Žurnalų archyvas

2024-aisiais – prieinamumo pokyčiai Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje

4 sausio, 2024, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inf. | Naujienos

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, sausio 5 d., penktadienį, 14 val. vyks didysis „Muziejus kiekvienam“ rezultatų pristatymo renginys.

„Aptarsime lankytojo kelią, patį projektą, dalinsimės patirtimi ir apibrėšime būsimas prieinamumo partnerystes, o svarbiausia – supažindinsime su galimybe laisvai ir savarankiškai lankytis muziejuje, judėti ir orientuotis skirtingose erdvėse ir ekspozicijų salėse, susipažinti su muziejaus parodų turiniu ir bendrauti“, – rašoma pranešime spaudai.

Prieinamumo dialogą kurti padės projekto organizatoriai, Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus atstovai, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos specialistai, Lietuvos audiosensorinės bibliotekos atstovai, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kauno Viltis“ atstovai, Kauno Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovai ir projekto draugai konsultantai, be kurių prieinamumas būtų graži svajonė, o šiandien ji tampa realybe. 

Renginio programa:

14.00–14.30 – Trumpas projekto eigos pristatymas
14.30–15.30 – Diskusija – „Visi laukiami“ su Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus atstovais, projekto organizatoriais bei projekto konsultantais ir partneriais.
15.30–16.00 – Ekskursija po projekto metu sukurtus prieinamumo sprendimus.

Dirbtuvių akimirkos. J. Mocevičiūtės nuotr.

„Iš esmės aš manau, kad kiekvienas iš mūsų vienaip ar kitaip prisideda prie kultūros. Mes esame kultūros dalis. Ir kuo didesnės, kuo platesnės galimybės yra toje kultūroje dalyvauti, tuo labiau auga mūsų visuomenė. O projektas „Muziejus kiekvienam“ yra būtent apie prieinamumo didinimą, būtent apie tai, kad kultūra galėtume domėtis, patirti ją visi. Aš tiesiog sklandžiai tame dalyvauju tiek suteikdama tam tikros informacijos apie neregius, tiek pati tiesiog būdama to pokyčio, kurį leidžia patirti šis projektas, dalis“, – teigia Laura Stadalninkaitė, projekto konsultantė.

Projektą finansuoja: Kultūros ministerija

Projekto partneriai: Kauno ir Kauno rajono maltiečiai, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, LABiblioteka, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno skyrius, Kauno miesto neįgaliųjų draugija, Lietuvių gestų kalbos vertimo centras, VšĮ Informacijos kaupimo ir sklaidos centras (IKSC), SIŽGB „Kauno viltis“, Vilniaus dailės akademija, „Skopos“ – garsinio vaizdavimo paslaugos.

Renginys nemokamas.