinti organizacijos ateitį“ kviečiame registruotis čia – https://rb.gy/1ykq7m

Turinčius noro ir galimybių jungtis į daugiau veiklų – bendroje profesionalų dienų registracijoje https://rb.gy/t6yic7

Registracija į Jean-Michel Guy seminarą (vietų skaičius ribotas) – https://rb.gy/uxscnc

Programa įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėjewww.balticamericanfreedomfoundation.org

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Kauno miesto savivaldybė.