Žurnalo archyvas

Lietuvos aviacijos muziejuje – vakaras ANBO kūrėjui

18 birželio, 2025, LAM inf. | Naujienos

Šiemet minime svarbią sukaktį – 100 metų nuo pirmojo lėktuvo ANBO sukūrimo. Tai ne tik ypatinga data Lietuvos aviacijai, bet ir puiki proga prisiminti žmogų, reikšmingai prisidėjusį prie mūsų tautos sparnų – inžinierių, brigados generolą Antaną Gustaitį, praneša Lietuvos aviacijos muziejus.

Šia proga muziejus birželio 26 dieną, ketvirtadienį, 18 val. kviečia į išskirtinį renginį, skirtą Antano Gustaičio indėliui į Lietuvos aviacijos raidą ir jo kurtiems lėktuvams ANBO, išgarsinusiems Lietuvą.

Žvilgsnis į asmenybę ir jos kūrybą

Renginio metu vyks Rasos Gustaitis knygos „Skrydis“ pristatymas, kurį moderuos Lietuvos aviacijos muziejaus muziejininkas, istorikas Pijus Poškus.

Knygos pristatyme dalyvaus ir savo įžvalgomis apie A. Gustaičio asmenybę dalinsis Lietuvos aviacijos muziejaus muziejininkas, akrobatinio skraidymo meistras Eugenijus Raubickas, žurnalistas, aviatorius Edmundas Ganusauskas ir Kauno regioninio valstybinio archyvo vyriausioji specialistė Nijolė Ambraškienė.

Jų dėka bus galima pažinti įvairiaspalvę A. Gustaičio asmenybei būdingą vaidmenų paletę: lakūnas, inžinierius, autoritetas, tėvas, brigados generolas, draugas, pavyzdys…

LAM nuotr.

Antroji renginio dalis bus skirta diskusijai „Lėktuvai ANBO: genialumas paprastume“, kurią moderuos istorikas dr. Simonas Jazavita. Ši diskusija pakvies į pažintį su Gustaičio sukurtais lėktuvais ANBO ir jų vieta Lietuvos aviacijos istorijoje.

Mintimis dalinsis Lietuvos aviacijos muziejaus muziejininkai: istorikas Pijus Poškus, akrobatinio skraidymo meistras Eugenijus Raubickas, prie jų prisijungs Vytauto Didžiojo karo muziejaus muziejininkė Justina Nenortaitė ir Kauno tvirtovės parko gidas Juozas Pleita.

Simboliniai šimtmečio minėjimo akcentai

Nemokamo renginio metu veiks paroda „Pirmojo ANBO šimtmečiui. Inž. brig. gen. Antanas Gustaitis, tarnyba ir jo lėktuvai“, atskleidžianti A. Gustaičio gyvenimą, kūrybą ir palikimą, o jaukią renginio atmosferą kurs Gabijos Tatlauskaitės atliekama kanklių muzika.

Renginį vainikuos Lietuvos banko proginės monetos „ANBO lėktuvams – 100 metų“ pristatymas, kuris simboliškai įamžins šimtmečio sukaktį ir A. Gustaičio nuopelnus Lietuvos aviacijai.