Prieš keletą mėnesių pakvietusi į atidarymo renginių maratoną didžiausia Kauno biblioteka palaiko tempą – renginių kalendorius čia užsukti masina kone kasdien. Ąžuolyno bibliotekos artimiausiuose planuose – susitikimai su rašytojais ir kitomis įkvepiančiomis asmenybėmis.
Balandžio 3 d. 18 val. – susitikimas su alpinistu Mariumi Gružausku
Vasario mėnesį alpinistas Marius Gružauskas keliavo ir kopė daugelio alpinistų išsvajotoje Patagonijoje. Svarbiausia kelionės dalis – vasario 24 d., kai alpinistas kartu su komanda Ragni maršrutu įkopė į Torės kalną (isp. Cerro Torre). Tai yra viena iš sudėtingiausių viršūnių techniškai ir vienas rimčiausių iššūkių, reikalaujantis ypatingos įrangos ir žinių. Šis pasiekimas labai svarbus Lietuvos alpinizmo istorijai, nes Marius – pirmasis lietuvis, Torės kalne iškėlęs trispalvę. Marius savo nepaprastos kelionės ir kopimų įspūdžiais pasidalins su lankytojais. Renginį moderuos Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidiumo narys Aurimas Kavaliauskas.
Balandžio 4 d. 18 val. – Editos Mielienės knygos „Orė, Ugnė ir Žemyna“ pristatymas
Knygoje „Orė, Ugnė ir Žemyna“ gausu fizinės ir psichinės sveikatos patarimų, paremtų holistinės medicinos, senovės Indijos medicinos – ajurvedos, populiarėjančios Vakarų pasaulyje kaip alternatyviosios medicinos, – žiniomis, pateikiama Orės atrasta laimės formulė.
Gyvenimiškas pasakojimas perteikiamas per mergaitės bendravimą su dviem jos draugėmis Ugne ir Žemyna. Žvelgdamas į šias mergaites daugelis galėtų atpažinti save. Knyga „Orė, Ugnė ir Žemyna“ skirta jaunimui, tačiau subalansuota ir vyresnio amžiaus žmogui.
„Tikrai visi esame girdėję žodį „ajurveda“. Galbūt žinome, kad ajurvedos medicina yra kilusi iš Indijos. Galbūt girdėjome, kad ji priklauso alternatyviajam, holistiniam gydymui. Kažkas galbūt žino, kad apie ją daug rašė mūsų šviesusis protas Vydūnas. Ir tuo dažno žinios pasibaigia, daugelis net painioja ajurvedą su religija ar misticizmu. O iš tiesų ajurveda yra seniausias pasaulyje žinomas medicinos mokslas, mokantis, kaip gyventi sveikai bei laimingai, ir pateikiantis natūralių ir praktinių priemonių“, – teigia knygos autorė.
Balandžio 5 d. 18 val. – kunigo Beno Lyrio knygos „Išgydytos mintys. Gyvenimo prasmės terapija“ pristatymas
Šįkart žurnalistė Dalia Musteikytė gerokai išplečia savo darbo ribas. Kiekvienas klausimas jai itin artimas, asmeniškas, jautrus, o jo atsakymas reikšmingas, projektuojantis būsimus sprendimus. Skaitytojas tuose klausimuose gali atrasti savo mintį, pamąstymą, svarstymą, galiausiai ir atsakymą. Ši knyga – tarsi pokalbis. Terapinis pokalbis tarp dviejų lyg ir nepažįstamų, tačiau kartu žmogiškojo nežinojimo ir kasdieniškų atradimų kelyje esančių žmonių.„Žurnalistui įprasta kalbinti žmones apie juos pačius, o čia teko atlikti emocinę savireviziją ir daug ką traukti iš savęs – nuoskaudas, patirtis, dvejones. Žinojau, jei nebūsiu atvira, nesulauksiu atvirumo ir iš Beno, pokalbis bus drungnas. „Abipusė terapija čia mums išeina“, – kartą parašė jis, pridėjęs šypsenėlių. Taip darsyk buvau paskatinta klausinėti toliau“, – sako knygos bendraautorė.
Kitas pokalbio dalyvis – kunigas Benas Lyris – atskleidžia visą savo žmogiškąjį tikėjimu paremtą žinojimą, perleisdamas jį per asmeninius patyrimus, išgyvenimus, dabarties jausmus. Susitikimo metu diskutuosime apie mūsų gyvenimo baimes, sunkumus ir iššūkius, klausysimės operos solistės Oksanos Auškalnytės-Mockuvienės atliekamų kūrinių.
Balandžio 8 d. 17 val. – Benas Lastauskas ir knygos „Tiems, kurie neskaito“ pristatymas
Tiems, kas tingi skaityti – Benas Lastauskas atvyksta į Kauną, užsukit.
Tiems kitiems: Benas Lastauskas Kaune darys stand… Pala, knygos pristatymą? Taip, gal kiek ir netikėta, bet gerb. Benas Lastauskas, tinklaraštininkas, internete dar žinomas kaip vietinis hiparikas, ne tik parašė knygą, kurios auditorija galimai neegzistuoja, bet ir atvyksta į Ąžuolyno biblioteką susitikti su tais (ne)skaitytojais. Pokalbį su Benu ves kultūrines jaunimo bangas Kaune keliančios organizacijos „Kylantis Kaunas“ atstovai Sandra Karnilavičiūtė ir Kazimieras Jasaitis.
Balandžio 9 d. 18 val. – Ievos Juodelės knygos „Monsteros“ pristatymas.
„Monsteros“ – debiutinis, įžūlus psichologinis romanas apie šiuolaikines mamas. Pokalbyje su Ieva Juodele dalyvaus sociologė, Ąžuolyno bibliotekos tyrėja, Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė Ieva Dryžaitė. Diskusiją moderuos Ąžuolyno bibliotekos literatūrologė, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja Donata Bocullo. Kaip ir I. Juodelės romane, trys mamos kalbėsis apie motinystės sociologiją ir moteriškąją bei motiniškąją tinklaveiką.
Monsteros – ne kambarinės gėlės, o trys mamos – Ana, Vesta ir Marta, – kurios kartais būna monstrės. Į nuomonės formuotojas prasimušusi instagramo diva Vesta be skrupulų pardavinėja menamą grožį, storžievė namų šeimininkė Marta bando atsikratyti tradicinės bobelės pažiūrų, o nuolat besiblaškanti intelektualioji Ana niekaip neranda sau vietos motinystėje. Trijulę suartina gyvenime ir instagrame painiai susimazgę draugystės ir giminystės saitai, o gyva šnekamąja kalba užrašytos intymios moterų išpažintys galop įsisuka į netikėtą detektyvo ir trilerio serpantinus.
Vis renginiai yra nemokami ir vyksta Kaune, Radastų g. 2.
Viršelyje panaudota Ievos Juodelės knygos „Monsteros“ pristatymo nuotrauka.