Žurnalų archyvas

Vytauto Mačernio „Vizijų“ interpretacijos – pakaunėje

12 gegužės, 2021, „Kaunas 2022“ inf., A. Aleksandravičiaus nuotr. | Kaunas 2022, Naujienos

Naktis. Keistas miškas, kuriame kažkas nesuprantamai šnabžda, kvatojasi, groja… Truputį nuošaliau, atrodo, kažkas nusprendė apsigyventi miške. Tai jaunasis, visad susirūpinęs ir neramus poetas, kurį žino visi kaimo gyventojai. Tačiau dabar jaunas vyras, kybo ties beprotybės riba. Jaunuolį kamuoja sunki liga, kurios metu jis regi nepaaiškinamas vizijas. Tik mylinčios sesers rūpestis gali jį išgelbėti…

Tai ištrauka iš naujausio šiuolaikinio cirko režisieriaus Roberto Magro (Italija) spektaklio „Vizijos“. Pasirodymą režisierius kūrė kartu su profesionaliais aktoriais bei Kauno rajono Alšėnų, Batniavos ir Neveronių seniūnijų gyventojais. Jau šios savaitės pabaigoje įvyks šio pasirodymo premjera, o poeto Vytauto Mačernio kūryba, įgavusi šiuolaikines išraiškos formas, atgims dar kartą ir atsiskleis paslaptingose Kauno rajono vietose. Spektaklis yra dedikuotas būtent šioms seniūnijoms ir jų gyventojams, įkvėpė  jį pasaulinė pandemija, drastiškai apribojusi įprastinį kūrėjo ir žiūrovo ryšį.

Režisierius R. Magro pasižymi netradiciniais kūrybos būdais – vietos gyventojų įtraukimu į spektaklio kūrimą ir atlikimą. Kurdamas „Vizijas“ režisierius domėjosi trijų skirtingų Kauno rajono seniūnijų istorijomis, žymiomis vietomis, svarbiais įvykiais, kurie metaforų būdu atsiskleis spektaklyje. Režisierius nusprendė nagrinėti šį žinomo poeto kūrinį, ir, pasitelkus šiuolaikinio cirko, šokio, teatro, muzikos kalbas, atskleisti metaforas ir simbolius slypinčius poeto kūryboje, jas papildant vietinėmis istorijomis.

Robeto Magro. A. Aleksandravičiaus nuotr.

V. Mačernio „Vizijų“ pristatymui pasirinktos netikėtos ir atviros vietovės, o patys spektakliai vyks vėlų vakarą, taip atspindint ir išreiškiant giliausius, žmogaus viduje vykstančius procesus. 

R. Magro spektaklis Lietuvoje – nebe pirmas jo darbas. Prieš pusantrų metų šis kūrėjas dirbo su Kauno rajono Linksmakalnio bendruomenės gyventojais: vaikais, jaunimu, senjorais ir sukūrė daug gerų emocijų sukėlusį spektaklį „Radijo angelai“.

Spektaklis „Vizijos“ bus rodomas gegužės 15d. Alšėnų seniūnijoje, 22d. Neveronių seniūnijoje, 29d. 

Batniavos seniūnijoje, po tris kartus vėlų vakarą: 21, 22 ir 23val.

Dėl galiojančių karantino taisyklių į spektaklius būtina registruotis. Tai galite padaryti paspaudę žemiau esančias nuorodas.

21:00 val 

22:00 val 

23:00 val