Birželio 8 dieną Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje Vytauto Didžiojo universiteto literatūrologijos magistrantės pristatė savo projektą – naują internetinę svetainę „Humanitarų meka“, kurioje sutalpinta dviejų Kauno kultūros simbolių – knygyno „Septynios vienatvės“ ir žurnalo „Nemunas“ – istorija.
„Humanitarų meka“ – tai vieta, kur saugoma dalelė Kauno: jo praeities, kūrybos, žmonių, ženklų ir prisiminimų. Kultūrą, literatūrą, meną ir tarp dviejų upių augantį miestą mylintis žmogus čia ras trupinėlį Kauno praeities, dabarties ir ateities.
Internetinio puslapio kūrėjos ir tekstų autorės, rinkusios pašnekovų prisiminimus apie legendinį knygyną „Septynios vienatvės“ ir analizavusios Kauno ženklu tapusį kultūrinį leidinį „Nemunas“, yra VDU pirmo kurso magistrantės, studijuojančios Literatūros kūrybos, kritikos ir komunikacijos studijų programoje: Gintarė Navakauskaitė, Viktorija Šaulytė, Gabija Barišauskaitė, Eimantė Korytė, Ramunė Rakauskaitė ir Greta Ščeliokaitė.
Renginio metu moderatorė VDU doktorantė Agnė Cesiulė kalbino ne tik projekto autores – VDU magistrantes, bet ir į pristatymą susirinkusius dalyvius. Aptarta, kuo įdomūs bei vertingi buvo ir tebėra šie kultūros fenomenai, dalytasi įžvalgomis ir prisiminimais. Svarstyta, ar šiandien knygynas „Septynios vienatvės“ sulauktų tokio populiarumo, kokios yra žurnalo „Nemunas“ ateities perspektyvos bei kokia apskritai yra kultūrinių renginių padėtis ir reikšmė šiandieniniame kontekste.
Internetinės svetainės pristatymo metu diskutuota apie „Humanitarų mekos“ tęstinumą ir potencialą. Projekto autorės teigė, kad svetainėje jau esamas temas galima plėsti, dar liko nepakalbinta nemažai pašnekovų, tačiau būtų smagu, jog atsirastų ir naujų temų. Taip pat tikimasi, kad jų darbus pratęs būsimi Literatūros kūrybos, kritikos ir komunikacijos programos studentai, kurie pildys „Humanitarų meką“ tekstais bei įžvalgomis apie Kauno kultūriniais ženklais tapusius reiškinius. Kartu su renginio dalyviais svarstyta, kad „Humanitarų meka“ galėtų apimti ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos kultūrinius fenomenus.
Beje, svetainę gali pildyti ir skaitytojai, kurie savo istorijas gali siųsti el. paštu humanitarumeka@gmail.com arba pasinaudodami internetinėje svetainėje „Apie“ skiltyje esančia forma.
„Humanitarų mekos“ kūrėjos kviečia skaityti apie jau nesamą, bet prisiminimuose ir nuotraukose išlikusį Kauno kultūros centru tapusį poeto Kęstučio Navako ir Valentinos Navakauskaitės įkurtą knygyną „Septynios vienatvės“ – prisiminimais apie jį dalijosi ir eilinis knygyno lankytojas, ir poeto draugai bei artimieji. Vienas iš svetainės segmentų – fotoarchyvas, kurį sudaro fotografo Zenono Baltušio nuotraukos, užfiksavusios „Septynių vienatvių“ gyvenimą, Arūno Kulikausko vaizdai, primenantys kavinės „Laumė“ laikus, studenčių fotografijos. Galerijoje skaitytojas ras akimirkų ne tik iš knygyne vykusių kultūrinių renginių, bet ir iš paties K. Navako namų, kuriuose net ir po poeto mirties vis dar vyrauja paslaptinga meno atmosfera. „Humanitarų mekoje“ taip pat rasite įžvalgų, analizių apie vieną populiariausių Kauno leidinių – mėnesinį kultūros ir meno žurnalą „Nemunas“.
Susitinkam „Humanitarų mekoje“! Svetainės adresas: www.humanitarumeka.lt