Didžiausia biblioteka regione – Ąžuolyno biblioteka – dalinasi savo renginių kalendoriaus įrašais antrajai gegužės mėnesio pusei. Kaip jau tapo įprasta atsinaujunusios „knygų pilies“ lankytojams, bibliotekoje – ne tik knygų pristatymai ir susitikimai su autoriais, bet ir įvairios kultūrinės veiklos.
Gegužės 21 d., antradienį, 18.00 val. bibliotekoje vyks dr. Rasos Navickaitės knygos „Marija Gimbutienė. Archeologija, Didžiosios Deivės hipotezė, feminizmas“ pristatymas. Autorę kalbins kultūros žurnalistė Kotryna Lingienė. Marija Gimbutienė (1921–1994) – pasaulyje žymi lietuvių mokslininkė, ilgametė Kalifornijos universiteto profesorė. Gimbutienė kritiškai pasisakė apie gamtai ir žmonėms agresyvią Vakarų modernybę, įkvėpė feministes, siekusias atkurti Didžiosios Deivės kultą. „Knyga padeda suvokti, kaip M. Gimbutienė – emigrantė, trijų vaikų motina ir pasaulinio garso mokslininkė, – savęs nelaikydama feministe, tapo JAV feminisčių įkvėpėja“, – teigia dr. Rūta Kačkutė, archeologė, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė.
Gegužės 22 d., trečiadienį, 17.30 val. – knygos „Jūs gaunate butą: gyvenamoji architektūra Lietuvoje 1940–1990 metais“ pristatymas su knygos sudarytoja ir bendraautore prof. dr. Marija Drėmaite ir bendraautoriumi, istoriku Nojumi Kizniu. Svajonė gauti butą tapo vyraujančia sovietų okupuotos Lietuvos materialiojo gyvenimo dalimi, o buto gavimas – vienu reikšmingiausių žmonių gyvenimo įvykių. Būstas sovietų šalyje buvo ne įsigyjamas už uždirbtas lėšas, bet skirstomas partiniais-administraciniais nurodymais. Tai pavertė jį socialinės kontrolės įrankiu ir iškraipė jo architektūrinę prigimtį. Renginį moderuos Ąžuolyno bibliotekos Kaunistikos grupėje dirbanti istorikė Skaidra Grabauskienė.
Gegužės 22 d., trečiadienį, 18.00 val. – interaktyvus pristatymas „Atrask filmų terapiją!“ su specialiste Gitana Salickiene. Renginio metu bus supažindinama su pasaulyje itin plintančia filmų terapija, jos pagrindais, principais ir taisyklėmis. Trumpametražis filmas „Orkestras“ leis nusikelti į kiekvieno jausmų pasaulį, jį pažinti, suprasti ir į jį reaguoti. Socialinės srities specialistė Gitana Salickienė, kuri mokėsi apie filmų terapijas ir vedė jas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, padės analizuoti filmą vertinant savo vidinius išgyvenimus ir emocijas, žvelgiant iš kitos perspektyvos.
Gegužės 23 d., ketvirtadienį, 18.00 val. – renginys „Dainos, kurios nebuvo užrašytos“ su dainininke, LATGA tarybos pirmininke Raminta Naujanyte-Bjelle ir džiazo vokaliste bei pedagoge Egle Vakarinaite-Zilniene. Viešnios kurios pristatys metų pradžioje išleistą natų leidinį „Dainos, kurios nebuvo užrašytos. Lietuviško roko septintojo ir aštuntojo dešimtmečių rinkinys“, kuriame net 18 roko grupių „Aitvarai“, „Antanėliai“, „Bitės“, „Eglutės“, „Gintarėliai“, „Gėlių vaikai“ ir „Kertukai“ dainų. Kaip teigia leidėjai, tai pirmasis Lietuvos muzikos istorijoje leidinys realbook formatu – jame lietuviško roko ištakų laikų įvairaus sudėtingumo dainos pateikiamos melodijomis su akordų ženklais. Šis dainynas – tai galimybė visiems, besidomintiems to laikotarpio muzika, ją groti, kadangi iki šiol tokių leidinių nebuvo, o lietuviškų roko dainų natų beveik neišlikę. Renginyje taip pat dalyvaus legendinis Kauno ceremonimeistras, grupės „Aitvarai“ lyderis Kęstutis Ignatavičius, keletą leidinyje publikuotų kūrinių atliks Ieva Kisielienė.
Gegužės 28 d., antradienį, 18.00 val. – knygos „Oda, kvepianti chalva“ pristatymas su autore Ieva Jakubauskaite-Gydriene. „Oda, kvepianti chalva“ – tai neįprasta meilės istorija, įtraukianti žodinga, vaizdinga kalba, ironija, saviironija bei intriguojančiu siužetu. Iki pat romano pabaigos dėmesį prikausto pagrindinės veikėjos vidinė slinktis, veikėjų charakterių vingiai. Knyga kelia daug aktualių klausimų, su kuriais žmonės gali susidurti meilės aklavietės pinklėse. Priverčia susimąstyti apie savo gyvenimo prasmę bei beprasmybę ir priversti ieškoti tikrojo gyvenimo kelio.
Gegužės 29 d., trečiadienį, 11.00 val. – S. Paltanavičiaus knygos „Dramblys ant delno“ pristatymas. Žinomo gamtininko ir rašytojo naujas kūrinys (autoriaus išleistų knygų skaičius jau artėja link 100!) nėra paprasta knyga – tai pasakojimas, pilnas nuostabių pasaulio gyvūnų nuotraukų, šmaikščių iliustracijų, neįtikėtinų faktų ir net supergyvūnų aprašymų! Knyga įkvėps vaikus stebėti ir mėgautis neįtikėtinu gyvūnų įvairumu!“
Gegužės 29 d., trečiadienį, 18.00 val. – Violetos Tapinienės knygos „Sugrąžinto laiko blyksniai“ pristatymas. Šioje eseistikos knygoje – brandžios, neeilinės asmenybės mintys apie laiką, likimą, atmintį, netektį, gyvenimo geismą ir lemties paradoksus. Neįtikėtina kelionė namo iš Sibiro ant mamos rankų, gyvenimas be vietos ir besislapstant okupuotoje Lietuvoje, pirmieji namai, jaunystė, šeima, turiningi metai mokykloje ir išugdyta daugybė laisvų, mąstančių žmonių – apie tai su literatūrine meistryste pasakoja autorė. „Mamos knyga – dar vienas žemėlapis, padedantis suvokti, kokią skriaudą ir neteisybę mums padarė sovietai. Ir kaip žmonės priešinosi ne tik miškuose, bet kaip priešinosi vaikai ar tos po svetimom pavardėm besislapsčiusios moterys“, – teigia jos sūnus, visuomenininkas Andrius Tapinas
Gegužės 30 d., ketvirtadienį, 17.30 val. – paskaita „Moterų veido grožio paslaptys XIX a. pab. – XX a. pr.“, kurios Paskaitos metu bus kalbama apie minimu laikotarpiu vyravusius požiūrius į veido grožį. Aptarsime sąsajas ir skirtumus tarp kaimo bei miesto tradicijų, liaudiškus gražinimosi būdus. Paskaitą rengia Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centro metodininkė, etnologijos mokslų daktarė Asta Venskienė.
Visi Ąžuolyno bibliotekoje vykstantys renginiai yra nemokami. Daugiau informacijos apie biblioteką, jos erdves, skaitymo, darbo ir kitų veiklų galimybes – adresu www.azuolynobiblioteka.lt.