Žurnalų archyvas

Baigiasi pirmasis Kalniečių parko skaityklos sezonas 

21 rugsėjo, 2022, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos inf. | Naujienos

Visą vasarą kauniečius džiuginusi skaitykla Kalniečių parke atsisveikina su skaitytojais. Skaityklą įkūrusi Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia pirmąjį jos sezoną užbaigti su knygomis ir muzika. Uždarymo renginyje, kuris vyks trečiadienį, rugsėjo 21 d., 18 val. laukia puikiai mažiesiems skaitytojams pažįstamų knygelių autoriaus Vytauto V. Landsbergio autorinių dainų vakaras, skirtas visai šeimai. 

Kalniečių parko skaitykla – pirmoji tokia biblioteka Kaune. Nuo pat gegužės pabaigos ji kvietė kauniečius ir miesto svečius skaityti knygas ir spaudą, naudotis nemokamu internetu, dalyvauti renginiuose, edukacijose, žaisti stalo žaidimus. Skaitykloje vyko koncertai, knygų pristatymai, literatūriniai piknikai, jogos užsiėmimai, pasidainavimai, joje lankėsi darželinukų ir moksleivių grupės, buvo organizuojamos vaikų vasaros stovyklos veiklos. 

BiBliotekos archyvo nuotr.

Pasak Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos direktorės Nomedos Domeikienės, pirmasis Kalniečių parko skaityklos sezonas pranoko visus lūkesčius. Ši nauja ir netradicinė kultūros erdvė miestiečiams suteikė galimybę gauti kokybiškas kultūros paslaugas ne tik Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos skyrių ir padalinių patalpose, bet ir viešose miesto erdvėse. Nuo atidarymo iki dabar skaitykloje jau apsilankė kiek daugiau kaip 9000 lankytojų, iš skaityklos jie pasiskolino beveik tūkstantį knygų, dalyvavo pusšimtyje renginių ir edukacijų. 

Kalniečių parko skaityklos uždarymo renginys vyks rugsėjo 21 d., trečiadienį, 18 val. Jo metu knygų „Obuolių pasakos“, „Angelų pasakos“, „Arklio Dominyko meilė“ ir „Pelytė Zita“ autorius Vytautas V. Landsbergis kvies klausytis ne tik puikiai visiems žinomų romansų, bet ir naujausių dainų. Esant blogoms oro sąlygoms, renginys bus perkeltas į netoliese esantį Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Parko padalinį (P. Lukšio g. 60). Nuolat atnaujinama informacija apie renginį

Vytautas V. Landsbergis. Asmeninio archyvo nuotr.

Kalniečių parko skaitykla – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Projekto partneriai: Kauno miesto savivaldybės Eigulių seniūnija ir Kauno kultūros centras.