Žurnalų archyvas

Artinasi „Poezijos pavasario“ renginiai (skelbiama festivalio programa Kaune) 

8 gegužės, 2023, Parengta pagal LRS Kauno skyriaus inf. | Naujienos

Jau netrukus prasidės nuo 1965 m. rengiamas tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“. Festivalio renginiai vyks dvi savaites, o programa Kaune suplanuota gegužės 16–26 dienomis.

Kaip skelbia Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius, antradienį, gegužės 16 d. poezijos šventės atidarymas vyks naujoje erdvėje – Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje. Šeštą vakare šešiolika įvairių kartų Kauno poetų skaitys savo eiles, jiems talkins aktoriai skaitovai, o Muzikinio teatro orkestrantai fanfaromis iš teatro balkono skelbs Poezijos šventę ir ant raudono kilimo kvies poetus.

Be tradicinių poezijos popiečių ir skaitymo (Sakralinės poezijos valandos Kauno šv. Antano Paduviečio bažnyčioje, moterų poezijos popietės S. Nėries ir B. Bučo namuose-muziejuje, Zikarinių J. Zikaro namuose-muziejuje ir kt.), lietuviško modernizmo gerbėjus turėtų sudominti jau antrą kartą vyksiantis „Vėjo džiazas“, skirtas prieškario Lietuvos avangardistams. Trečiadienį, gegužės 24 d., 17 val. šis renginys vyks Balio ir Vandos Sruogų namuose-muziejuje ir bus skirtas prisiminti Juozą Žlabį-Žengę.

„Poezijos pavasaris“ Maironio lietuvių literatūros muziejuje 2020 m. Mildos Kiaušaitės nuotr.

Maironio lietuvių literatūros muziejuje bus ir nauja Petro Palilionio sudaryta Poezijos pavasario laureatų kūrybos rinktinė, kurioje skelbiami mus jau palikusių aštuoniolikos poetų eilėraščiai. Bus pasitiktas ir ir naujas 80-metį pažyminčio poeto Algimanto Mikutos poezijos rinkinus „Paukšteliai laksto pažemiais“, kurį išleido leidykla „Kauko laiptai“. 

Tradicinis iškilmingas Poezijos pavasario Maironio premijos įteikimas ir laureato Juliaus Kelero vanikavimas vyks gegužės 26 d. 18 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje. Šiemet Kauno miesto savivaldybės sudaryta Maironio premijos skyrimo komisija (pirmininkas – poetas Antanas A. Jonynas) laureatą rinko iš penkių kandidatų, kuriuos pasiūlė Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba. J. Keleras išrinktas už poezijos rinktinę „Pilna virtuvėlė Ukmergės“.

Žemiau pateikiame visą „Poezijos pavasario“ Kaune programą.