Žurnalų archyvas

Adomo Mickevičiaus 225-ąsias gimimo metines paminės mokslinėje konferencijoje

9 lapkričio, 2023, Maironio lietuvių literatūros muziejaus inf. | Naujienos

2023 m. lapkričio 22 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje, Rotušės a. 13, vyks tarptautinė mokslinė tarpdalykinė konferencija „Adomas Mickevičius: tiltas tarp kultūrų ir nacionalinio identiteto“. Ji skirta paminėti Adomo Mickevičiaus 225-ąsias gimimo metines ir rengiama bendradarbiaujant su Adomo Mickevičiaus literatūros muziejumi Varšuvoje. 

Konferencijos svečiai iš Lenkijos pasakos apie A. Mickevičių kaip filatelistų draugijos narį ir postromantiką, apie Adomo Mickevičiaus literatūros muziejaus nuolatinių ekspozicijų, skirtų poetui istoriją. Taip pat išgirsime pranešimą apie poeto gyvenimą Osmanų imperijoje ir apie jo palikimo įamžinimą. Sužinosime apie poeto biografijos memorializaciją bei Adomą Mickevičių kaip retorių. 

„Adomas Mickevičius ant Ajudago kalno”, Valento Vankavičiaus paveikslas (1828)

Konferencijos pabaigoje vyks Vytauto Didžiojo universiteto studentų kūrybinės grupės „Declamationes“ teatralizuoti skaitymai, skirti Adomui Mickevičiui. Klausantis pokalbių bei ginčų iš poemos „Ponas Tadas“ sužinosime apie gestų, mimikų, etiketo ir kalbėtojo socialinio statuso svarbą. Tai – unikali galimybė atrasti poemą iš naujo, susipažinti su XIX a. poezijoje ryškiu gyvo, paveikaus žodžio kultu. 

Įdomus konferencijos akcentas – vienos dienos paroda „A. Mickevičius – tiltas tarp kultūrų“, kurioje bus galima pamatyti eksponatus iš Maironio lietuvių literatūros muziejaus ir Adomo Mickevičiaus literatūros muziejaus Varšuvoje fondų. Parodoje lankytojai turės progą apžiūrėti poeto tėvų ir draugų nuotraukas,  filomatų Adomo Mickevičiaus, Kazimiero Piaseckio ir Tomašo Zano laiškus, išskirtines graviūras, atvirukus. 

Renginys vyks dviem kalbomis. Visą konferencijos programą rasite čia

Tiesioginę konferencijos transliaciją bus galima stebėti Maironio lietuvių literatūros muziejaus feisbuko paskyroje. 

Projektą iš dalies finansuoja LR kultūros ministerija.

Konferencijos rėmėjai ir partneriai: Adomo Mickevičiaus literatūros muziejus Varšuvoje, VšĮ „Kaunas IN“, Viešbutis „Daugirdas“.