PENKTADIENIS, 11 10
Sonatos ir Roko Zubovų koncertas „Skambanti spalvų „Jūra“. Čiurlionis ir Debussy“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Vienoje programoje – du epochiniai dvidešimtojo amžiaus pradžios simfoniniai kūriniai, adaptuoti vienam fortepijonui keturioms rankoms. Beje, Čiurlionis ir Debussy pradėjo kurti savo didžiuosius jūrai skirtus opusus tais pačiais 1903 metais!
Nemokamai.
Lauros Sintijos Černiauskaitės knygos „Džiaugsmynas“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115
„Džiaugsmynas – kaip raidynas, pilnas džiaugsmo raidžių, kaip psalmynas, kaip dienynas, dienų knyga. Džiaugsmo mums visiems taip trūksta. Ne paviršutiniško kikenimo, bet to, kylančio iš egzistencijos gelmių, kurio kūrėjai – ne mes patys. Knygoje – 22 grynojo įkvėpimo tekstai, esukai (nuo žodžio esu, būnu) parašyti 2014–2021 metais“, – į susitikimą kviečia Laura Sintija Černiauskaitė.
Parodos „Vaizde yra grybų“ atidarymas, 18:00
Galerija „Baltic New Art“, K. Donelaičio g. 60
Auris (Aurijus) Radzevičius-Radzius (1965–2019) kūrė tapybos darbus, objektus, scenografijas, instaliacijas, performansus, videoperformansus, poeziją. 1989–1995 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, stažavosi Zalcburge (Festspielhaus) ir kitur. Nuo 1987 m. dirbo įvairiuose Lietuvos ir užsienio teatruose.
Paroda „Vaizde yra grybų“ siekiama priminti apie Aurio kūrybą, kuriai nesvetima ironija, skepticizmas ir humoro jausmas. Bus galima įsigyti dailininko tapybos darbų ir objektų. Ši paroda yra tarsi įžanga į solidesnę menininko kūrybinio palikimo studiją.
Nemokamai.
„jautì“ akustinis koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20
„Aprašymas: Šaltėjant orams nusiraminome ir patys. Po 2 metų pertraukos „jautì“ grįžta su nauja, daug ramesne akustine programa. Neliūdėkit namuose, atvarykit paliūdėt į koncą“, – rašoma kvietime.
Su bilietais.
„Scanorama’23“. Filmas „Barbarė“ (Conann), 20:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Žiaurumas, blizgučiai, kelionės laiku, demonai iš pragaro, toksiškos lesbietės ir menininkai kanibalai – tai tik dalis ingridientų, iš kurių sumaišytas naujausias režisieriaus Bertrand‘o Mandico filmas. Savo subversyvioje fantazijoje jis imasi legendos apie Konaną Barbarą ir paverčia jį moterimi. Nepranokstama ir negailestinga karžygė prisimena visą savo gyvenimą, kartu su demonu šuns veidu vardu Raineris keliaudama per įvairiausias epochas (nuo priešistorinių laikų iki distopinio 9-ojo deš. Niujorko) ir nuolat keisdama pavidalus.
Su bilietais.
ŠEŠTADIENIS, 11 11
Ožio diena, 12:00
„P.A.R.A.K.A.S“, Prancūzų g. ir L. Ivinskio g. kampas
„Laukiame visų su savo tarkiais ir skardinėmis – rinksime skaniausią kugelį. Bus laužas ir kitos pramogos“, – lakoniškai į piemenavimo sezono pabaigos šventę kviečia buvusio Kauno tvirtovės parako sandėlio valdovė Vida Bliumkienė. Jos kugelio receptą rasite spalio žurnale „Kaunas pilnas kultūros“ (arba paspaudę čia), o mes išduodame, kad į šią bendruomenės puotą geriausia ateiti alkanam.
Nemokamai.
Koncertas „Giesmių gėlės ir pasakos“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Vienas ryškiausių lietuvių jaunosios kartos dirigentų Karolis Variakojis kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru šeštadienio vakarą į Kauno filharmonijos salę kviečia modernia klasikine muzika ir eksperimentais garsų pasaulyje besidominčius klausytojus. Koncerto programai K. Variakojis parinko du šiuolaikinės akademinės muzikos opusus – lietuvių kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės „Millefleur“ simfoniniam orkestrui bei lenkų kompozitoriaus Witold Lutosławski „Chantefleurs et Chantefables“ sopranui ir orkestrui. Solistė – Gunta Gelgotė.
Su bilietais.
„Scanorama’23“. Filmas „Daaaaaali!“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54
Naujoji Quentino Dupieux pseudobiografinė fantazija yra sąmojinga duoklė dviem garsiausiems XX a. siurrealistams – Salvadorui Dali ir Luisui Buñueliui. Formaliai jame pasakojama apie jauną žurnalistę, svajojančią paimti interviu iš ekscentriškojo tapytojo. Tačiau velnias slypi detalėse. Juostos dramaturginę struktūrą režisierius pasiskolina iš filmo „Kuklus buržuazijos žavesys“, kuriame išalkusių svečių grupė niekaip negali atsisėsti prie stalo ir pavalgyti. Taip ir filme „Daaaaaali!“: kai tik žurnalistei atrodo, kad interviu su Dali pagaliau įvyks, viskas vėl nueina šuniui ant uodegos.
Su bilietais.
Leono Striogos medžio skulptūrų lauko galerijos „Lietuvos didieji“ atidarymas, 18:00
Kauno rajono muziejaus Profesoriaus Tado Ivanausko Obelynės sodyba, Obelynės g. 8, Akademija, Kauno raj.
Nacionalinės premijos laureato skulptoriaus Leono Striogos (1930–2022) kūrinių sąraše – portretai, figūrinės kompozicijos, dekoratyvinės skulptūros bei mažoji plastika. Leonas Strioga kurdamas medžio skulptūras iš beržo naudoja unikalią kapotinę techniką, sukuriančią savitą paviršiaus faktūrą. „Jei žmonės matys daugiau gero, tauraus meno, jų santykiai ir gyvenimas taps visai kitokie,“ – sakė L. Strioga. Atvykite į Obelynę ir įsklausykite į jo žodžius.
Nemokamai.
Patricijos Gudeikaitės poezijos knygos „Kontaktas“ pristatymas, 19:00
Kultūros baras „Godo“, Laisvės al. 89
Kultūros baras kviečia į jaunosios kartos poetės Patricijos Gudeikaitės debiutinės knygos „Kontaktas” (leid. „kitos knygos”) pristatymą kultūriniame bare „Godo”. Patricijos Gudeikaitės eilėraščiuose gaivališkai ir atvirai, o kartais pasitelkiant intertekstus veriasi ribinės būsenos. Jos yra tarsi plona membrana tarp autorės ir pasaulio, tarp žmogaus ir vaizduotės siaubo, smelkiančio stipriau nei realybė. Šios patirtys apmąstomos tarsi iš distancijos, lyg gebant pažvelgti į viską iš šalies. P. Gudeikaitė legitimuoja ribines būsenas, pasitelkia literatūrą kaip būdą jas analizuoti ir įforminti. Renginio metu, gros garso menininkas Karolis Lasys bei dalyvaus literatūros kritikė dr. Virginija Cibarauskė.
SEKMADIENIS, 11 12
Grafikės Aistės Ramūnaitės paroda „Meilės Pėdsekiai“, 10:00–18:00
Kauno rajono muziejaus Raudondvario pilis, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.
Spalvotos grafikos pradininkė Lietuvoje pristato savo magišką grafikos ir tapybos pasaulį, kuriame susipina praeities paslaptys ir dabartis, kupidonai ir žibutės, liūtai ir rožės, autorės šeimos ir grafų Tiškevičių istorija. Grafikė, šių dviejų laiko gijų tarpininkė, įkvėpta daugiau kaip 500 metų skaičiuojančios savo šeimos – garsiausios žemaičių bajorų Rusteikų istorijos – ir relikvijos – grafo Alfredo Tiškevičiaus dovanotos Maldaknygės – kviečia į parodą, kurioje atsiveria visos žmogaus juslės, kur menininkė sujungia neįmanomus dalykus, ir įpainioja žiūrovą į savo be galo romantišką sielą.
Su bilietais.
Paroda „4xGB“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Aidas Bareikis, Žilvinas Kempinas, Julius Ludavičius ir Ieva Martinaitytė-Mediodia parodos pavadinime užkodavo – „ketveriukė buvusiųjų „Gerųjų blogybių“. „Gerosios blogybės“ – grupė 1992-aisiais įkurta jaunųjų menininkų, legendinio Kęstučio Zapkaus kurso studentų. „Gerosios blogybės“ drąsiai eksperimentavo ir laužė nusistovėjusias normas – jie buvo svarbus reiškinys to meto Lietuvos meniniame gyvenime. Šioje parodoje pirmą kartą po trisdešimties metų keturi Niujorke gyvenantys ir kuriantys buvę grupės nariai, šiandien jau žinomi ir pripažinti menininkai susitinka bendram projektui.
Nemokamai.
Violetos Bubelytės paroda „Monospektaklis kitaip. II dalis“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2
Kaip Monika Krikštopaitytė rašo tekste „Kūno kalbos galimybės beribės“, Violeta Bubelytė dar nuo 1981 m. naudojasi dviem iškalbingiausiais instrumentais: vaizdu ir kūnu. Jei žodžio iš viso nereikėtų, dailės kritika, be abejo, jau būtų spazmingai nugaišusi, ypač instagramo valdymo laikais, tačiau norėdami vaizdo sukeltam jausmui ar nejausmingai idėjai, pagavę už uodegos ir atsukę snukiu į save, pažiūrėti į akis, be žodžio neišsiverstume. Parodoje rodomi ir pastarųjų metų Bubelytės darbai, dauguma sukurti naudojant apdorotą skaitmeninę fotografiją. Visi jie atstovauja tam antram etapui, kuris nuo pirmojo skiriasi dar didesne laisve ir žaisme pirmiausia todėl, kad kūnas išlaisvintas nuo jaunystės, kuriai užkraunama tiek daug pareigų: patikti, žadinti, jaudinti, žadėti.
Beje, antroji parodos dalis veikia Pelėdų kalno galerijoje. Būtina pamatyti abi!
Su bilietais.
„Scanorama’23“. Filmas „Savas kambarys“ (A Room of His Own), 21:35
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Septyniolikmetis režisieriaus Matan Yairo herojus Uris yra apsėstas Holokausto. Jis nori kartu su klase vykti į kelionę po Lenkijos koncentracijos stovyklas, tačiau iš pradžių jam reikia išmokti integruotis į kolektyvus. Nuo tada, kai jo tėvai išsiskyrė, Uris ir jo motina kartu gyvena viename kambaryje. Uris norėtų turėti atskirą kambarį, bet jam taip pat patinka, kad mama būtų šalia. Bandydamas rasti pusiausvyrą tarp trapių santykių mokykloje ir namuose, Uris turės įveikti baimę dėl artimiausios ateities ir buvimo suaugusiam.
Su bilietais.