Žurnalų archyvas

80-metį mininčiai Olitai Dautartaitei – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

15 balandžio, 2023, LR Kultūros ministerijos inf. | Naujienos

Sekmadienį, Kauno valstybiniame lėlių teatre, kultūros ministras Simonas Kairys teatro ir kino aktorei, skaitovei, režisierei Olitai Dautartaitei įteiks aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Jis skirtas už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už talentą ir sukurtus ryškius, įsimintinus vaidmenis, kultūros sklaidą, už reikšmingą pilietinę ir visuomeninę veiklą.

Teatro ir kino aktorė, skaitovė, režisierė Olita Dautartaitė. Dainiaus Vareikos nuotrauka iš LR Kultūros ministerijos archyvo

Balandžio 15 dieną 80-metį minėsianti O. Dautartaitė sceninį kelią pradėjo 1964 m. Kauno valstybiniame lėlių teatre. Jame sukūrė daugiau nei dvi dešimtis įvairiaspalvių vaidmenų. Už ryškius vaidmenis aktorė yra pelniusi premijas tarptautiniuose festivaliuose Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje.

1976 m., režisierės Aurelijos Ragauskaitės pakviesta, O. Dautartaitė pradėjo dirbti Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Per 32 metus šiame teatre aktorė sukūrė daugybę įsimintinų vaidmenų, kurie buvo palankiai įvertinti tiek teatro kritikų, tiek visos Lietuvos žiūrovų.

O. Dautartaitė visuomet aktyviai dalyvaudavo pilietinėje ir visuomeninėje veikloje. Su režisieriumi Gyčiu Padegimu bei aktoriumi Pranu Piauloku Valstybiniame Šiaulių dramos teatre inicijavo Lietuvos persitvarkymo sąjūdį.

2008 metais, grįžusi į gimtąjį Kauną, O. Dautartaitė sėkmingai įsiliejo į miesto visuomeninį bei kultūrinį gyvenimą, iki šiol bendradarbiauja su Maironio lietuvių literatūros muziejumi, Juozo Tumo-Vaižganto butu-muziejumi, Juozo Grušo namais-muziejumi, bibliotekomis bei ugdymo įstaigomis.