Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 14–16 dienoms

13 birželio, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 06 14

Gedulo ir vilties dienos renginiai
Įvairios vietos

Visuotine tylos minute prieš vidurdienį Lietuvoje bus pradėtas Gedulo ir vilties minėjimas, kuris Kaune bus pratęstas ir kituose simboliniuose renginiuose, kurių sąrašą rasite čia.

Premjera. Filmas „Praeitą vasarą“ (L’été dernier), 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Catherine Breillat filmo herojė – Ana, talentinga teisininkė, kuri puikiai sutaria su savo vyru Pjeru. Kartu su šešerių ir aštuonerių metų dukterimis šeima gyvena Paryžiuje. Vieną dieną pas juos atsikrausto Teo, septyniolikmetis Pjero sūnus iš ankstesnės santuokos. Ana labai stengiasi dėl Teo ir pamažu tarp jų užsimezga aistringi santykiai, kurie kelia pavojų Anos karjerai ir šeimai.

Su bilietais.

Meninis vakaras „Birželio sodas“, 19:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Martyno Plepio nuotr.

Jau tradiciniu tampantis meninis vakaras „Birželio sodas“ 2023 m. Lietuvos muziejų asociacijos buvo paskelbtas metų renginiu. „Birželio sodas“ – tarsi simbolinė jungtis tarp praeities ir dabarties, primenanti apie 1941 m. birželio 14 d. pradėtą masinį Lietuvos gyventojų trėmimą į atšiauriausius SSRS kraštus. Kauno IX forto memorialinio komplekso obelų sode vykstantis „Birželio sodas“ kiekvienam atėjusiam kužda individualią žinutę, skatindamas susimąstyti apie Laisvę, Tėvynę ir tuos, kurie buvo prievarta išvežti į tremtį.


„Birželio sodas 2024“ skiriamas Gedulo ir vilties dienai, 75-osioms Lietuvos gyventojų trėmimų operacijos „Bangų mūša“ ir 70-osioms Kengyro sukilimo metinėms paminėti. Šių metų programoje – pagal autentiškus Lietuvos tremtinių atsiminimus sukurta sceninė miniatiūra ir iš širdies į širdį sklindančios dainuojamosios poezijos melodijos. 

Nemokamai.

M. Plepio nuotr.

Grupės „shishi“ koncertas, 21:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A

„Vieniems roko undinėlės, kitiems – pelkių vandos ir raganos ant gitarų. Aišku tik, kad be magijos čia neapsieita. „shishi“ – lietuvišiškas trio, dainuojantis apie tai, apie ką galvoji kasdien – nebedaug liko prasmės gyventi. Bet vis tiek rūpi, kur eis pasaulis“, – rašoma kvietime į koncertą.

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 06 15

Edukacija „Laukiniai augalai Lietuvos istorinėse virtuvėse“, 11:00
Kalniečių parko skaitykla

Edukacinio užsiėmimo dalyviai bus kviečiami aptarti laukinių augalų reikšmę Lietuvos istorinėse (dvaro, vienuolyno, valstiečių) virtuvėse, mokytis pažinti kai kuriuos valgomus laukinius augalus, pasikalbėti apie tai, kokius senovinius valgius iš jų galima pagaminti šiais laikais. Lektorius Rimvydas Laužikas – paveldo komunikacijos tyrinėtojas, istorikas, archeologas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius.

Renginys yra Europos archeologijos dienų Lietuvoje dalis. 


Patricijos Tilvikaitės knygos „Svetimkūniai“ pristatymas, 12:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Patricija Tilvikaitė – žurnalistė, sociologė, kriminologė, lygių teisių aktyvistė. Patricijos gyvenimas sukasi aplink knygas – ji dirba leidybos srityje, su geriausia drauge rašo tiesmuką ir nevyniojimu į vatą garsėjantį knygų apžvalgų tinklaraštį „book.duo“. „Svetimkūniai“ – debiutinis jos romanas. Tai – pasakojimas apie žmones, turinčius daug pasiteisinimų dėl to, kokie yra. Dar daugiau dėl to, kokie nėra.

Ekskursija „Gyvi namai“, 13:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kartą per mėnesį Kauno menininkų namai kviečia į atviras, nemokamas, be registracijos vykstančias ekskursijas „Gyvi namai“, kuriose yra galimybė ne tik pašniukštinėti po pastato užkaborius, sužinoti apie margą įstaigos istoriją ir dabartį, bet ir prie kavos pasiklausyti audio įrašų – Kauno menininkų namuose dirbusių ir kūrusių žmonių pasakojimų.

Pažaislio muzikos festivalis. Ansamblio „Paleasis“ koncertas „Hommage à Fryderyk“, 17:00
Senoji Zapyškio bažnyčia, Zapyškis, Kauno raj.

Pažaislio festivalis pianisto Alexandro Paley suburtam ansambliui jau tapo savu. „Paleasis“ jame pasirodys trečiąjį kartą, pristatydamas dvi konceptualias programas, atskleisiančias vienos garsiausių Lietuvos kompozitorių Onutės Narbutaitės ir Fryderyko Chopino muzikos paraleles bei didžiųjų romantizmo ir XX a. amžiaus klasikų Franzo Schuberto, Bélos Bartóko ir Aramo Khachaturiano kompozicijų genialumą. Koncertų programas išpildys A. Paley‘us, smuikininkas Kristijonas Pūtys, altininkas Tomas Savickas, klarnetininkas Karolis Kolakauskas ir festivalyje debiutuosiantis naujasis „Paleasis“ narys violončelininkas Marius Dominykas Sakavičius.

Su bilietais.

„Cirkuliacija“: spektaklis „À mesure – Handle with care“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ šiemet kaip niekad asmeniškas. Šių metų tema – biografijos, ja siekiama papasakoti asmenines atlikėjų istorijas įvairiomis šiuolaikinio cirko kalbomis. Jau paskutiniame šiemet spektaklyj „À mesure – Handle with care” Cyro rato disciplina tyrinėjama visais įmanomais aspektais, derinant ją su tokių trapių objektų, kaip, pavyzdžiui, kiaušiniai, panaudojimu. „À mesure – Handle with care” – tai alegorija apie meilę gyvenime, taip pat – bendro ritmo su kitu žmogumi paieškas, ritmingą žingsnį kuriuo žengdami ateiname vienas pas kitą. Pasitelkusios atlikėjas vienijančią Cyro rato kalbą, dvi menininkės į sceną perkelia istoriją, kuria siekiama atskleisti meilę įvairiomis jos formomis.

Su bilietais.


SEKMADIENIS, 06 16

Ciklo „Čiurlionis ir dizainas“ paroda, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejus, siekdamas skatinti šiuolaikinius dizaino, meninių industrijų kūrėjus naudoti neišsemiamą Čiurlionio kūrybą, pritaikant jos idėjas mūsų kasdieniniame gyvenime, tęsia mini parodų ciklą „Čiurlionis ir dizainas“. Naujoje parodoje įvertinsite, kaip Jolanta Lunevičienė ir dizainerė, Vilniaus dailės akademijos profesorė Jolanta Talaikytė sumanė M. K. Čiurlionio paveikslus panaudoti kaip išskirtinį vyrišką ir moterišką aprangos akcentą, sukurdamos seriją prabangių skarų ir vyriškų aksesuarų. „Čiurlioniškos skarelės pralenkia madą, jos tinka kuriantiems savitą, žmogaus būdą ir pasaulėžiūrą atspindintį stilių. Jei mėgstate ir mokate ryšėti skaras, visuomet būsite stilingi, kaip garsiosios kino ikonos“, – sako dizaino autorė J. Talaikytė.

Su bilietais.

Spintos turgus, 12:00–16:00
Terasa „Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

„Atsidarykite spintas, peržiūrėkite sandėliukus, pasiruoškite atsisveikinti su nebenaudojamais lobynais ir atvykite į Lauką. O tie, kurie internete ir prekybos centruose neberanda „to kažko“, kviečiame į išskirtinių, o gal net vienetinių perliukų atradimų SPINTOS TURGUJE! Pasitiksime skambant puikiai muzikai, nepakartojamu vaizdu į Soborą ir smagiausiu šurmuliu“, – kviečia organizatoriai ir primena, kad smalsautojams dalyvavimas nemokamas, o jei norite išversti savo spintą, teks palaukti kito karto – šįkart visos pardavėjų vietos užimtos!

Organizatorių archyvo nuotr.

Filmas „Apsinuoginusi mūza“ (Bonnard, Pierre et Marthe), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

XIX-ojo amžiaus pabaiga. Į Prancūzijos meno Olimpą pamažu, bet užtikrintai kopia jaunas žymiojo impresionisto Klodo Monė (Claude Monet) mokinys Pjeras Bonaras (Pierre Bonnard). 26-erių metų dailininkas to dar nežino, bet 1893-aisiais sutikta moteris pakeis visą jo gyvenimą.

Rež. Martin Provost.

Su bilietais.