Žurnalų archyvas

Virtuali realybė, technologijos ir scenos menai susijungs „Asamblėjoje“

3 rugpjūčio, 2022, „ConTempo“ inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Įsibėgėjantis tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ parengė programą, kurioje net 140 pasirodymų. Vienas jų – tai trečius metus Lietuvos, Liuksemburgo ir Prancūzijos tarpdisciplininių kūrėjų komandos vystomas projektas – „Asamblėja“, kuris vyks rugpjūčio 7–13 dienomis BLC Verslo lyderių centro „Belo“ salėje, Kaune.

Menininkų sukurta instaliacija, garso ritualas ir koncertas-performansas suvienys žmogų ir virtualų pasaulį. O erdvėje atgis Balso atmintis (The Memory of Voice) – mistiška būtybė, gyvenanti svajingų ritmų ir kūno garsų pasaulyje. „Asamblėja“ gimė Liuksemburge per atlikėjos Catherine Elsen ir virtualios realybės (VR) režisierės Charlotte Bruneau meninį bendradarbiavimą. Prie projekto prisijungė ir skaitmeninė menininkė, įtraukiančios instaliacijos režisierė Laura Mannelli. Komandoje kartu kuria elektroninės muzikos atlikėjas Pouya Ehsaei, menininkas Wesley Allsbrook, VR studija „Gluk Media“, garso inžinierius iš Liuksemburgo „Mad Trix“ ir dramaturgas, choreografas René Alejandro Huari Mateus bei „Kosmos Theatre“.

Marc Lazzarini nuotr.

„Šiame neįtikėtinai moderniame projekte susijungia VR technologija, instaliacija ir scenos menai“, – teigia Agnija Leonova. „Gluk Media“ atstovė kviečia nepraleisti unikalios progos, šį tarptautinės kompanijos kūrinį išvysti Lietuvoje.

Virtualios realybės garso patyrimą „Asamblėja“ sudaro trys dalys: instaliacija, garso ritualas ir koncertas-performansas. O jutimus žadinančios aplinkos sumanytojai ragina kurti virtualioje realybėje, groti interaktyvioje instaliacijoje ar tiesiog mėgautis begalinės žmogaus raiškos garsu spektaklio-koncerto metu.

Interaktyvi garso instaliacija suteiks unikalią patirtį klaidžiojant per šydų labirintą. Retsykiais labirinto take bus galima sutikti kitų lankytojų ar atrasti jų buvimą pastebėtuose garsuose, ženkluose. Instaliacija veiks rugpjūčio 7 –13 dienomis, o jos lankymas – nemokamas. Tuo tarpu virtualios realybės patirtis leis pasinerti į meninę-žaidybinę erdvę. Čia vienu metu susijungus keliems žaidėjams interaktyviai bus kuriamas meninės realybės kūrinys. 

Marc Lazzarini nuotr.

Vakaro koncertas-performansas „Balso atmintis“ nukels į teatrinę kelionę po mūsų brangius ir galingus prisiminimus. Užliejami elektronikos skambės bliuzas, mantrų dainavimas ir visa instaliacijos erdvė virs koncerto scena, kurioje pasirodys atlikėjai Catherine Elsen ir Pouya Ehsaei. Publika kviečiama judėti ir juos sekti. Performanso metu balsai ieškos tarpusavio dermės: nuo savo egzistencijos rėkimo pasauliui iki kitų mėgdžiojimo ir naršymo kalbos pagalba. 

Dienos metu lankytojus kvies nemokamos kūrybinės dirbtuvės. Atlikėja iš Liuksemburgo C. Elsen ves žmogaus psichofizikos ir vokalo giluminio supratimo mokymus. Dirbtuvių metu bus analizuojama, kaip per kūną ir balsą priartėti prie savo psichikos archetipų. Kaip balsas formuoja mūsų teatrališkumą. Menininkė taip pat dalinsis „Asamblėjos“ kūrybinio proceso ir tekstų rašymo ypatumais. O VR režisierė Charlotte Bruneau ir VR technologijų specialistas iš „Gluk Media“ Rokas Kišonas dalinsis meninio ir virtualaus turinio kūrimo užkulisiais. Pasakos ir demonstruos Motion capture technologiją, „Unreal“ engine naudojimą, interaktyvumo programavimą – viskas nuo pradinės idėjos iki rezultato.

Marc Lazzarini nuotr.

Projektas yra mobilus ir jau buvo pristatytas Liuksemburge, Prancūzijoje ir atvyksta į Lietuvą kaip „Europos kultūros sostinė 2022“dalis. „Asamblėja“ tarptautinio scenos menų festivalio „ConTempo“ metu veiks BLC erdvėje rugpjūčio 7–13 dienomis. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneriai Prancūzų institutas, Prancūzijos Haute regionas ir Prancūzų institutas Lietuvoje. Rėmėjai: Nyderlandų scenos menų fondas, Ramon Llull institutas.

„ConTempo“ rugpjūčio 1–21 d., Kaune ir Kauno rajone. Visa mokamų ir nemokamų renginių programa www.contempofestival.lt. Bilietus platina Kakava.lt.