Maisto pristatymo iš įvairių restoranų paslauga šiais pandeminiais metais tapo išsigelbėjimu ne vienam kauniečiui. Kai po ilgos darbo namie dienos jautiesi toks pavargęs, kad vos pavelki kojas, praleisti valandos virtuvėje dažnai nesinori – tad kurjeris su šiltu maistu prie durų akimirkai tampa geriausiu draugu. Neretai šis alkanų žmonių pagalbininkas klientų duris pasiekia dviračiu, kuriuo patogu kursuoti ne itin didelius atstumus nuo restorano iki patiekalų laukiančiojo. Apie tai, kaip darbas „Bolt Food“ kurjeriu padeda pažinti Kauną, kalbėjomės su keturis mėnesius dviračiu užsakymus pristatančiu Sandeshu Kota.
Itin šiltą birželio vakarą pokalbio su Sandeshu susitikome vienoje iš „Vero Cafe“ tinklo kavinių, nes mano pašnekovas – kavos entuziastas. Į Lietuvą iš Indijos jis atvyko 2017 metų rugsėjį magistro studijoms Kauno technologijos universitete, o šiuo metu tęsia mokslus doktorantūroje.
Tiesa, Sandeshas pirmiausia planavo studijuoti Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau Donaldo Trumpo kadencijos metu įvesti reikalavimų užsienio studentams pakeitimai sugriovė šiuos planus. Nors pašnekovas baigęs studijas planuoja traukti į Vakarus, antru pasirinkimu tapusi Lietuva jam taip pat miela. „Vos čia atvykęs pajutau šviežią orą. Mane džiugina ir mano studijos, ir ne itin dideli pragyvenimo kaštai, be to, Kaune yra jaukių barų“, – vardijo Sandeshas.
Dirbti kurjeriu pašnekovas nusprendė, nes tuo metu ieškojo naujos naudingos veiklos. Iš tiesų, prieš įsidarbindamas „Bolt Food“, Sandeshas nebuvo dviračių fanas – jam labiau prie širdies motoroleriai. Vis dėlto, ilgai užsitęsus griežtam karantinui, suprato, kad laisvalaikis slenka be tikslo. „Pagavau save dažnai nieko neveikiantį, todėl norėjau šį laiką išnaudoti tikslingai. Esu iš tų žmonių, kurie negali visai be veiklos, man svarbu judėti, patinka klajoti po nepažįstamas vietas“, – aiškino Sandeshas. Taigi, pagriebęs žalią kuprinę ir dviratį, pradėjo pristatinėti užsakymus mikrorajonuose, esančiuose greta KTU bendrabučių. Pašnekovas sako, kad ši veikla jam padeda atsipalaiduoti, išvalyti mintis.
„Mano mąstymas orientuotas į konkrečius tikslus, todėl nemoku susikoncentruoti į kelis skirtingus darbus vienu metu. Taigi, kai galva pavargsta nuo studijų, išvažiuoju su dviračiu ir tuo metu galiu visai pamiršti kitas problemas. Po keleto valandų darbo kurjeriu į susikaupimo reikalaujantį mokslinį darbą pasižiūriu šviežiomis akimis“, – sakė pašnekovas.
Gal todėl, kad pati prastai orientuojuosi aplinkoje, gal todėl, kad paaiškinimas, kaip pasiekti vidiniame kieme esančius mano namus, maisto pristatymo programėlėse susideda iš penkių sakinių, man visada atrodė, kad norint įsidarbinti kurjeriu menkai pažįstamame mieste reikia drąsos. Sandeshas pasakojo, kad šiuo metu renkasi užsakymus pristatyti Dainavoje bei Gričiupyje, nes tai leidžia neiššvaistyti papildomos energijos važiuojant iki tolimų mikrorajonų, be to, nors centre didžiausia restoranų koncentracija, ten gyvena gerokai mažiau žmonių. Taigi su kiekvienu nauju užsakymu jis vis geriau pažįsta šią Kauno dalį. Nors navigacijos pagalbos vis dar prireikia, vis dažniau pavyksta orientuotis pagal konkrečius pastatus, reklamas ar užrašus ant jų.
Įdomu pasirodė tai, kad dirbdamas šį darbą, kuriame sutinka daugybę įvairių žmonių, Sandeshas nepastebi jokių ryškių kultūrinių skirtumų tarp Lietuvos ir Indijos. „Kartais man tenka patekti į nemalonias situacijas, susidurti su žmonėmis, kurie atsisako bendrauti ar pagelbėti, tačiau dažniausiai visi būna malonūs, supratingi ir paslaugūs. Kaip ir kiekvienoje šalyje, Lietuvoje yra gerų ir blogų žmonių, tačiau to nesieju su konkrečia tautybe ar valstybe. Visgi mes visi esame žmonės ir pradėjus bendrauti jokių didelių skirtumų nelieka“, – mintimis dalinosi Sandeshas.
Tarp užsakymų pašnekovas laiką dažnai leidžia Draugystės parke – tai viena mėgstamiausių vietų, atrastų dirbant kurjeriu. „Čia verda gyvenimas – vaikštinėja žmonės, žaidžia vaikai. Man patinka prisėsti ant suoliuko ir mėgautis visu šiuo gražaus parko vaizdu“, – aiškino jis. Taip pat čia gyvendamas Sandeshas atrado Kauno marias, jas supančius nedidelius miškelius. Kiti atradimai dar laukia ateityje.
Pašnekovas tikina: net jei nuspręs nebedirbti kurjeriu, keliones po Kauną tęs dviračiu: „Taip pažinti miestą patogu. Dviratis suteikia laisvę keliauti kokia tik nori kryptimi ir pasirinkti skirtingus įdomius maršrutus iki kelionės tikslo.“. Nors pašnekovo semestro gale laukia įtemptas studijų darbas, tačiau jis nekantrauja paskui išbandyti draugų pasiūlytus klaidžiojimo po Kauną maršrutus, pritaikytus dviratininkams.