Į Kauno kino centrą „Romuva“ sugrįžta tradicinis „Šventinis komedijų klubas“. Pakilią nuotaiką kurti padės žiūrovų pamėgtos klasikinės bei naujausios komedijos, kurių šių metų programoje – net dešimt! Šventinio maratono pradžia – antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26 d., pirmadienį, ir tęsis jis iki pat Naujųjų. Visus klubo seansus ir bilietus į juos rasite šioje nuorodoje.
Lemputėmis pasipuošusiame kino teatre lankytojus džiugins tokie filmai kaip „Liūdesio trikampis“, „Tobuli melagiai“, „Didysis Lebovskis“, „Ponia Haris vyksta į Paryžių“, „Įsimylėjusi Figaro“, „Meilės reikalai“, „Gerasis bosas“ „Neįtikėtina, bet tiesa“ ir seansas šeimoms „Meškio Tedžio Kalėdos“. O gruodžio 28 d. kino teatras kviečia šventiškai paminėti Tarptautinę kino dieną ir dovanoja nostalgijos, romantikos ir subtilios fantazijos kupinos juostos „Nuostabi epocha“ nemokamą seansą.
Ryškus šių metų programos akcentas – dviems specialiems seansams į kino ekraną sugrįžtanti kulto klasika „Didysis Lebovskis“. Filmo veiksmas rutuliojasi aplink Jeffą Lebovskį, kurio ramų gyvenimą sujaukia beprotiškas atsitiktinumas, kuomet jį sumaišo su tą patį vardą turinčiu milijonieriumi, kurio žmona pagrobiama. Absurdiškų situacijų, aštrių dialogų ir sapniškų vizijų pilna kriminalinė 1998 m. komedija Tarptautiniame Berlyno filmų festivalyje užtarnavo režisieriams broliams Joelui ir Ethanui Coenams net 4 apdovanojimus ir 17 nominacijų.
„Šventinis komedijų klubas“ jau praktiškai neįsivaizduojamas be vienos populiariausių visų laikų europietiškų komedijų – italų režisieriaus Paolo Genoveses juostos „Tobuli melagiai“. Filmas dėmesį sukoncentruoja į draugų grupę, kurie nusprendžia vakarienės metu išbandyti žaidimą – visi jie savo telefonus sudeda ant stalo ir kiekvieną gautą žinutę perskaito garsiai, o pokalbius atsako su garsiakalbio funkcija. Intriguojančio žaidimo tikslas – įrodyti, kad nė vienas neturi ko slėpti. Paprastu, bet itin kokybiškai išspręstu siužetu, žmogiškais veikėjais bei subtiliu humoru pasižyminti komedija taip sužavėjo viso pasaulio žiūrovus ir kūrėjus, kad filmui atiteko Gineso pasaulio rekordus už didžiausią kiekį filmo perdirbinių.
„Liūdesio trikampis“ bei „Gerasis bosas“ – tai šių metų žiūrovų bei kritikų širdis užkariavusios komedijos. „Liūdesio trikampis“ švedų režisieriui Rubenui Östlundui pelnė antrąją Palmės šakelę Kanų kino festivalyje bei buvo išrinktas geriausiu 2022-ųjų Europos filmu. Satyriška komedija taikliai komentuoja šių dienų elito tuštybę ir klasių skirtumus, paversdama tai, kas instagramiška, į pragarišką. Fernando Leóno de Aranoa režisuotas „Gerasis bosas“ su velnišką žavesį spinduliuojančiu aktoriumi Javieru Bardemu gilinasi į kapitalistinio pasaulio peripetijas, didžiules ambicijas ir moralės bei empatijos stygių norint pasiekti savo tikslų. Sumani komedija pelnė 6 ispaniškus Goya apdovanojimus bei šių metų geriausios europietiškos komedijos titulą.
Ieškančius romantikos džiugins juostos „Įsimylėjusi Figaro“ bei „Meilės reikalai“. Apie savo svajonę tapti operos atlikėją nusprendusią išpildyti merginą pasakoja australiškas „Įsimylėjusi Figaro“. Komedija skleidžia nuoširdų pozityvumą su žinute, jog tikrą meilę sutiksi tik atradusi save. Tuo tarpu prancūziškos romantikos bei drąsos nestokojantis filmas „Meilės reikalai“ klaus, ar visada darome tai, ką sakome, ir ar tikrai sakome tai, ką iš tiesų darome. Nekaltos melagystės ir niekaip neišmokstamos pamokos pina netikėtų posūkių ir subtilaus humoro kupiną istoriją.
Gerą nuotaiką kine garantuos šilta ir optimistiška komedija „Ponia Haris vyksta į Paryžių“. Filmas dėmesį suka į vyresnio amžiaus namų tvarkytoją, kuri svajoja apie tvarkomuose namuose pamatytą nuostabaus grožio „Dior“ suknelę. Pagal garsų romaną sukurta nuotaikinga komedija kviečia džiaugtis gyvenimu ir patikėti, kad viskas įmanoma. Filmo kostiumai – autentiški, sukurti remiantis „Dior“ mados namų archyvais.
Prancūziška komedija su žiupsneliu fantastikos „Neįtikėtina, bet tiesa“ kvies pagalvoti, kaip vertiname bėgantį laiką. Naujai įsigyto namo rūsyje pora atranda paslaptingą anomaliją: duris, pro kurias praėjus, galima atjaunėti. O į svečius atvažiavęs draugas papasakoja dar neįtikinamesnę istoriją apie įmonę Japonijoje, siūlančią mobiliuoju telefonu valdomą „vyrišką įrangą“, kuri tikrai niekuomet nenuvils. Nors iš pirmo žvilgsnio abiejų draugų patiriami stebuklai yra vienareikšmiškai nuostabūs, tačiau laikui bėgant ima aiškėti, kad gal ir ne viskas vyksta būtent taip, kaip jiems norėtųsi.
Dar vienas specialus programos seansas kvies į kiną atkeliauti šeimas. Jų lauks miela šventinė istorija „Meškio Tedžio Kalėdos“. Stebuklai filme prasideda, kuomet šalia daugybės žaislų mergaitė pamato tai, apie ką svajojo visą savo gyvenimą – miela minkštutėlį pliušinį meškiuką. Keistai susipažinę Mirijan ir meškiukas Tedis net neįtaria, kad netrukus jų abiejų laukia neįtikėtini nuotykiai, kurie nutinka tik per Kalėdas. Tai jauki, pamokanti Kalėdinė pasaka visai šeimai apie draugystės svarbą, artimųjų šilumą, jaukumą ir stebuklus.